bugün

bir süredir sözlüğü inceliyorum. başlıklar ve altına yazılmış yazılar genelde ilgi çekmeye yönelik olmuş. canı sıkılan, ilgi görmeyen, sanal delikanlılar, devrimciler, yobazlar, ateistler, sosyalistler, laikler, x takımını tutanlar... daha çok uzar. yani her kesimden canı sıkılan sözlüğe sıçmış. ilgimi çeken konular içlerinde yok değil. ama hep aynı konular üzerinde olması ve bilgiye önem verilmediği de bir gerçek. işte ilgi çekici başlık açmanın on kuralı;

1) atatürk'ü suçlayın, yaptıklarını eleştirin.

2) osmanlı imparatorluğuna bok atın.

3) siyasi görüşünüz ne olursa olsun türklere bok atın.

4) ermeni soy kırımı oldu diyerek başlık açın. (bkz: kaynak götüm)

5) 4 büyük takımın taraftarlarından herhangi birine sataşın.

6) 4 büyük takımdan herhangi seçeceğiniz x sayıdaki futbolcuyu karşılaştırın. sonuç olarak kendi takımınızın futbolcusunu seçin.

7) homoseksüellik veya heteroseksüellik üzerine yazın. bilmesiniz dahil atıp tutun.

8) ırkçılık- sosyalizm- laiklik- komünizm vs. birine sahiplenin, diğerini objektif olmadan küçümseyerek yazın.

9) din konusu geçilmeden olmaz. hiç kuran, incil veya tevrat okumadan atıp tutun. ateistseniz zaten eleştireceğinizden oklar üzerinizdedir.

10) anket açın. ama konu alakasız olmalı. örneğin (bkz: alternatif cuma hutbeleri)
kafanızda değerlendirip sözlükte en çok hangi takımın taraftarı olduğunu bulun ve o takım hakkında saçmalayın.
din , dil ,ırk ayrımı yapın , ölümüne yapın.
diğer yazarları daha doğrusu düşüncenizi beğenmeyen yazarları tehdit edin , daha komik olun
kendi başlığınızdan bol bol gönderme yapın
bir de kendinizi bir bok sanmanız şart. gerçekten bok olduğunuzu anladığımız zaman ilgiyi çekeceksiniz.

10 olmadı ama bu kadarıda yeterli.
anlatım bozukluğunu dahi utandıracak bir başlık açın ve düzeltmeyin.

(bkz: öyle yorgun olmak ki bir ineği bile yorgun olmak)
on birinci kuralı da vardır. duygusal olun, uzun yazın. bazen kendinizin bile anlamını bilmediği arapça, osmanlıca karışımı olan ve sonradan türkçe'ye girmiş olan kelimeleri seçin. saçmaladığınızı düşündüğünüz yerde bu kelimelerden birer ikişer serpiştirin. sonra verin ayarı, verin gazı.
zall'dan sözlüğün vasıtasını isteyin, vasıtayı alıp taksim meydanı'na gidin, 10 takla atın, gelin. süper ilgi çeker..
1) moderasyona başvurarak nickinizi içinde 'kedi' ya da 'cadı' kelimesi geçen bir nicke dönüştürün..
2) erkek egemen bir toplumda yaşamanın size verdiği dayanılmaz acıdan bahsedin entrylerinizde.. hemen sizi takip edip mesaj atacak bir kitleniz olacaktır..
3) bu toplumdaki erkeğin hakim olduğu seks özgürlüğü tabusunu yıkmak için bir protesto yapacağınızı bildirin.. isteyene msn adresinizi vereceğinizi, daha sonra da bir msn zirvesi düzenleyeceğinizi belirtin..
4) msn zirvesinde avatarınızda güzelce (ama çok taş değil) bir kız resmi olsun..
5) zirvede çok sarhoş olduğunuzu söyleyin ve bir çılgınlık yapmak istediğinizi, ama emin olamadığınızı laf arasında sıkıştırın.. bir sürü delikanlımız o lafı sıkıştığı yerden canları pahasına kurtarıp, sizi yüreklendirecektir..
6) ısrarlara dayanamayın ve aklınızdaki bombayı açıklayın: web-cam vasıtasıyla canlı yayında striptiz yapmak.. ilgili web adresini de verin..
7) bu noktada hemen hızır acil'i arayıp, kalp sektesine uğrayan yazarların yüzde 10'u için acil destek birimi isteyin, vebali size kalmasın..
8) beklenen an geldiğinde, sizi izleyen herkes dehşet bir deneyim için hazırken, olanca erkek halinizle çıkın kamera karşısına, cinsel uzvunuzu çıkartın ve üzerinde eski nickiniz olan bir kartona vurun, vurun, vurdukça vurun.. güzel psikolojk sarsıntılar geçirtin web playboylarına..
9) hemen eski nickinize dönün ve sözlükte mağdur bir halde ''ben bunları haketmedim, ben kime ne yaptım ki, kimdir bu adam?'' diyin..
10) son olarak kedili nickin altına bir sitem mektubu yazın..

artık bütün gözler sizin üzerinizde.. hem nefret ediliyor, hem de sevgi duyuluyor size.. tepe tepe kullanın..

aslında sadece 1. kural da yeterliymiş..
akpye hakaret edin. devamlı kömür demokrasisi saçmalığından bahsedin. akpyi amerikanın yönettiğini filan iddia edin. devamlı krizden yakının, krizin sadece türkiyede olduğunu akpnin suçu olduğunu düşünün. böylece çok popüler olabilirsiniz. karmanız uçar. seovi sizi çok sever.