bugün

(bkz: sivrisinekleri eğitip kızılay a kan toplamak)
henüz kendisiyle buluşmamızın gerçekleşmediği sevimli yaratık.
sezonu açmış kan emicidir.
henüz ortama ısınma turları atıyor pek yanaşmadı. zaten sezonun ilk ve son olan sinekleri biraz aptal ve hantal oluyor. yani manevra kabiliyeti hayli düşük. 3-4 sefer rahat rahat gebertecek imkanım varken hiç elleşmedim.
yaz'ın habercisidir.geçmiş olsun.
Eskisehir gibi bir yerde oldugunda "bu nasil sezon mahmut abi tamam kan falan emecez de baksana gunes varken 4 derece" derken soguktan donarak olen sivsinektir. Bu olayin uzerine eskisehir sivsinekler olaganustu hal toplantisinda 6 milyon Nanotech isi yalitimli siviogullari iclik kiyafet siparisi verilmesine kisinda gerekli durumlarda ozel timlerin bu kiyafetlerle ava cikmasina ya da olasi bi kizilay soygunu ile 2 yil dinlenebilecekleri kararlari alinmistir.
(bkz: i know what you did last summer)
uykusuz gecelerin habercisidir. sinirli geceler bekler bir nevi.
Haşin ısırıklarla tahrik etmeye şimdiden başladı.
henüz rastlamadığım için kendimi şanslı hissettiren hayvan.
piçliklerine bıraktığı yerden devam edendir. ilk işi olarak uykunun en tatlı anında kulağın dibinden bir ileri bir geri geçer.
bu sezon için henüz tanışmadığım sivrisinektir. allaha yakın, bana uzak olsundur.
sinir olursun fakat bir yanın da mutlu olur. sivrisinek demek yaz demektir, yazın habercisidir... sivrisinek gelmişse yaz da gelmiştir...... ooff offf.
Henüz beni sokmamış olan tiksinç yaratık.
az önce karşılaştık kendisiyle. kıpır kıpırdı, kanımı emmek için tam teçhizat hazır ve nazır durumdaydı.
sezonun ilk kanatlı karıncasını nereye yazıyoruz genşler benim odada çok vard.. ah ayak parmağımı ısırıyorlar mk! git çalış misyonunu tamamla hayvan!
Bacağımı 5 ayrı yerinden ısırarak sezona hızlı bir giriş yapmış bulunmaktalar. Yaratandan ötürü bile sevilmiyorlar.
o öldü, kabullen artık sözlük.
an itibariyle diğer tüm sivrisineklere ibret-i alem olsun diye odanın ortasına vıcığını çıkarttığım yaratık. yılanın başını küçükken ezmek lazım, alıcaksın bunların üç beşini meydanlarda sall... yok o başka bişeydi.

bu korkunç manzaradan sonra sanırım yaz boyu rahatım.

korkun benden. acayibim.
Parmak arası, topuk, dirsek vb. Kaşınması zor yerleri ısıran orospu çocuğudur. Her sene daha bi hırslı geliyor ibneler.
Sinirimden ağladığım gerçeğidir. Havada keskin bir süzülüş gerçekleştirdi yavaşça avcumun arasına aldım sevgiyle sarıldım. Ardından elimi açtım ve hiçbirşey bulamadım. Kaçmış şerefsiz bunlara sevgi de yaramıyor.
kendisi az önce yanağımda son nefesini vermiştir.
Temelin karinca fikrasi gibi; bu ilk sivriyi oldursekte digerleri, bunun cenazesine gitse.
Sol omzumu, seyir rotasında üç ayrı yerden ısırmıştır. Kafası kıyak sivrisinek istemiyoruz!
Daha bana uğramamış olan sivrisinektir.
Henüz bana uğramayan, ama geleceğini bildiğim sivrisinektir.