bugün

entry'ler (639)

yazarlar çizgi film izliyor mu

Esrarengiz kasaba. Her gece saat 10 da disney channel da.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Bir dost bir post yeter bana.

yok mu bu ttnetin hakkından gelebilecek bir şirket

Sonuçta hepsi aynı altyapıyı kullanıyor.

dikkat çekmek için ateist olan ergen

Üzüldüğüm durumdur. Hadi araştırıp inanmamışlara birşey demiyorum. inşallah hak yoluna ulaşırsınız ama sırf dikkat ve ilgi görüyorsun diye yaptıklarını birşey zannetme. Ayrıca biraz saygılı olun, benim inandığım dine ve bir başkasının görüşüne küfür etmeyin, sırf dikkat çekebilmek için. Tartışmak, konuşmak güzel ama hakaret etmeyin.

yazarların en sevdiği yemek

Patates kızartması. 5 kilo yerim.

bir ateiste allah ı kanıtlamak

Kendine bak, nasıl bir varlık olduğunu anlamaya çalış. Herşeyin ile mükemmel değilmisin? Nefes alışın. Dışarı -3 derece ciğerlerine +23 derece iniyor. Dünya dönüş hızı, yerçekimi, atmosfer. Herşey o kadar ince elenip sık dokunmuş ki. Çöl de bir arabanın kendi kendine oluşması gibi. Bu evren rasgele oldu demek gibi. Araştır iyice araştır. Yaratıcıya ulaştığın zaman gel. Gerisini ben anlatacam. Neden islam.?

söz vermek

Söz vermek kolaydır. Tutmak meseledir. Ama en kötüsü verdiğiniz o söze birini inandırmak olmalı.

olmuyorsa zorlamayacaksın

Birine alışmak kolay ama onsuzluğa alışmak zor. Zenginliğe alışmak kolay ama yokluğa zor. Hep iyi şeylere alışmak kolay, onları tüketmek harcamak kolay. Birşeylere gülüp geçersin, ama kedere, üzüntüye alışmak zordur. Acı gelir senden birşey alır gider, onun yokluğuna alışmak zordur. için acır. Gögüs kafesine bi kor düşer. Yaktıkca yakar. Senin insanlığının, iyi niyetinin içine edip gidiyor. işte tam burda zorlayacaksın yaşamaya, inadına iyiliğe, bu kahpe dünyaya güleceksin, ilerde sana bi tokat daha ataçağını bile bile güleceksin. Yoksa ne olduğunu anlamadan seni yer bitirir. Acı zordur. Ama sen zorlamadan, sen mucadele etmeden bitmez.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Siyah bakkal poşeti gibi.

dünya

insanoğlunun en boktan yaşam alanı. Herşeyin çıkar ilişkisine dayandığı, mutkuluk olmayan gezegen. Kim ne aldı, ne giydi, neye biniyor, ıvır zıvır bi yer.

islam da recm yoktur

“Allah adına yalan uyduran dan yahut onun ayetlerini yalanlayandan daha zalim kimdir?” (Enam suresi 21)

kızlar neden naz yapar

Naz adı altında isteklerini yapıtırıyor. Kanmayın gençler. Ya şöyle ya böyle ama diye diye erkeklerin ağzına ettiler.

allah a teslim olmak

Küçüklüğümüzde daha çok olan birşeydir. Büyüdükçe bundan uzaklaşıyoruz.

Örnek:
Yer mahalle arası, çocuklar maç yapıyor.
Birinci çocuk: b1
ikinci çocuk: b2
Üçüncü çoçuk:b3

B1: eline çarptı penaltı
B2: çarpmadı oğlum
B1: çarptı oğlum gördüm bi kere
B2: çarpmadı ya vallahi billahi
B3: yemin etti oğlum, çarpmamış
B1:çarptı ya çekeçem
B2: tamamlan çek çek hadi.

Penaltı kullanılır top dışarı gider.

B2: ya gördün mü çarpmadı işte. Allahın hakkı
B3: ben dedim zaten yemin etti diye

insanı hayattan soğutan şeyler

birine güvenmek.

enflasyonun en basit açıklaması

genel fiyat seviyesindeki artış. 5 Tl ile 3 ekmek, bir kilo muz aldığını kabul et. gelecek ay 5 tl ile 2 ekmek, yarım kilo muz almışsan eflasyon olmuş anladın mı?

allahın gelecekten bihaber olması

inanmıyorsan inanma. hakaret niye ediyorsun. zoruna ne gidiyor.

kadınların sinsi olması

yüzde yüz katıyorum.

bir kızı kendine aşık etmek

paradan geçer, ona neler alabileceğinden bahset.

gelecekteki sevgiliye not

artık bir sevgilim olmayacak. anneme diyeceğim bul biribi ve onunla evleneyim.

9 ayda lys edeyat nasıl fullenir

edebiyat diyecektin sanırım. bence boşver git dolaş.