bugün

O yaz ayında kalmayı ve birdaha zamanın asla ilerlemediğini hayal ediyorum. Ve hep geçmişin hayalini kuruyorum. Geçmişte yaşıyoruz.
bir atölyem olsun şöyle işlek bir sokakta tükkan gibi, başkada birşey istemiyorum. *
foça' da taş evimizde, sevdiğim kadınla küçücük, sessiz sakin bir yaşam. akşamüstleri kısa yürüyüşler, zeytin ağaçları falan. huzur kısaca.
Hep hayalini kurmuşuzdur sevdiğim kızla. ilerde bir deniz kenarında küçücük bir evimiz olsun. Güzel bir bahçesi olsun. Kendi domatesimizi sebzemizi meyvemizi yetiştirelim. Sonra tavuklarımız olsun, tavşanlarımız olsun bahçemizde.. ben bahçemle sebzemle meyvemle uğraşayım akşama kadar, sevdiğim de yanımda olsun daha ne isterim ki bu hayattan.. Ama adı üstünde hayal işte..
okulumu bitirmişim mahvettiiğim ilşkim düzelmiş saçımın rengini değiştirmişim o aylardır beklenen yıllardır özlenen gelmiş yanımda işimi bulmuşum istediğim şehirde istediğim kişi yanımda hala taş gibiyim falan filan.
Tam da içinde bulunduğum hayat.
içinde mevcut yaşadığım hayattır şu an'da, şerefimle ve haysiyetimle, hiçbir orospuçocukluğuna bulaşmamış olarak.
göl kıyısında ufak bir ev. 2 adet av köpeği. bir adet tüfek.
5 yılda bir şehir hatta ülke değiştireyim.her kaldığım yerde evim bahçeli olsun.tasarımlar yapayım herkes tercih etmesin tarzı olanlar gelsin. bir sürü dil öğrenmiş bir sürü insan tanımış bir sürü müzik dinlemiş olayım.
Karşımda yemyeşil bir çevrenin manzarası, güneşse hep o batmaya yakın olan güzel halinde duruyor.Zaman durmuş.Bulutlar hareket etmiyorlar, dünya ise dönmüyor.
Ben ise her gün aynı eser ile uyanıyorum.js. bach'ın d minör baroque violin' i ile.
Her gün kalkıp o huzuru tadıyorum.insanlardan uzakta, o sorundan, o trafik, o karmaşa,o statü göstergelerinden kısacası her şey den uzakta.Sonra farkediyorum ki 10 saniyeliğine mutlu olmuşum.Arka fondaki parçada beethoven'ın 5 inci senfonisi olmuş gerçekleri yüzüme vuruyor.
Şarap, sigara, sahil kenarında bi klübe. ve ömür boyu yetecek yalnızlık...
hayal ettiğim hayatı yaşıyorum desem, çok mu sinir bozucu olurum?
zeytin bahçesinin ortasındaki deniz manzaralı bir kulübede ruh eşimle gün batımını izleyebileceğim bir yaşam çok mu uzak bana acaba?
çok basit.
görsel
yazarların hayalindeki yaşamdır.

evlenip kocamla birlikte yaşamak.

akşam kocam akşam maç izlerken ben gündüz ona hazırladığım börek yaprak sarma ve kısırı götüreyim. sesimi çıkarmadan yanında oturup ona ikramda bulunayım. birlikte izleyelim maçı. gol attığımızda sevinip öpüşelim. yorgunum desin koltuğun arkasına gizlice geçip omuzlarına masaj yapıyım. sonra birlikte kitap okuyup uyuyalım.
Evden tut arabaya, halıdan tut bahçeye kadar herşeyi hayal ettim. Bahçedeki ağaçların yeri bile belli ama eşimi hiç hayal edemiyorum. Onun yerine kimseyi koyamıyorum. Yokluğun böylesi.

Not: zengin bir hayale sahibim, genç bayanlara duyurulur.
olmayan yaşamdır. hiçliktir. şimdi tepeden bir atom bombası düşse de üç saniye içinde yok olup gitsek bir daha da doğmasak yaşamıdır.
(bkz: harem)
cihangir veya beyoglu taraflarinda duvarlari sadece tugladan olusan ve icinde somine bulunan cok buyuk olmayan bir ev..

sarap yok mu sarap..
5 yıldızlı otel yaşantısıdır. embesil gibi. ye iç yat. koy götüne dünyanın. oh mis...
Kimsesizliktir. Yıllardır hayalini kurduğum o dağ evinde sadece tek başıma, herkesten sadık köpeğimle ve kimsesizliğimle son nefesimi vermek. son üç yıldır bunun için elimden geleni yapıyorum. Ne de güzel böyle.
emekli olup, beyaz sakalları bırakıp, kahvede at yarışı, evde futbol izlemek, schopenhaur okuyup, yasemin mori yle kafayı güzelleştirmek.
Ormanlik içinde ahşap modern antika ile dosenmis bir ev.
Yanında balık tutacak göl.
Balık tutmak da şart degil su olsun gemi yuzdurucek.
Yanında esin olmalı.
Evin içinde onun ayak sesleri omali.
Sabah alarm yerine doğanın sesiyle uyanmak.
Az şeye ihtiyaç duymalı.
elde etmeme çok az kalan yaşam. bu arada siz hayal ederken yanınızdan geçip gitmesin ya da elinizden kaymasın o yaşam. bazen tam ortasında olduğunuz için etrafa bakınır bakınır da göremezsiniz. aman diyeyim.
Range Rover sahibi olmak ve havuzlu bir evde yaşayıp kendisini seven bir kadınla evlenmek.