bugün

Mabel matiz basligi nasil oluyorda her gun canlaniyor?
Babam boyle pasta yapmayi nerden ogrendi den bile daha buyuk bi soru.
Kafamda deli sorular var sozluk.
birlikte ders aldığım kıza yapılması gereken çalışmaları anlatmayıp onu zor durumda bırakasım var.
2002-2005 lise caglarinda hayati sadece eğlence üzerine kurulu "dünya sikime, minare götüme" yasayan bıckın bir delikanlı olarak.. ozamanlar birlikte olduğum kadınlara, şimdi rüyalarımda erişemiyorum.. ozaman arkadas ortamında attıgım kahkalara şimdi yalancı bir tebessüm eşlik ediyor.. üniversite bitti, harika bir işim var. fakat pahali parfümler, cok fazla para, marka otomobiller, janti kıyafetler hicbirisi o arkadas ortamları, afilli kadınları geri getirmiyor.
keşke hiç büyümeseydim, keşke..
bağlanmaktan korkuyorum sözlükçüğüm. yok mu bunun ilacı?
çözemezsem ölücem. kafamı kemiriyorum. beynim durmuyor. gercekciligin en üstlerinde dolasirken birden kendimi isime gelen ihtimallerde buluyorum. yoruluyorum. çözmekten bahsettim değil mi. en mantıklı gelen ihtimali kurup ardından bunu kabullenecegimi düşünüyorsun. hayır. bu bir devinim. durduramazsın. durduramiyorum düsünsel hareketliliğimi. canımı sıkan milyon sebebi. bir başkasının düşüncelerini görebilme kudreti. buna son vermemi sağlayacak tek şey bu. ve bu ne yazik ki bende yok. evet mantıklı uyurken düsünmezsin. ama bu işi bir sonuca bağlamadan uyumam. uyursam hayat geç kalır. ben ki durmadan düşünürüm. olaylari sebepleri olanlari olabilecekleri birbirine baglar koyarim ortaya ya. bu gece boyle degil. boğuluyorum.
birilerine sarılmak istiyorum. koşmak insanlara onlara sevdiğimi söylemek istiyorum.
çok kıskanıyorum ve gerçekten üzülüyorum.
bugün dükkandaydım sözlük. akşama doğru kapatmaya yakın siyah bjr köpek geldi dükkanın yanına yoldan geçenlere havlamaya başladı.havladigi her insanda buna daha sert tepki verdi, bu hayvancagiz sert tepki görünce diğer geçenlere daha da seslice havlamaya başladı. 10 dakika boyunca her gecenden azar yiyen köpek her geçene daha da sert havladi. o sırada 45-50 yaşlarında bir adam geçerken köpek yine havlamaya başladı bu adama.adam ilk önce baktı köpeğe sonra "gel bakayım oğlum,niye havliyorsun?neyin var senin?" diye sordu sonra da "köşeye geç otur oğlum kimseye de havlama" dedikten sonra köpeğin başını okşadı.köpek gidip adamın tam dediği yere oturdu ve geçen kimseye de havlamadi.bense olayı dışarıdan izleyen biri olarak kendi kendime dedim ki; insan olmak bu kadar mı zor ulan?
keske diyorum bazen...
sonra susuyorum.
allah sağlık huzur ve mutluluğu daim etsin.
acı şeyler duyup acı şeyler düşünüyorum. aklımdan atmaya çalışsam da bir türlü kafamın içinden gitmeyen düşünceler var ve hayatımı kötü etkiliyor.
ağlama duvarı.
yapamıyorum sözlük, dayanamıyorum. her gece onu düşünmekten bıktım. sürekli profiline bakıyorum, en son ne zaman online oldu ona bakıyorum. whatsapp da profil fotosunu kardeşim dediği bir erkekle çekilmiş olan bir fotoğraf yapmış. daha geçen bizim resmimiz vardı. çok kötü oluyor hiç iyi değilim.
suratına baksan adam demeye bin şahit lazım insanlar var yeryüzünde,
annesinin babasının dürüst evladı,
orda burda ağzının suyunu akıtarak sağa sola laf atmaya çok meraklı
insanlar var,
öyle insanlar var ki ben senin ciğerini bilirim demene rağmen
yavşaklıkta ve kimi zaman
şerefsizlikte bir numara olanlar var,
çocuk tecavüzcüleri ile aynılar gözümde,
iki yüzlü insanlardan korusun bizi allah,
iki yüzlü insanların eline düşmekten alı koysun,
elde edemediğine bok atan insanlardan uzak yaşamayı nasip etsin,
başkasının yüzüne söyleyemeyeceği şeyleri
orda burda ahkam keserek anlatmasının cezasını versin allah,
arkasından konuştuğu insanların bedduaları dua etmelerine nasip olmaz
inşallah,
başkasının annesine kardeşine sövenlerin kendi başına gelsin
sövdükleri,
temiz insanlara çirkef atanların kat be kat belalarını versin allah,
cahilllerden korusun,
düzgün insanlar çıkarsın karşımıza.

