bugün

çelik'in yol albümünde seslendirdiği erkin koray şarkısı.
fenerbahçeliler için;

(bkz: andriy shevchenko)
17 mayis 2000.
her saatte içli adamı daha da içlendirecek sağlam şarkı. uzadı bitmiyor o yıllar aylar, gelmiyor artık o sevgili yar. yazarsın üzerine bir iki şarkı daha sen de arkadaş.
müslüm gürses'in bayık sesinden dinlenmesi tavsiye olunan şarkıdır. öldür beni yaşamayı istemiyorum, sendne ayrı bu çileyi çekemiyorum kısmı en can alıcı kısmıdır.
müslüm gürses'in hakkını vererek okuduğu şarkılardan biri.
bir erkin koray bestesi olup,çelik ve müslüm gürses'in de okuduğu şarkıdır.sözleri de;

Silinmiyor gözlerimden o hatiralar
Uzadi bitmiyor bu ayriliklar
Öldür beni yasamayi istemiyorum
Senden ayri bu cileyi cekemiyorum

Öldür beni yasamayi istemiyorum
Senden ayri bu cileyi cekemiyorum

Simdi benim tek tesselim
Bir yudum sarap
Bunca yildir bekliyorum
Yetmezmi ah yar
detone grubu tarafından da coverlanan, hatta batırmadan coverlanan muhteşem erkin baba eseri.
klibinde * inanılmaz bir dansçı kızın rol aldığı şarkıdır.
--spoiler--
öldür beni yaşamayı istemiyorum
--spoiler--
erkin koraya ait şarkıdır.
yagmur altinda sevdiginle islanmak.
Müslûm gürsesin seslendirdiği parça.
bütün ailenin aynı fotoğraf karesinde olması.
müslüm gürses'in okumayıp, adeta öttürdüğü parçadır.şerefine baba...
erkekler için; sünnet edilme anı olarak da bilinir.

(bkz: azıcık ucundan)
müslüm gürses'den kesinlikle dinlenmesi gerekir.
erkin baba versiyonu efsane,çelik versiyonu ve müslüm baba versiyonu da gayet iyi.ferhat göçer ise eh işte.
Bir dişimin kırılmasına bedel olunca hafızamdan bir türlü gitmiyor.
unutmakta zorlanılan hatırlardır. genellikle akla geldiğinde mutlu eder. lakin anının kötüsü de olabiliyor.
Naftalin kokulu hatiralardir. Sandik lekesi dusmus el emegi işlentiler gibidir. Anneniz yapmistir, emek vermistir, saklamistir lakin zaman her seyi degistirmistir. Modasi gecmitir o ortulerin. Guzellerdir, buruk bir his verir ama kullanamazsiniz. Oyledir silinmeyen hatiralar. Sandikta bekleyen ceyizlik ortuler gibidir.

Baktikca icinizden bir seyler gider Ama gelmez. Soyle uzaklara bakip da keskeli hayallere dalarsiniz. Sanki donebilseniz o gunlere, dunyaya baris getirecekmissiniz gibi hissedersiniz. Kizarsiniz kendinize. Belki de daha cok seversiniz kendinizi. Iyiki o hatalari yapmisim dersiniz. Hatiralarinizdaki kucuk kendinize sarilip mutlu olursunuz.
2019 yılı ve öncesi yaşadığım her enstantane benim için özel ve silinmeyen hafızamda yer eden tatlı ya da hafif buruk hatıralardır. 2020 ve sonrası için hayatım bok gibi devam ediyor. hafızamdan silsem dediğim şeyler yaşadım bakalım bu ne zamana kadar devam edecek. zaten bu sözlüğe de 2020 yılında çok efkarlı olduğumda bir iki kelam etmek için üye olmuştum. tanrı sonumuzu hayır etsin.
genellikle istenmeyen ve rahatsızlık veren anılardır.
Silinseler hatıramız olmaz.
daha ismiyle bile (bkz: adamın amına koyan şarkılar) türünde bir şarkı olduğunu gösteren erkin koray eseridir.