bugün

(bkz: elinde sigara vardır şimdi)
elde sigara diğer elle de çocuğun kulağını çeken babanın söylediği, bi daha görmicem!, şeklindeki olayın bi versiyonudur.
normal bir insan zekasıdır. içmeyen insanlarda sonsuza kadar yaşamıyor yani haliyle ölüm emrini imzaladığı yok.
Günde ortalama bir paket sigara içtiği varsayılırsa;Yılda yaklaşık olarak 2000 tl sini çöpe atan insan zekasıdır.
leş gibi korktuğundan dolayı, sevgilisinin, eskisi gibi kendisine neden daha fazla sıkı sarılmadığına anlam veremeyen zekadır.
zekametre cihazı oolmadığından hiçbir zaman ölçülemeyecektir.
ha ölçülse bile bazı insanların zekalarını yerden yere vurup kendilerini zeki sananların zekasından da aşağı kalır bir yanının olmadığı rahatlıkla görülebilecektir.
(bkz: sigara içenlerin ölüp içmeyenlerin dünyaya kazık çakmaması)
içmeye başlamadan öncesiyle aynı olamayacağı kaçınılmazdır.
Hem kokuyor hem zararlı. gerçekten anlaşılması zor kompleks bir zekadır.
http://galeri.uludagsozlu...insan-zekas%c4%b1-218384/

edit: bütün genellemeler yanlıştır. *
sigara içmiyorum, içmem de ama bu zekayla alakalı bir durum da değil pek. tarihte zekasıyla ismini yazdırmış birçok birey de sigara kullanmış. zaten sigaranın zararını biliyor herkes, ama ne kötü kokması, ne sararan dişler-parmaklar, ne de sağlığa zarar bu meretin içilmesini engellemiyor. kişinin "bu meretten kurtulmalıyım" değil, "neden bunu kullanıyorum?" diye sorması gerek kendine. sigara haz hissini tetikliyor, içen kişi o kadar alışıyor ki, "son sigaram olsa elimdeki, gecenin 2si de olsa kalkar gider bulurum o sigarayı" diyor. yani iş zekaya bakmıyor, alışkanlığa bakıyor.
sigara içmeyenle aynıdır. sigara içince zeka değişecek diye bir şey yoktur. *
Sigara ile zeka arasinda korelasyon kurup buna inanan insanlardan dusuk seviyede degildir.
Zeka da, Ciğer hesabı...
özel bir zeka gerektirmez. Herkes yapabilir.
(bkz: albert einstein)
(bkz: neyzen tevfik)
(bkz: albert camus)
(bkz: necip fazıl kısakürek)
(bkz: nazım hikmet ran)
bu olayın zeka ile alakası yoktur. Sigarayı ne için içtiğine göre de değişir. Belki çok sıkıntısı vardır bunalımdadır, yalnızdır sigaranın kötü ve aptalca birşey olduğunu bile bile içer. istemeye istemeye gider büfeden bir paket sigara alır 3 5 tane içer sonra gerisini kaldırır çöpe atar ve bir daha içmeyeceğim bu boktan şeyi der. Ertesi gün kalkar ve gider bir paket daha alır çünkü bu boktan şey onun bir kaç dakikalığına mutlu olmasını sağlıyor. Kurtulmak ister ama kurtulamaz nedeni o içinde bulunduğu piskolojik ruh haline bir silahtır bu sigara. Ama sonra düşündüğü şeyin çok ironik olduğunu farkeder çünkü içtiği sigara onun bozuk ruh halini daha çok tetikler sigara içtikten sonra daha boktan bir durum da olduğunu görür ve sigarayı birakma karari alır. Sonuç olarak neden sigara içtiği kişiden kişiye göre değişir.
öğrenmek istenirse dünyaca ünlü bilim insanlarına, şairlere ve bilumum zeki insanlara bakılabilir.
e be göt herif! bilmez misin bu bir bağımlılıktır ? bilmez misin ki insanları bu bağımlılığa iten binlerce sebep vardır ? sen sigara kullanımını destekleyen ya da arttıran durumları eleştireceğine, bağımlıyı yerden yere vurarak bir yere varacağını zannediyorsun. böyle mi bitireceksin tiryakiliği ? yani bir insana beyinsiz dediğin zaman o insan bırakacak mı sigarayı ? yanlış sularda yüzüyorsun bebeğim. sen önce sigara denen illeti insanların başına musallat eden binbir türlü etmenden birini eleştir, sonra gel beyinsiz sıfatını kullan.

zorunlu tanım : sigara içenlere, beyinsiz yakıştırmasını yakıştırmış birey söylemi.
sigara içmenin psikolojik bağımlılık seviyesini idrak edememiş yazar yakıştırmasıdır. bilmemektedir ki olay stres anlarında bilinçaltından uyarılan sigara içme-olayı çözme dürtüsü dışında bir şey değil ve bu bağ çözülmeden sigarayı bırakmış sayılmıyordur insanlar. stres anlarında sigara içerek olayı çözemeyeceğini idrak ettikten sonra sigarayı bırakması kolaylaşır insanların, bu nedenle zeka işi değil illa bir şey olması gerekliyse de olsa olsa irade işidir.
sigara içmeyenlere göre daha fazla olduğu kesindir. *
hep dumanlı, hep dumanlı...
en azından zekayla alakasızlığını kavramış insan zekasına sahip olabilir.
herkes kendi kendini düşündüğü için kendine göre zekası gayet yerindedir.
her şeyin üstündedir.
Ölçtürdüm. internetteki kıytırık testlerden bahsetmiyorum, psikiyatriste ölçtürdüm. Üstün zekalı olduğum tescilli gibi bir şey sayılır. içmem değil, başlamam bir zekasızlık örneğiydi.
girdiğim tüm sınavları kazanıp iyi bir bölüm bitirdikten sonra sağlam maaşlı bir işte yüksek mevkide çalıştığıma göre baya yüksek zekalı olduğum sonucu çıkıyor. ki bunda sigaranın payıda oldukça yüksektir. teşekkürler sigara ve arada yuvarladığım 3-5 bira siz olmasanız başaramazdım.