bugün

en son bugün başıma gelen talihsizlik silsilesinden bir tanesidir. havanın soğuk olmasından dolayı çok az bir konyak içerek derse gitmek ve türk vergi sistemi hocasının ben salyalar içinde uyurken uyandırmaya çalışması ve şuursuzluk la hocayı arkadaş zannedip ne var .mk demek .
(#10774086)
tuvalette msj laşırken telefonun tuvalete düşmesi ve çıkarma işlemi.
uzun istanbul yolculuğun molasında hıçkıra hıçkıra ağlayıp sigara isteyen yabancı bir kızın aslında kanser olduğunu, kızın ağzından öğrenmek, içten içe yalan olduğunu düşünmek, ilaç dolu çantayı görüp yerin dibine girip utanmak, yolculuk boyu dertlenmek... her şey boktandı lan sözlük...
parasını peşin aldığım müşterinin evine kalorifer tesisatı yapacaktım. bir alt kata yapmışım. bina inşaat halindeydi 5. ve 6. katlar karışmış.
Lise yıllarımda din dersinin 1 gelmesi ve aynı yıl babama hacılık çıkması.
yarım saatte bir gelen otogar otobüsünün, sen köprünün son basamağındayken geçmesi.
gece gece uyanıp yere koyduğum gözlüğe basıp kırmam ve hiç birşey olmamış gibi geri yatıp uyumam. sırf gözlüğe kırmak için uyandığımı düşünüyorum.
bedevi olmak.
uyku sersemliği kalkıp arkadaş diye tanımadığım birinin omzuna kafamı yasladım.
sabah kahvaltısını siyah zeytin olmadan yapmak.
gece duş alıp uyuyup, sabah kalktığında yine duş almak zorunda kalmak. bari rüyayı hatırlasam içim yanmıycak amk.
yolda yürürken elektrik direğine çarpmak.
inci'den upskirten'in başına gelenlerin yanında bir hiç olsa da doğa gezisi yaptığımız bir pazar günü kafası güzel arkadaşımızın "ben bu arabayı anahtarsız çalıştıracam" demesi, anahtar deliğine ne idüğü belirsiz şeyler sıkıştırması, ve haliyle geceyi orada geçirmemiz.
(bkz: feyruz)
sesine aşık olduğum bir kıza buluşma teklif ettim. bir yerde buluştuk. ne göreyim kızın boyu 1.5 mt. agırlık 150 kg. beni zorla evine götürüp tecavüz etti. ruhen sakatlandım.
kızılay karanfil sokakta merdivenlerden çıkarken (haftasonuveçokkalabalık) ayağındaki topuklu ayakkabının çıkması ve sen almaya çalıştıkça sürekli bir kaç merdiven aşağı düşmesi, en fenası da dershane için broşür dağıtan amcanın 'ablaya yardım edin' diye bağırması.
halı sahada uzaktan çektiğim şut tam çataldan geri döndü.
holeyyy diye bağırmışt bütün sınıf, ilkokul öğretmenimiz yılbaşı çekilişi yapacağımızı açıkladığı anda... bağrımanın akabinde sınıfa uğultular hakim olmuş, herkes birbiri ile konuşmaya başlamıştı ben ise kimse ile konuşmuyor içimden holeyy diye bağırmaya devam ediiyordum şayet 3 gün sonra hediye alıcaktım, bügün 30 aralık cumaydı...

öğretmen-ben hepinizin ismini yazdım çocuklar, hepiniz tek tek gelip bir tane kağıt seçeceksiniz.

sınıf-tamaam öğretmeniim.

öğretmen-ama kimseye görmesin diye eve gidince bakacaksınız kimin çıktığına tamam mı, sınıf listesinden çağırıyorum....

----
----

öğretmen-16 f628 gel sende çek bir kağıt.

----
----

dırı dırı dıı rırı rırı.

öğretmen-iyi tatiller, iyi yıllar çocuklar.

sınıf-heeyyy.

