bugün

elitist gecinen bazi ahmaklarina agzina sakiz olmus goygoy.

sokak hayvanlarina su verecekmisiz. ulan en son ne zaman bir aci doyurdunuz, bir yetimi giydirdiniz ?

ama konu bir avuc kopek olunca akan sular durur bunlar icin. agir yavsaksiniz baska birsey degil.
ayva ile araba yi sirf bas harfleri ortak oldugu icin birbiri ile kiyaslayip sanki mantikliymiscasina bir seyler soylemek islam kulturunun yan etkilerinden biri.
hayvan beslemek ama çok tatlı bir şey. benim hiç evde beslediğim hayvan yok ama çatıda civciler var, bazen pilav yapıyorum fazladan artanı onlara götürüyorum. bir gelişleri var ki evladın sana doğru böyle koşsa o mutluluğu tadamazsın. zaten koşamıyor bazıları çok küçükler. yani demem o ki, onları beslemek de ayrı bir keyif olabilir. sonuçta hayvanla insan aynı doğanın parçası ve insan da bi hayvan. arkadaşlarınızı neden beslemeyecekmişsiniz ki?
goygoy değildir, olması gerekendir. sen sokakta kalsan o suya muhtaç olsan sana da veririm, fark yok yani, insan, hayvan, bitki...

bu dünyayı bütün canlılar olarak ortak paylaşıyoruz.

susuz kalmış bir filiz çınarı sulamak ile o hayvana veya sana su vermek arasın da çokta fark yok.
işin komik yanı bunu söyleyen de bir aç insan doyurmaz sadece kendi kendini tatmin etmek için burada beynimizi siker.

Aç olan insan da olabilir, köpekte can candır. Ama işte cana değer vermeyen ne anlar ki. Adi(adı değil adi, haysiyetsiz yani) türcü pislikler.

Ya nasıl oluyor da beni bu kadar sinirlendiriyosunuz ana avrat sövmek istiyorum hepinize. Gidip köpeklerin su kabına buz koyayım bu sıcakta içleri yanar yavrucakların.
O bir avuç aç, aklını kullanmak yerine yavşaklık yapan tembel insanlar olabilir ama hayvanlara doğal alan bırakmadığımız için onlara borçluyuz.
Ayrıca hayvanlara bir kap su veren insanlara bakmaz diye bir kural mı var acaba? canlıya saygısı olan hayvan, insan, doğa demez korur.
1- israil

2- elitist

bu tabu lafı kullanan ağır çomardır.

al bende iddia ediyorum bütün çomarların hayvan sevgisinden bir haber olması.

lan minik kediyi tekmeledi geçen bir kadın. başını örtmüşsün allah sevgin (!) daha doğrusu korkun var o hayvancığı neden tekmelersin lanet karı?

beleş bir şey dağıtılınca bu açı doyuralım diyen çomarların ne durumlara düştüğünü de biliyoruz.

sieeee sanki senin insani değerlerin varmış gibi ötme oradan.

hayvanı seven insanı da sever. Çünkü can sever. o küçücük nefret dolu beyinlerinizle anlayamayacağınız erdemlerdir.

her şeyi çekememeniz kalmadı şimdi de sokaktaki kedinin köpeğin suyuna mı dananıyonuz lan ?!?!?
suriyeli kardeşlerin midemi bulandırıyor. tiksiniyorum onlaran.

