bugün

bu ağlama seansı öğleden sonra ilk derste başlar genelde. zaten sabahtan bellidir kasırganın geleceği. fırtına öncesi sessizlik vardır kızda. suratı beş karıştır, sinirlidir gergindir. derse girilince tsunami ile karışık kasırga başlar. kız ağlamaktadır. gözler ağlamaktan kan çanağı vaziyette, selpak pimaş boruya tutulmuş gibi salya sümük. hemen yanında veya çevresinde ki iyilik melekleri olaya müdahale eder, izin alırlar giderler tuvalete. yirmi dakika, yarım saat gelmezler zaten.ders yalan olmuştur, bitmiştir onlar için. sonlara doğru gelirler otururlar sıralarına susarlar öyle. o az önceki iyilik melekleri varya, onlar artık çok tehlikelidirler konuyu öğrenmişlerdir ve yayın zinciri başlamıştır artık. o kızlarla aranız iyise olayı duyan ilklerden olursunuz yok değilseniz sonlarda olursunuz ama mutlaka duyarsınız. sanki ağlarken teselli ederken kankası dostu sen değildin iki dakikada sattın kızı, reklam yaptın, bütün okula, yerin dibine sokuyosun şimdi. iki tane zibidiye şirin gözükücen diye yaptığına bak.kime güvensin şimdi o kız, kime inansın, hani dostluk, hani arkadaşlık, ayıp be ayıp, yazıklar olsun sana. o zibidi ilerde sana bi numara yapsın da gör bakalım nasıl ağlanıyormuş.*
her sınıfta mutlaka olan tiptir kendisi.*belki kızla iyi arkadaş bile değildir ama dışarı çıkma isteğiyle sahte bi samimiyet gösterir.belkide sırf neden ağladığını 1. ağızdan öğrenmek içinde yapabilir bu kız tipi.herşey beklenir ondan:).*
Destek vermek için kendini adıyan kızdır. Her taşın altından özenle çıkar, Ceee edasıyla ben burdayım sinyalini çakar. onu aradığınızda ağlayan birilerini bulmanız yeterlidir. Güçlü duruşu ile yanındadır ve dostluğunu gösterir. sonrasında da sen ağlarken de yanındaydım ayakları yapar. asıl amacı dersten kaçmaktır. güzin abla tavırları ile her boka yorum yapar, ilişkilere karışır. oysa bilmez ki bigün ağlasa gerçekten de omzuna yaslanabileceği gerçek bir dostu yoktur...

(bkz: dost görünümündeki post)
olanları öğrenip, bütün sınıfa yetiştirme telaşı içine çoktan girmiştir.olayı öğrenene kadar iyilik meleğidir,sonra ortadan kaybolur.ve bütün sınıf kızın neden ağladığını, kız dönene kadar öğrenmiş olur zaten.
ağlayan kız ilgi çekti bende bari tuvalete götürüp bütün herkesin ilgisini üzerime toplayım düşüncesi ile yola çıkan ağlayan kızların tuvalet partneri.
ben ağlasam benide götürürmü sıçsam kıçımı silermi diye düşündüren kişilik bozuntusu.
tamamen dersten kaytarmayı amaç edinmiş insan örneği.
genelde sınıfın en sosyal olanıdır. Bizdekiler hem sosyaldi hem güzel. Defalarca içimden acaba ben ağlasam benide tuvalete götürür ve orada aramızda bir elektriklenme olur, bişeyler yaparmıyız diye aklımdan geçiren insan türü.çocuktuk işte ...
Kendini bu göreve adamış, kanatsız bir melektir. Ortalarda, bir arkadaşım ağlasa da ben de onu tuvalete kadar götürsem diye dolaşır. Tuvaletlerin asli sahipleri de bu kişileridr.
bir de sınıfta kusanı wcye götüren kız vardır ki bulimik olma ihtimali fazladır. o kustu fırsat bu fırsat deyip kızı tuvalete götürüp kendisi kusabilir.
bir anda samimiyet noktasını aşmış , ben herkesin en yakın arkadaşıyım imajı vermeye çalışan kız da olabilir.. her ağlayan kızın yanında olur bu tip.. sanki ağlayan insanlara çok değer veriyormuş , çok düşünceliymiş adeta bir melekmiş gibi gösterir kendini.. aranılan insanım imajı verir.. alelade tesellilerle olayı öğrenmeye ve herkesin her şeyinden haberim var izlenimi vermeye çalışır.. çünkü o popüler olmak sevilmek istiyordur..
tabi ki en yakın arkadaşlar bu kız kategorisinin dışındadırlar.. onlar arkadaşları mutluyken de onları tuvalete götürebilir.. asıl melek onlardır..
not: hele ki iki yakın kız arkadaş aralarında geçen koyu bir tartışmadan sonra konuşmuyorlar ve bir taraf ağlıyorsa.. bu ağlayan kızın yanına gelen tesellici kız genelde ben çok iyiyim, sen onla değil benle arkadaş ol imajı vermeye çalışır ki aldanıyordur..
(bkz: hayırsever)
kötü gün dostlarıdır. herkesin yardımına koşarken görürsünüz bu arkadaşları.