bugün

çek cumhuriyetinin tartışmasız en iyi takımı. son yıllarda avrupa arenasında çok büyük başarılar elde edemese de dünya futboluna jan koller, pavel nedved, petr cech, tomas rosicky, karel poborsky, pavel kuka, patrik berger gibi bir çok yıldız kazandırmıştır.
sparta praha olarak da bilinen avrupa'nın sempatik takımlarından biri.
Denizlispor'un 2002-2003 sezonu uefa kupasi 2. turu'nda eledigi cek cumhurieti takimi. Futbol otoritelerinin hicbir sans vermedigi denizlispor prag'da oynanan ilk maci 1-0 kaybetmis, denizli'de oynanan rovans macini 2-0 kazanarak sparta prag'i elemistir. O donem sparta prag formasi giyen karel poborsky mactan sonra yaptigi aciklamada " kimse beni rakip takimin 11 kisi ile oynadigina inandiramaz" demistir.
en büyük rakibi slavia prag tır.
sparta kentinin futbol takımıdır.

(bkz: ümit özat) *
bir zamanlar ümit özat'ın sparta'da yeneceklerini iddia ettikleri takım.
bazı insanlar sparta prag'ı çek cumhuriyeti'nin başkenti olduğunu düşünür. *
son dönemlerde yetiştirdikleri en önemli isim, forvet mevkisinde oynayan miroslav matusovic olan çek ekibi.
fm'de yönetilmesi zevkli olan bir takımdır.
galatasaray" ı farklı yenerken, galatasaray" ın kadrosunda, kadroyu tamamlamak için fenerbahçeli oyuncuların da yer aldığı kulüp. çoğu kişi bilmez.
lazioyu şuanda italyada tokatlayan takım.
15 dakikada 2-0 oldu..
aynı zamanda benimde kuponu yatırdı inekler.

lazio ya 1 dedik amk.
dünkü maçta evinde 1-1 berabere kaldığı lazio'yu deplasmanda 3-0 yenip avrupa liginde çeyrek finalist olan ve avrupa kupalarındaki son italyanı saf dışı bırakan takımdır.
Lan ben bunları portekiz takımı sanıyodum *
taraftarlarının ayıbının cezalandırılması gereken kulüp.
ancak, zengin kulüplere karşı leicester city ve konyaspor ile birlikte bu sezonun spartacusudur. bu açıdan da saygıyı hak ediyor.
yalnız, anlı şanlı bir klüpten bihaber arkadaşların yazdığını görüp beni güldürmüş başlığa haiz spor klübüdür..
bir diğeri için;
(bkz: slavia prag) bu adamların tesislerine girmişliğim var hani ayık olun şiiiii
bir de hiç unutmam bu konu özelinde şöyle de birşey vardı,
"sparta praglıları sparta'da yeneceğizzz"
ulu düşünür ümit öz at
(bkz: semih kaya)
hamsi kafalarin uefa avrupa ligindeki 3. ön eleme rakibi..

haydi çekyalilar sallayin şu mallara 5 tane tur sizin olsun..
Eski günlerini arayan çek ekolünün temsilcisi. Son yıllarda avrupa’ da ciddi bir başarılarını hatırlamıyorum. ideal bir kura olduğunu düşünüyorum. Hayırlı olsun.
Türk futbol izleyicisinin son yıllardaki anlayışıyla real madridmiş gibi anlattığı kulüp. Galatasaray küçümseniyor, prag göklere çıkartılıyor. Bir bitmediniz be ! Sanki biz takip etmiyoruz futbolu.

Not: tamam, gençlik coşkusu vardır, dinamiktir de iki dakikada kopenhag ile karşılaştırmak ? Sizi anlayamayacağım asla.
2 ay resmi maç oynamamsına rağmen bugün galatasaraya kök söktürdü. Bizim takımlarımız 2 ay resmi maç oynamasa futbolu unuturlar.
sağ beki yakında türkiye'den bir takıma transfer olur.
türk futbolunun iyiliğinden çok kendi takımlarının iyiliğini düşünenlerin molde' den sonraki fahri kulübü. bu arada fenerbahçe' ye avrupa kupalarında başarılar dilerim. ne yaparsam yapayım incelikten kopamıyorum işte.
sparta pragi sparta'da yenmek kolay is degildir.