bugün

MTV Türkiye nin patronu Esra Güvenkaya, Sezen Aksu ve Ajda Pekkan ın MTV de yer almayacağını açıkladı: "izleyicimiz çok genç. 30 yaşına kadar olan sanatçılar MTV de yer alıyor. Onların yaşı ileri."

(bkz: sacmaligin bu kadari)
o zaman mtv türkiyeolmamalı o kanalın ismi,
çünkü sezen aksutürkiye nin gerçeğidir.
(bkz: haybeden sansasyon yaratma cabalari)
(bkz: yok artık lebron james)
mtv turkiye'nin pazarlama stratejisi olarak degerlendirilmesi gereken, hakaret icermeyen aciklama. butun sirketler gibi mtv de hedef pazarini secip ona gore urununu pazarlamak istemektedir. aciklamada sezen aksu veya ajda pekkan'in sanatciligina dair hicbir soz yoktur.
"Madonna MTV'de yayınlanıyor ve 48 yaşında."
"Tarkan 33 yaşında... "

"sezen aksu ve ajda pekkan mtv kapısında yalvarırken görüntülendi." gibi sansasyonel zırvalıklar da çıkar. amaç reklam kaygısı vs.
haa serdar ortaç mustafa sandalyayınlamıyormuşsun, o senin bileceğin iş.
"Albümün Türkiye'de çok satması, insanların o kişiyi sevmesi önemli değil mi?
Önemli ama yeterli değil. O müziğin tınısı, görüntüsü çok önemli. " demişsin aferin!!
mtv mi sezen aksu'yu sezen aksu yaptı. o mu büyüttü yetişrirdi meşhur etti. bu saatten sonra sezen aksu'nun yorumu: " çok da tın!!! " olur. bırakın medya işerini be çocuklar.
(#840659)
bir hayir veya vefa kurumu olmayan, sadece kar amaci guden bir sirket olan mtv turkiye'nin aldigi karardir. mtv icin onemli olan sanatcinin yasi degil, musterinin yasidir. mtv hedef pazar olarak gencleri secmis, sezen aksu veya ajda pekkan'in bu hedef kitle tarafindan cok fazla dinlenmedigine karar vermis ve bu sanatcilari yayinlamama karari almistir. mtv mozart veya bach da yayinlamamaktadir, cunku hedef pazarlarina hitap etmemektedir. bu demek degildir ki mozart ve bach buyuk sanatcilar degil.
(bkz: bir emperyalizm aracı olarak mtv)
şahsımca, bu iki sanatçının da zaten "aman mtv'ye çıkalım, kliplerimiz dönsün, biz de ünümüze ün katalım" yönünde bir eğilimi veya tavrı olmadığı için, "amaan, çok da skimdeydi" demeleri muhtemeldir.mtv türkiye kendi bilir, bu kafa yapısıyla da giderlerse kendileri kaybederler.
mtv mtv nedir ki? orada önemli olan görselliktir, görsellik derken neyi kastettiğimiz belli. ayrıca madonna ile sezen aksu'yu bir tutmak pek olası değildir. madonna dünya starı ve görselliği çok ön planda, bugün cher yine mtv de göz doldurur . sezen aksu türkiye'nin starı, vazgeçilmezi, herşeyi ama dünya için standart değil. standart dedikleri amaçları belli ,aradıkları kalite değil zaten.. haksızlık şu bu asıl bunları konuşmak saçma, getirisi olmaz. mtv istanbul istanbul olalı şarkısını kıçımızı yırtsak yayına sokmaz.
Bayan MTV Patronu, gazetelere artistik pozlar verip, yüzsüzlük edip Sezen Aksu nun MTV acilis partisine gelmesi icin bircok defa menajerini arayacagina, elini vicdanina koyup iki divaya nasil hakaret niteliginde sözler sarf ettiginin farkina vararak acilen özür dilemeli.

