an itibariyle yazar olmuş kardeşim
Bu isimde bir de çocuklar için yazılmış hikaye kitabı vardır.
ağırlığı 385 kg olan stardust uzay aracı, 1999 yılında NASA tarafından uzaya gönderilmiştir. wild-2 adlı bir kuyrukluyıldıza doğru yol almaktadır.kuyrukluyıldızın çekirdeğini çevreleyen toz bulutunun içinden geçip bu maddelerden örnekler toplayarak dünya'ya geri dönecek..
(bkz: star dust)
(bkz: samanyolu)
5 ekim 2007de türkiyede gösterime girecek olan film. masal uyarlaması olan filmin başrollerinde michelle pfeiffer, robert de niro, sienna miller, claire danes, charlie cox bulunmakta. ayrıca anlatıcı olarak Ian McKellen sesi ile filme renk katmakta.
ing. yıldız tozu anlamına gelen kelime.
Türkiye'de yıldız tozu ismiyle vizyona giren film.
enteresan film.
sonunun daha iyi düşünülmesi gerektiğini düşündüğüm, ancak yarattığı o masal dünyasıyla beni etkilemiş, güzel film.
yıldız rolünde gwyneth paltrow u görseydim çok mutlu olacaktım. yine de sandman de film olsun onu da izleyelim.
sonu haddinden fazla kolpa bir film. e$ek kadar olmamiza ragmen o kadar masal dunyasinin icine sokmayi ba$arip, sonunu gudikce getirmek ciddi anlamda hayal kirikligi yaratiyor.
inanılmaz güzel, eğlenceli bir film.

kişisel tavsiyem her sarıldığınızda yıldız gibi parladığınız bir sevgiliniz varsa eğerv onunla izleyin. çok güzel bir aşk hikayesi var.

--spoiler--
robert de niro ve ihtiyarlar heyeti misali takılan ölü prensler adamı bitiriyor.
--spoiler--
belki kendisini en iyi anlatan cümle "masal izlemek".. filmi kitabına yakışan ender yapımlardan birisi. kesinlikle ayırdığınız 130 dakikanın her birini hakediyor.

ayrıca rule the world'den daha harika bir kapanış olamazdı.
büyükler için yazılmış bir masal olmasına rağmen beğendiğim ender filmlerden bir tanesi.
harika bir peri masalı.
(bkz: david bowie).
bunu da mı görecektik?! robert de niro bu filmde kadın elbisesi giyip dans ediyor, evet filmdeki tabirle bir yumuşak rolünde.
"music sounds better with you" adlı parçaları ile çıkış yapan ( bu çıkış en az 7 - 8 sene önceydi tabi) elektronik müzik grubu. 3 tane parlak kıyafetli uzaylı adam maket uçak mı uçuruyordu yoksa bunlara dünyadan küçük bir çocuk uçak mı atıyordu öyle bir şey . sanırım bu çarpıcı betimleme klibi aklınıza getirmiştir.hala dinlerim arada çok güzel bir şarkıdır , daft punk a benzer müzikleri.
(bkz: one hit wonder)
Büyükler için bir masal.Ama bir sinemaseveri de kolay tatmin edemeyecek bir film.Çizgi romanı ve sonrasında romanı çok daha başarılı ve doyurucuydu.
Yine de ünlüler resmi geçidi.Ama robert De Niro babanın yumuşak tiplemesi çizdiği sahnede içiniz acıyabilir.
(bkz: ziggy stardust)
bir zamanlar gayrettepede bulunan müzikhol. önünde iğrenç bir eiffel maketi vardı, üstünde stardust yazardı. * * *
süprizli bir film. zira uzun zamandır ortalıkta görünmeyen rupert everett kralın oğullarından biri olarak yer almıs filmde. tabi onu film sonuna kadar yamuk burunlu görmek bayan hayranlarını üzmüş olsa gerek. gerçi rupert everettin eşcinsel olması da bayan hayranlarını çok üzmektedir. (bkz: ben) filmin bir diğer süprizi ise robert de nironun canlandırdığı hoş karakter.
efendim, neil gaiman amca çok sevdiğimiz bir insandır. yazdığı çizgi roman senaryosuyla dünya fantazi edebiyatı ödülü alan başka da insan yoktur zaten. ben, tam bir eşşeğe yakışırcasına, kitabı daha okumadım. ama filmdeki küçük küçük ayrıntılar, çok zekice espriler neil abinin imzası gibi olmuş. neil'in elinden çıkma her ayrıntı, ben burdayım diye bağırıyordu.
film, öncelikle bir aşk filmi. ama tabii ki, kısır-klişe bir aşk filmi değil. neil abi, aşkı anlatırken de dengesizliğini yapmış ve küçük bir aşk hikayesinin arkasını çok büyük bir fantazi dünyasıyla kaplamış. tabii, hayranı olduğum, ingiliz tarzı mizah da filmin bir diğer olumlu tarafı. bu ingiliz olasıcalar, sarcasm denilen haltı çok iyi beceriyor kardeşim. ve ben de çok gülüyorum.
efendim ben filmi beğendim. şu aralar odun modunda takıldığım için hayran olmadım ama eğer romantik romantik takıldığım dönemlerden birine denk gelse hastası olurdum. sevgilisi olan sözlük yazarlarına (yani çok küçük bir gruba) tavsiyem, tutun yengeyi elinden, gidin sinemada izleyin efenim bu filmi. öyle güzel olur bence.
sonunda insanı sevgi pıtırcığına dönüştüren fantastik film.