kap koymadan baska seyler koymak isteyen varsa oda bu zihniyete yakisir.
Tiamat ın önüne bi kap su koymayın istemiyormuş.
goygoy yapma, su koy.
geçsinler bu hayvan sever ayaklarını . bide gösterişliler ki öyle böyle değil . iki kap su verecekler sağır sultanlara bile haber salıyorlar .

bi fakirin fukaranın karnını doyurmaz lar . utanmadan bide toplanıp yürüyüş yaparlar . iyilik yapıyorsan gizli yapacaksın ki kıymeti olsun . bakın bize hayvanlara yardım ediyoruz . sevsinler sizi o zaman . dünyanın çeşitli yerlerinde insanlar hatta çocuklar katlediliyor iki çift söz ediyormusunuz yok . ha pardon söz edersiniz de icraata geçmessiniz değil mi ? bilmezmiyiz sizin hayvan severliğinizi . kılıf değil mi o ? kuşun bi tanesinin ayağı burkulsa yürüyüş yapmasını bilirsiniz ama değil mi ? ay canlarım benim yaa sevsinler sizi yaa .

reklam kokulu hayvan severliği kim ne yapsın .
Köpekleri kedileri sevmiyor olabilirsiniz ama onlarda da bir can var ve susayabiliyor, acıkabiliyorlar.
Aç veya susuz kalıp ölenler bile oluyor. Elinizi vicdanınıza koyup yapmalısınız. Sizde muhtaç olabilirdiniz.
entry girmek için entry giren yazar.
sözlükteki troll camiasını toplayan goygoydur.
kediler köpekler suyu pek sevmiyorlar. galiba yiyeceklerden karşılıyorlar su ihtiyaçlarını kapının önüne 1 kap su koydum 1 haftada yarısı anca bitmiş yiyeceğe gelince ambalajdaki kırıntıları sömürüyorlar sudan kaçıyorlar özellikle köpekler.
bu goygoy değildir, yapılması gerekendir. ve inanır mısınız masraflı bir şey de değildir.
görende holding yönetiyor sanacak. bir kap koysan ölür müsün?
sozde hayvanseverlerin agzindan eksik etmedigi goy goy.