Sezen Aksu`nun hayran kitlesini merak edenlere ve basta Bayan Artist MTV Esra Güvenkaya ya: Sezen konserlerine gidin ve genc kusagi gözlerinizle görün !
fare daga kusmus dagın haberi olmamıs denir buna...
mtv ye ıhtıyacı olmayan zaten her zaman hit olan sanatcılar.
binlerce ajda pekkan superfans üyesinin girişimleri ile birden fazla kuşağı sarıp sarmalamış olan diva (bkz: ajda pekkan)'nın bu engele takılmayacağı kesin de sezen gerçekten o kanalın dinamizmine uymuyor.
çok büyütülmemesi gereken olay zira mtv türkiye sezen aksu ve ajda pekkan a yasak koydu diye dinleyemiyecekmiyiz? hayır.. takarım cd mi dinlerim.. sanki dream tv gibi yabancı yoğunluklu kanallarda çok veriyor sezen ile ajda yı da mtv ye bok atıyoruz..
yahu kanal adamın istediği zurnayı öttürür, size ne, bana ne, ona ne ? "-Aman Allahım..!! sezen aksu ve ajda pekkan'ı çıkarmıyomuşşşş" şeklinde nida atanlar ise o kanala tepkisini koyar seyretmez.Bu derece aptallaşmanın alemi yok.Şimdi bende mesala bütün kanallar 24 saat emmanuelle serilerini göstermedikleri için hiç bir tv kanalını seyretmiyorum.
ne yani bu kadar estetik boşa mı gitti ! ---> yaran bir olaydır.
"ondokuz yaşında olmam sezen aksunun benzersiz şarkılarını dinlememe engel mi?" yahut "şuan türkiyede yaşı ne olursa olsun sezen aksu gibi şarkı yazan biri var mı?" gibi sorularla mtv nin kapısına dayanmayı istememe sebep olan saçma yasak. izleyici kitlesinin genç olmasıyla sezen aksunun ne alakası var gençlere sezen aksu kliplerimi izlettirmeliyiz yoksa herbiri birbirinin klonu saçmasapan zenci kliplerini mi?
sezen aksu çıktığında kanal değiştirecek bir yaş gurubu olduğuna inanmıyorum.(belki vardır, ama bu onun kaybıdır).
-hadi o zaman ajda pekkan ın ve sezen aksu'nun alternatiflerini gösterin bakalım denmesi gereken saçma açıklama .
gayet tutarlı durumdur.. mtv nin tipine stratejisine uygun değildir ki ajda pekkan, sezen aksu.. daha ziyade hepsidir nil karaibrahimgildir mangadır işte emre aydındır bu tarz gençlerle ilgilenmektedir mtv.. düşünün bir önce manga çalmış, sonra pink diyelim yeni videosuyla, hemen ardından sezen aksu sarı odalar.. olmaz ki.. ne görüntüsü ne yapısı uygun düşer.. büyütülecek bir şey yoktur..
herşeyden önce saygısızlıktır bunu bu şekilde dile getirmek. üstelik bir de bunu genç izleyici kitlesine mal etmek. "kanal benim, çıkarmıyorum" demek yeterlidir. "türk izleyicisi bunu istiyor, şunu beğeniyor" gibi bir genelleme kimsenin haddi değildir. zaten bu görüş değil mi bizi bu hale getiren?
Bizim kıymetlerimizi bir kenara itip, onlara "devirlerini tamamladılar" gibi bir tavır takınılabilinir mi? Benim göz zevkim belki kırışıklık ve yaşanmışlıklarla dolu bir yüzü, onun verdiği duyguyu seviyor, kime ne ki bundan? Belki ben iyice yozlaşan kliplerden çok sıkıldım, belki artık midem almıyor bu kadar tıpatıp, gereksiz insanları* *, vücut, et gösterisi haline getirilen klipleri... kimi çalarsanız çalın, kimi yayınlarsanız yayınlayın da gözünüzü seveyim, bunun sebebini bize yüklemeyin. yayın politakanızla bizim değer politikamız ters istikamet çünkü...
Bir çok kişinin gözünde salak konumuna düşen kanal.
Bu karar sonucunda öteki müzik kanallarının eylem yapıp devamlı Sezen Aksu klipleri yayınlamaları sonucu bol bol Sezen izleyebiliyoruz.
Ajda yı ise ne insanlar taktı ne de diğer kanallar..