**

evin ziline uzanmak için parmak uçlarımda durarak zile basmaya çalışıyor, zile basmanın büyüdüğümün göstergesi olduğuna inanıyordum bu düşüncelerle parmak uçlarımda biraz daha yükselerek bastım zile ve içeriden gelen tıkırtıların akabinde annem kapıyı açtı.

f628-anne yılbaşı çekilişi yaptık bügün, bana kimin çıktığına beraber bakalım diye yolda bakmadım, gel hadi bakalım.

anne-oğlum bir montunu çıkarsaydın.

f628-yaa anne gel yaa, bak burada kağıt al sen eline yavaşca aç hadii.

anne-tamam ver hadi ver, yavaşca açıyorum bak.

hani facebookta arkadaşına önemli bir olay anlatırsın ve altta o ibareyi görürsün 'x yazıyor...' beklersin, merak edersin, bir türlü gelmez o yazı, kendimi o andaki kadar sabırsız hissediyordum.

açılsa da görseydim kimin çıktığını hele sevdiğim kız filiz çıksa ne güzel olurdu, poşeti verirken elim eline bile değerdi hehe * .kağıt ahenkle dans ediyor zaman ağır ağır ilerliyor, annemin eli yavaş modda sağa doğru kayıyordu, ilk harfini görmüştüm.

f...

ben-(içses-kesin filiz kesin!!)

kağıt açılmaya yavaş yavaş devam ederken 2. harften sonra bir anda hızlanmış, ışık hızı ile açılmış, karşımda duruyordu.

f628-f628 mi :( üf bu ne şanssızlık, üühühüüh :(

anne- ağlama oğlum, hem bak ne güzel bizde sana hediye alırız.

f628-anne öyle olmaz ya insan kendine hediye alır mı yaa? ühühühü :(

**

2 ocak pazartesi günü sınıfta elinde tek hediye paketi olmayan ben köşede gözleri dolu halde etrafa bakıyordum, filiz ise elinde hediyesi, sinir olduğum sınıfın piç tiplisi okan'a teşekükürlerini belirtip muhabbet ediyordu.

bir ara öğretmenim bana kendi hediyesini verecek olmuş ama ona da ruj almışlardı, talihsizdim.
2003 lgs sınavında ki hatalı matematik sorusu. takıntılı bir insan olduğum için o sınavı hazırlayanların yüzünden hayatımın kırılma noktasını yaşadım. eğer hatalı bir soru sormamış olsalardı, belki şuan bulunduğum durumdan daha iyi bir yerde olabilecektim. türkiyenin boktan eğitim ve sınav sisteminin harcadığı insanlardan biriyim maalesef çoğu insan gibi.
sevişmek istediğinde sevişecek birini bulamamak. sevişecek birini bulduğunda sevişmek istememek.
zamanında ikizler burcundan bir kızla çıktıydım.
ders arası evdekileri aradım para bitti bir 20 lira yollayın idareten diye. Maksat eve gidip bir daha dışarı çıkmayayım, ders çıkışı parayı çekip eve gideyim oyalanmadan. Neyse dersler bitti parayı yollamış bizimkiler, gittim bankamatiğe kart kullanım ücreti bilmem ne diye 10 lirasını kesmişler. Bari 10 u çekeyim dedim ama bankamatik te en az 20 lira ve katlarını veriyor. Tekrar aradım bizimkileri eve dönmeden bir 10 lira daha yollasınlar diye. Yatırmışlar parayı tekrar aradılar. gittim bankamatiğe ama bu seferde 20 lik bitmiş 50 ve katlarını veriyor sadece. aksilik bu ya para da acil lazım. Tek çare merkeze gidip çekmek fakat cepte yol parası dahi yok. Daha okulun ilk günleri, kimseyle samimi de değilim borç isteyecek kadar. Mecburen sınıftan birisine durumu utana sıkıla açıkladım ve merkeze inip o parayı ancak yarım saat sıra bekleyip çekebildim.

Oyalanmadan eve gitmek mi? pehhh.
doğum günümü sadece yeni arkadaşlarım ve ailem hatırladı. eskilerden ise hala haber alamadım.
annem ablamla beni karıştırmıştı. insan evladını tanımaz mı?