-amin- *

edit :

edit yaptığıma göre birilerinin
gücüne gitmiş
- kıyamam - .
saclarimi turuncuya boyamaya niyetlendim bugun ..
kestirip uclarini boyatacaktim. balyaj diyolarmis buna neyse kadin sacinda boya var zaten tutmasi zor dedi sacindaki hatalari ortaya cikartir dedi. evet onceden kizildi saclarim sonra kendi rengine donsun diye kahveye boyadim dedim. ama niyetim saclarimin uclarini maviye boyatmakti en basinda acikcasi. neyse o zaman kizil balyaj atalim o olur dedi. yok dedim hani kizildan kurtulmak icin boyattim saclarimi zaten. sadece keselim dedim o zaman.
kestik ama cok kisalmadi. neyse.
eve giderken dedim boya alayim kendim boyayayim bi tutam. gittim bakir rengi aldim turunculu. eve gelince bi tutamini degil hepsini boyadim sacimin. dipleri kendi.sacim oldugundan tuttu uclari tutmadi. tek kutu boya yetmiyomus yani.
yarin gidip bi kutu daha boya alip boyicam komple yine. ama soyle bisi var gittigimde baska renge gozum kaycak ve ben onu alacakmisim gibi geliyor.
kizila mi boyasam acaba yine? uff bilemedim.

bi de sevgilim attigi tivitte babamin feysten paylastigi biseyden esinlenmis.
cok guldum. ah babam. ah sevdigim..
duygu karmasasi icindeyim . aglayip ardindan kahkaha atabilirim.
dört senedir facebook kullanıcısıyım ilk defa eski sevgilimi facebookta buldum. gitmiş çyddyi beğenmiş, kariyer gruplarına üye olmuş, kapak fotoğrafı da kahveli mahveli bir şey.

oğlum ben aşık aşık takılırken şu profil bana gösterilir mi? böyle olduğunu bana niye söylemediniz? aşk meşk kalmadı.
Tüm oyunlarda oyunun kaderini değiştirecek en küçük bir hamle yapmadan önce save yapıyorum oyundan 1 gram zevk alamaz hale geldim yeter laaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!
söyledim lan sevdiğimi. işte budur lan. çok mutluyum be.

Edit: götümde patladı.
Su saat oldu uyuyamadim ya ikinize de cok pis trip aticam.
evet sözlük.

her zamanki gibi yine kütüphanedeydim. ders notlarımı geçiriyordum.Çalıştığım masaya sürekli birileri gelip gidiyordu , sonra bir liseli kızla oğlan geldi. romanlarını çıkardılar okumaya başladılar , arada bir de fısıldaştılar. ben bütün ciddiyetle dersime bakarken , sonra kafamı kaldırdığımda gördüğüm sahne şok etti. kız oğlanın elini tutmuş , o şekilde kitap okuyorlardı. o kadar hoşuma gitti , o kadar olur. whatsappten ,faceten aşkımlı canımlı cicimli konuşan saf ergenlerden ziyade faideli bi aktiviteyi beraber yapmaları çok tatlıydı çok.

sonra tekrar yalnızlığıma gömüldüm.
öyle sarılmak istiyorum ki sana. hiç bırakmayacak gibi. hep benim olacakmışsın gibi.
dayanamıyorum artık. neden ya neden? lan neden böyle oluyorum lan sen neden böyle yapıyorsun bana ben naptım neyin bedeli bu? kimseye anlatamıyorum kimse anlamıyor, konuşmak istediğim bir yığın şey var konuşabileceğim hiçkimse yok. yine mutluymuş taklidi yapmacalar başlasın. hiçbir şeyin yolunda olduğu falan yok.
faceten bir kızla tanıştım sözlük. ama çok çelişki var. bazı fotoğraflarında mükemmel göğüs dekolteleri var. ama çevresindeki her kız muhafazakar gözüküyor. konuşmaları çok rahat bütün paylaşımları dini bilgiler.

hangi şekilde yaklaşacam bilemedimki
hayatım gittikçe zorlaşıyor.