kedi köpek dediğin hayvanlar hepsinden değerli.
(bkz: farelerden korkan kedilerin çoğalması)
ben hiç dükkan açıp vergi vermeyen, devletin her türlü imkanlarından sonuna kadar yararlanıp vatandaşın hakkını yiyen, korunma imkanı veren ülkenin vatandaşlarına bıçak çeken, kadınlarına iğrenç şeyler yapan sokak hayvanı görmedim. insanların içinden gelerek yaptığı, kimseye bir zararı olmayan eylemi goygoy olarak görüp salya akıtan şahıs umarım sokaktaki hayvanlarla aynı koşullarda kalır bir gün.
ülkedeki tüm suriyelileri toplasan ve susuzluktan geberiyor olsalar bir kap suyumu sokağımın kedisine içiririm, hadi şimdi siktirgit...
Goygoy mu? Yaradilani sev Yaradandan ötürü demiş Yunus Emre. Yine de siz bilirsiniz.....
Kendisinede bir kap su verilmediği için havlayan sokak iti söylemi.
trollüğün de bokunu çıkardı artık bazı yavşaklar.
o tekme atanlardan birine ben rast gelmiştim....herif şimdi kulağından işiyo...
Ya şu kafayı anlamıyorum ; onu yapacağına aç insanları düşün, onu savunacağına askerleri savun, onu koruyacağına evsizleri koru. Lan ne yaparsak hemen başka bir şey uyduruyorsunuz. Evsiz insanda can, evsiz hayvan da can. ikisi de benim için bir. iki tarafa da yardım elden geldiğince yapılıyor ancak hayvanlara o kadar yapılmıyor gördüğünüz troll şerefsiz örnektir. Böyle aptallar neden başka bir uygulama kullanmıyor..
goygoy değil insanlık görevidir. insan olsaydın anlardın.
yazin sona ermesiyle beraber nihayet sona ermis goygoydur.
gelecek yaz baslarlar yine sokok hoyvonlorono bor kop so voron diye.
(bkz: insan mıyız beyler)
Köpek dağda kurt, kedi ise ormanda ve tarım yörelerinde küçük hayvan avcısı olması gereken iki hayvandır. Bu iki hayvan insan türünün doğaya olan kısmi hükmüyle aslından ayrılıp yaşamak için tamamen insan türüne bağımlı olmuş iki hayvandır. Belki kedi insan olmasa bir nebze avına karnını doyurmaya devam edebilir. Ama köpek bunu yapamaz. Hal böyleyken bu hayvanlara bakmak insanın atasından miras aldığı borçtur. Çünkü bu hayvanların sokaklarda perperişan olması insanlığın suçudur.

Benim görüşüm büyük bir kampanyayla sokak hayvanlarının toplanması, kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesidir. Sokaktan hayvan sahiplenmenin yüceliği, evi ya da bahçeyi hayvanla paylaşmanın şekerliği gibi konular kamu spotu, reklam peojeleri, diziler ve filmlerde özendirilmeli ve bu iç burkan mesele kapanmalıdır. Böylece 10 senede sokak hayvanlarının türünü bitirmiş oluruz. Onlar sokaklarda tecavüze uğramaz, işkence görmez, köpekler kedileri sıkıştırıp parçalamaz, araba altında kalıp ölmezler. Sokak hayvanları başlı başına dramdır. Ama dediğim şeyin uygulaması zor biliyorum. Halkı bilinçlendirirsen bu tür vicdani projeler tutar.
herhalde bir tek amsalaklar tarafindan nitelendirilen seydir. sokaklarda kedilerin ve kopeklerin olmasina maalesef benim gonlum hic elvermiyor. Ama artik sokaktalar, ve bizim yedigimiz bokun ceremesini cekmelerine goz yumamayiz. He bu arada korktugumdan ya da istemedigimden degil, hayvanlara uzuldugumden, her gun yollarda telef olduklarini gormek istemedigim icin elvermiyor gonlum. orospu cocuklarinin kendileri gibi yetistirdikleri orospu cocugu evlatlarinin her gun hayvanlara eziyet etme riskinden korktugum icin; kopeklere mama briakan adami dovmeye calistiklari icin elvermiyor. bence de yapilmasi gereken en uygun sey hizli bir kisirlastirma isidir. ardindan petshoplarda kedi, kopek, tirtil, kus, canli ne hayvan varsa satisi yasaklanmalidir. agir cezalari olmalidir. ardindan kisirlastirilan hayvanlar sahiplendirilebiliyorlarsa sahiplendirilir, sahiplendirilemiyorsa alindigi sokaga geri birakilir. onumuzdeki 50-60 yil icinde bu hayvanlarin sokaklarda perisan olmasinin onune gecilmis olunabilir diye dusunuyorum.
e n´oldu trolleri uçurma konusu?...niye sıçılmış boklarla aynı sayfalarda yazmak zorunda kalalım ki biz?
görsel
ne arakanı adamların müslüman deyince tüyleri diken diken oluyor. almanya de, amerika de..
not: bende veriyorum ne var bunda. bi o kalmıştı, her şey tamam..
Hayvana merhametini esirgemeyenlerin insana esirgemesi saçma olurdu herhalde merhamet tek taraflı bir kavram değil kanımca o yüzden hayvanseverlere bir takım olumsuz hipotezlerle yaklaşmakta tamamen lakırtı diyebiliriz takmayınız..