bugün

diyalogda olduğun insanın gözlerine bakamamak.
otobüste giderken otobüsün içindeki insanlara bakıp isimleri, hayatları hakkında tahminde bulunmak.
beğendiğim kişilerin, yönetmenlerin, aktörlerin, aktrislerin, çizerlerin , yazarların vs. Hayatlarını araştırmak. Daha yakın hissetmemi mi sağlıyor nedir ama acayip merak ediyorum acaba ünlü/başarılı olmadan önce nasıl bir hayatları vardı?
buzdolabının kapağını açıp birsüre bakışmak.
bir ara vize haftalarında sosyal aktivitelere katılmaktı. baleye gitmiştik.
çişimi tutabildiğim kadar tuttuktan sonra aniden salıvermek.
orgazm etkisi veriyor.
sahibinden.com a girip envayi çeşit arabalara bakmak özellikle de pahalı olanlara. insan almaya parasının yetmeyeceğini bildiği arabalara bakarak nasıl hobi yapar demeyin benimkisi de böyle işte. ayrıca müzik dinleyip hayal kurmak bu da bir hobidir çok sevilir mesela.
(bkz: am üstünde göt sikmek)
çözülmüş bir bulmacada hata bulup kendimle övünmek.
tanımadığı insanların yanına oturup hal hatır sormak.
animelerle alakalı eşyalar satın almak. figür gibi.
youtube'da telefon unboxing videoları izlemek. benim de hobim bu lan boş buldukça tutup kutuaçılım videosu izliyorum bildiğin.
kıpırdamadan hiç birşey yapmadan ve uyumadan saatlerce mal gibi oturmak.
dil bilgisi sorusu çözmek. görünce dayanamıyorum.
insanların tipine bakıp kişilik analizi yapmaya çalışmak.
Sırf sevabına milletin entrylerini artılamak.
küvet su doluyken içinde osurmak.
gece yatmadan kurduğum alarmı; on kez yataktan kalkarak kontrol etmek.
sinekleri elle yakalayıp, sallayıp sallayıp duvara vurmak. Benim mevsimim geldi.
banyo yaptıktan sonra elimi yüzümü yıkamazsam olmaz.
gece vardiyalarında,
köprüüstü yüksekliği 16 metre olan gemiden aşağı denize işeyerek çıkan yakomozun güzel ışıltılarını izleyerek mutlu olmak.
ilerde işime yarar diye çöpe atmaya kıyamayıp biriktirdiğim nesnelerin , ileri ki zamanlarda , hiç birinin işime yaramadığını fark edip hepsini birden atmak.
Okuduğum kitaplardan seçtiğim cümleleri bir deftere yazmak.
Biriktirdigim dergilerin ara ara tozlarını alıp düzeltmek ve hepsini tekrardan okumak.
hobimin olmaması.