bugün

bir adet su pokemonu.

http://home.no.net/reallife/new/cards/squirtle.jpg
başkalaşıp wartortle ve blastoise olurdu bu pokemon.*
istanbul'un su sorunlarını çözmek için aranan pokemon.
(bkz: sıkörtıl)
cıvık pokemon. mutlaka, en az 329 tane sahte isim alıp diğer poke-şehirlerde ash'in ardından atıp tutar. siyah gözlüğünü takıp şehirleri talan eder, ona buna laf atar. "çocuklarımız bale yapmasın, su kayağı yapsın" der, vesaire. lan scuirtle, pardon, squirtle ! topsun oğlum ! hem de poke topu. hangi toptan çıktığın belli değil.*
squirtle dediğin zaman sürekli boşalan bir pokemon olduğunu düşündürür ama görünüşte masum bir su kaplumbağasına benzer.
evrim gecirdikce sırtında su bazukaları olusur... ıslatır durur etrafı...

görsel
sı körtıl diye okunur ya, bittiğim andır. *
sıkvördıl sıkvördıl diye konuşur. kafa pokemondur. indigo vadisinde falan turnuvalarda dövüştükten sonra akşamları kahvede okey attığı düşünülmektedir.
konuşması çok taklit edilmeye çalışılır. (bkz: agresif kaplumbağa)
ash'e katılmadan önce şöyle bir çetesi vardı kendisinin;
http://img25.imageshack.u...?image=squirtlekamina.jpg
tesadüf eseri bulduğu su pompası saldırısıyla ash in ağzının kulaklarına varmasını sağlayan bokuman.
alm. schiggy.
3 sezonda bir evrim geçiremeyip çetesine geri dönmüş tıfıl pokemon. oysa gameboy da lv 16 da evrim geçirirdi.
ayrıca 7.nesil izinli bir yazarmış. hoş gelmiş.
pokemon tower defensete binbir güçlükle elde ettiğim pokémon. ben en başta bulbasaur seçmiştim ve doğada squirtle ile charmender'ı bulamıyorsunuz. neyse bir başka kullanıcıyı ikna edip lvl 35 gyrados'umu onun lvl 5 squirtle'ı ile takasladım ve ben daha squirtle'ıma doyamadan evrim geçirdi hain. wartortle'ı sevmiyorum ben ya.
su pokemonudur. squirt ve turtle'ın birleşiminden oluşmuştur ismi. hoş bir mizaca sahiptir, wartortle ve blastoise'e evrimleşir sırasıyla. ash'in takımına geç katılıp erken ayrılmıştır, bizleri üzmüştür. güneş gözlüğüyle ayrı karizmadır.
su grubu pokemondur lakin esinlendiği kaynak çok ağırdır. (bkz: squirting)
görsel
gelmiş geçmiş pokemonlar içinde en sevdiğimdir.ayrı bi havası kuulluğu ve sempatisi vardır.hoştur hoş.
http://www.youtube.com/watch?v=430QkrufNVo&feature=youtube_gdata_player
apaçi pokemondur. o gözlükler, o tavırlar. bildiğin buca apaçisisi bu la.
en sevimli pokemonlardan biridir. isminin kökeni:
squirt (fışkırtmak) + turtle (kaplumbağa) = fışkırtanbağa.
Ash gavatinin yaninda harcanmis pokemondur. özellikle ash'in sahip oldugu squirtle o kadar cool, sempatik, stil sahibi bir pokemondur ki sirf squirtle ve squirtle squad'in maceralarini anlatan bir spin-off bile çekilebilir.

Liderlik vasiflari vardir ama yeri geldiginde çok iyi bir görev adamidir. Tasak yapmayi sever. Kankisi bulbasaur'dir. Güçlüdür. Pikachu gibi ash'e yavsaklik yapip diger pokemonlarin rolünü çalmaz. Charmander gibi evrim geçireyim de götüm kalksin, ash'e isyan edeyim derdinde degildir. Bu yönden bulbasaur'da squirtle'a benzer.

Ash gavati hiçbir zaman squirtle'a hak ettigi degeri vermemistir. Anca bir sikime benzemeyen kayiklarini yüzdürmek için squirtle'i amele gibi çalistirmistir. Koskaca squirtle squad liderligini birakip sirf ash'e birkaç sikindirik nisan kazandirmak için harcadigi çabayi görememistir.

Ayrica squirtle gözlügünü taktiginda en efsane pokemondan bile asil dururken, çikardiginda son derece mütevazi ve samimi görünür. Sirf bu yüzden bile sevilebilir squirtle. Egosu sifirdir.

Genel olarak squirtle'lardan bahsedersek, ilk jenerasyonun 3 starter pokemonundan biridir. Evrimlesmeden önce çevik ve sevimli bir pokemonken warturtle'a dönüstügünde ergen çirkinligi bas gösterir bu pokemonda. Ergen çirkinligini atlatip blastoise'e dönüstügünde ise kocaman olur, tank olur. hydro pump ile ocak söndürür.
en sempatik ve karizmatik pokemondur. tontondur biraz. su fışkırtır. çarmendır ile yarışsa eline verir çünkü su ateşi söndürür. ben buna eskiden sıkörtil sıkörtil derdim. adı ayıp diye i'yi ı yapardım. terbiyeli çocukdum hehhehe.