isi gucu birakip sokaktaki pire torbalarina su vericekmisiz. yav he he.
Goygoy falan değil insan olmaktır. Hatta suyun yanına gidin migrostan dostluk maması alın 2-3 tl onlardan koyun. Evet. Bunları yapmıyor hadi bari ona bişey dendiği yok da mesela geçen haberlerde denk geldim kaldırımda öylece yatan köpeğe adam(pardon adam demişim) tekme atıyor. Yazık garibim de neye uğradığını şaşırıp kaçıyor ve bulamamışlar köpeği sahipleri(en son ne oldu bilmiyorum). Kedilere, köpeklere işkence etmek nedir? Nasıl bi insan bunlardan zevk alır aklım almıyor. Işkence etmek için mi evcilleştirdiniz bu hayvanları 12.000 yıl evvel? Bırakın işkenceyi beslemeseniz, su vermeseniz de olur yeter ki dokunmayın şu hayvanlara.
Çok doluyum bu konuda.
insan sıfatı almış ama hayvan bile olamamış beyinsiz gerizekalılar, bizde insan doyurun aç doyurun goygoyunuzdan bıktık size ne yavşaklar sizin gibi parazitlere bir ilaç olsada sıkıp kurtulsak,acaba siz kaç insan doyurdunuz çok merak ediyorum, tekme atıyormuş beyinsize bak o tekme gün gelir senin götüne girer pislik.
Hayvanların rızkına mani olmaya çalışan, yada kısırlaştırarak fıtrata aykırı hareket ederek yok etmeye uğraşanlardan daha zalim kim olabilir ? insanları bahane eden hayvanoğlu hayvan (babası hariç) ulan hödük kaç tane insan doyurdun bu güne kadar ?
Hayvana merhametini esirgemeyenlerin insana esirgemesi saçma olurdu herhalde merhamet tek taraflı bir kavram değil kanımca o yüzden hayvanseverlere bir takım olumsuz hipotezlerle yaklaşmakta tamamen lakırtı diyebiliriz takmayınız..
ne arakanı adamların müslüman deyince tüyleri diken diken oluyor. almanya de, amerika de..
not: bende veriyorum ne var bunda. bi o kalmıştı, her şey tamam..
görsel
e n´oldu trolleri uçurma konusu?...niye sıçılmış boklarla aynı sayfalarda yazmak zorunda kalalım ki biz?
herhalde bir tek amsalaklar tarafindan nitelendirilen seydir. sokaklarda kedilerin ve kopeklerin olmasina maalesef benim gonlum hic elvermiyor. Ama artik sokaktalar, ve bizim yedigimiz bokun ceremesini cekmelerine goz yumamayiz. He bu arada korktugumdan ya da istemedigimden degil, hayvanlara uzuldugumden, her gun yollarda telef olduklarini gormek istemedigim icin elvermiyor gonlum. orospu cocuklarinin kendileri gibi yetistirdikleri orospu cocugu evlatlarinin her gun hayvanlara eziyet etme riskinden korktugum icin; kopeklere mama briakan adami dovmeye calistiklari icin elvermiyor. bence de yapilmasi gereken en uygun sey hizli bir kisirlastirma isidir. ardindan petshoplarda kedi, kopek, tirtil, kus, canli ne hayvan varsa satisi yasaklanmalidir. agir cezalari olmalidir. ardindan kisirlastirilan hayvanlar sahiplendirilebiliyorlarsa sahiplendirilir, sahiplendirilemiyorsa alindigi sokaga geri birakilir. onumuzdeki 50-60 yil icinde bu hayvanlarin sokaklarda perisan olmasinin onune gecilmis olunabilir diye dusunuyorum.
Köpek dağda kurt, kedi ise ormanda ve tarım yörelerinde küçük hayvan avcısı olması gereken iki hayvandır. Bu iki hayvan insan türünün doğaya olan kısmi hükmüyle aslından ayrılıp yaşamak için tamamen insan türüne bağımlı olmuş iki hayvandır. Belki kedi insan olmasa bir nebze avına karnını doyurmaya devam edebilir. Ama köpek bunu yapamaz. Hal böyleyken bu hayvanlara bakmak insanın atasından miras aldığı borçtur. Çünkü bu hayvanların sokaklarda perperişan olması insanlığın suçudur.

Benim görüşüm büyük bir kampanyayla sokak hayvanlarının toplanması, kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesidir. Sokaktan hayvan sahiplenmenin yüceliği, evi ya da bahçeyi hayvanla paylaşmanın şekerliği gibi konular kamu spotu, reklam peojeleri, diziler ve filmlerde özendirilmeli ve bu iç burkan mesele kapanmalıdır. Böylece 10 senede sokak hayvanlarının türünü bitirmiş oluruz. Onlar sokaklarda tecavüze uğramaz, işkence görmez, köpekler kedileri sıkıştırıp parçalamaz, araba altında kalıp ölmezler. Sokak hayvanları başlı başına dramdır. Ama dediğim şeyin uygulaması zor biliyorum. Halkı bilinçlendirirsen bu tür vicdani projeler tutar.
(bkz: insan mıyız beyler)
yazin sona ermesiyle beraber nihayet sona ermis goygoydur.
gelecek yaz baslarlar yine sokok hoyvonlorono bor kop so voron diye.
goygoy değil insanlık görevidir. insan olsaydın anlardın.
Ya şu kafayı anlamıyorum ; onu yapacağına aç insanları düşün, onu savunacağına askerleri savun, onu koruyacağına evsizleri koru. Lan ne yaparsak hemen başka bir şey uyduruyorsunuz. Evsiz insanda can, evsiz hayvan da can. ikisi de benim için bir. iki tarafa da yardım elden geldiğince yapılıyor ancak hayvanlara o kadar yapılmıyor gördüğünüz troll şerefsiz örnektir. Böyle aptallar neden başka bir uygulama kullanmıyor..
o tekme atanlardan birine ben rast gelmiştim....herif şimdi kulağından işiyo...