bugün

entry'ler (50)

kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insan

en tehlikeli insan olma potansiyeli olandır aynı zamanda.

intihar ederken söylenecek son cümle

tiyatro bitti beklemeye lüzum görmüyorum
(bkz: ruh adam)

aşti

Bayram ya da tatil dönemi değilse biletinizi almadan gidin 10-20 lira daha ucuza alacağınız kesindir.

+istanbul mu ?
-Kaç lira ?
+40.
-30 ?
+Ohoo kurtarmaz.
-Kolay gelsin.
+Tamam gel gel.

sözlükte entelektüel adam yoktur varsa ispat etsin

Profil fotoğrafım ?

sözlük yazarlarının itirafları

Bayadır düzenli olarak girmiyordum, şimdi kesin bir kararla girince hayatımda ki eksikliklerden biri olduğunu farkettim, tekrardan merhaba sözlük.

vincent van gogh

yaşarken değeri bilinmemiş, ressam. toplum ilk başlarda kendisini umursamamıştır, belki de alışık olunmayan bir tarza sahip olduğu için. eski kulağı kesiklerden. kardeşine yazdığı mektuplar ilgi çekicidir. ayrıca hayattayken sadece bir tane tablosunu satabilmiştir.

avşar

çerkezlerle en çok mücadele eden oğuz boyudur. atam dadaloğlu bu at hırsızı çerkezlerle yılmadan, yorulmadan savaşmıştır. ruhu şâd olsun.

yazarların en büyük spor tecrübeleri

5 yıllık futbol hayatım da bir çok şey tecrübe edindim tabi fakat en büyüğü u19 kayseri şampiyonluğudur. ne sezondu be. sonra bitti işte.

sobanın üstüne oturmak

çocukluğum da yapmış olduğum eylem. soba hafif sönmeye yaklaşmıştır üstüne oturur yanda duran güğüme ellerini sardığında ki rahatlık hiç bişey de yoktur.

yazarların şu an camdan baktıklarında gördükleri

halk bankası merkez binasıdır.

1 ocak 2017

güzide ilimiz adananın yine farkını ortaya koyarak tüm dünyadan önce girdiği yeni yıl günüdür. helal olsun adana.

doğuyu verelim kurtulalım

doğu senin gö*ün müdür ki her isteyene veresin diye cevapladığım mantıktan, bilgiden, öngörüden ve akıldan yoksun önermedir.

milliyetçilik askerliği görene kadardır

her türk asker doğar diye yürürken, iyi de ben türk değilim diye düşünen etnik döküntü beyanıdır. kendini türk ile bir tutamazsın.

hangi etnik gruba aitsiniz

türküm bu ad her ünvandan üstündür.
afşar boyu.

selahattin demirtaş

teröristtir. takım elbise giymesi, diksiyon dersi almış olması ve iki üç tane cümle ezberlemesi bunu o sıfattan kurtaramaz. eğer barajı geçerlerse beyinsiz solcuların sayesinde olacaktır.

gece yarısı bisiklete binmek

adana da gece bisiklet sürerken kanala düşen ayyaş abimizi hatırlatan başlık.

sevilen şiirin en vurucu cümlesi

ama sende bunca zamandır bir telefon olsa açsaydın ne olurdu?

türkiye ye seks okulu açılsa olacaklar

muhtemelen yetenek sınavı ile öğrenci alan okul olurdu.

yazar nicklerinden en sevdiği şeyi tahmin etmek

kromozomcusizofren: mikroskop.

yazar isimlerini melis ile değiştirmek

ibnelerbutunmelislerialmissiniz.