bugün

bir çok insanın ortak derdi, kanayan yarası. satır aralarında haykırdığımız, isyan ettiğimiz gerçeğimiz. peki gerçek mi? hayır değil.

aslında ne aşık olduğumuz insanlar sorunlu, ne de biz. sorun bizzat aşkın kendisi. çünkü aşk sorunlu, dengesiz, hastalıklı bir duygu. esas mesele bu. aşkı tanımak.

mesele aşkın bize yaptırdıkları. aşk bize çoğu zaman normal şartlarda yapmayacağımız ne varsa yaptırır. bütün olmazlarımızı olmazlara çevirir. bütün dengemizi bozar ,ruhumuzu sarsar. yeri gelir, bizi biz yapan değerlerimizi bile değiştirir.

böyle bir duyguya kapılmış insan da aşığına elbette ki sorunlu gözükür. halbuki sorun ne onda ne biz de, sorun aşkın ta kendisinde.
sorunsuz kimsenin kalmadığı günümüzde normal birine aşık olmak garipliktir. parasızlık, iş, güç derken insanların psikolojileri alt üst oluyor, bunun acısını da sevdiğinden, sevdiklerinden çıkarıyor doğal olarak. çocuklar bile küçücükkken ona cıs, buna cıs diye diye yaşamayı, insan gibi yaşayıp insana insan gibi davranmayı öğrenemiyor, böyle olunca sen de sevdiğin de sorunlu oluyorsunuz.*
belli bir süre sonra sizin de sorunlar yaşamanıza sebebiyet verecek olan durumdur. aman diyim haa uzak durmak lazım.
anaçlık güdüsü yoğun bayanların, babacan tavırlı bayların başlarına gelebilecek durum.
sorunlar altında kendinizden geçersiniz, ama kıymetiniz de anlaşılmaz...
kelimenin tam anlamıyla işkencedir, sorunlu insanlara aşık olmak !
gençlik dönemi hezeyanlarıdır. kendi içinizdeki sorunları gösteremiyorsanız, gösterebilene aşık olursunuz, aşık olduğunuzu sanırsınız. ama bir süre sonra sıkar. hep bunalım hep sorun bayar.
zaten aşkın kendisi tek başına bir sorundur birde karşı taraf sorunlu olunca bu iş çok daha zordur.
sorunları çözdükçe daha da büyür ve anlam kazanır aşkınız...
kahraman olmaya çalışırken kıçınıza giren kazıktır.
yapılmaması şiddetle tavsiye edilen eylem biçimidir.
talihsizliktir ancak sevgili olacak kişi kavun değildir ki koklayarak alasınız! sorunlu olduğu anlaşıldığı anda terkedilmeli,aksi halde hayatı zehir etme potansiyeline sahiptirler.
bir gün ayrılık isteği duyarken; ertesi gün "sen benim herşeyimsin" gibisinden sözleri duymanıza sebep olacabilecek eylem.*
...
aşk bittikten sonra bi bakarsın ki sen ondan da sorunlu olmuşsun.
ben ve eşimin yaşadığı durum.
sorunsuz insanlar için kılçıksız balık deyimi kullanılır. ama kılçıklı balık, kılçıksız balığa göre daha lezzetli olur.
bütün insanlar sorunlu biz çoğunun yalnızca kapaklarını görüyoruz.

aşkın kendisiyse gerçekten bir sorun. seven insan sevdiğinin yanında hareket etmesi gerektiği gibi hareket edemiyor. en çok sevdiklerimizin yanında saçmalıyoruz.
Nerde varsa bulurum aga cekerim hepsini. Yoksaa.
Normal bir durumdur. Her insan sorunludur. Evet.
çılgıncadır, cesaret ister.
Şuana kadar bütün sevgililerimde yaşadığım durum. Ama en sonuncusu iyi oturdu be yüreğime hiçbir sıkıntı yoktu hatta kesin evleniriz diyordum meğer içten içe biriktirdiği sorunları varmış benimle alakalı olmasa da herşey üst üste gelince bir ilişkiyi yürütemeyeceğini anlamış çok iyi bir çocukmuşum vs. vs. Hep aynı şeyi duymaktan bıktım açıkcası " Çok iyisin, kusursuzsun ama olmuyor . "
Böyle biriyle 2,5 sene arkadaşlık yaptım. Karısı iki çocuğu var. Basta zeki sanıyorsun hak veriyorsun ama yıllar geçtikçe boş yaptığını anlıyorsun. Tamamen vakit kaybı safi zarar böyleleri. Bi de evlenip çocuk yaptıysan hapı yuttun demektir.