bugün

entry'ler (220)

sezen aksu

sezen aksu sanirim bu aparma iddialarini okusa bir yeriyle gülerdi. zira delinin biri kuyuya bir tas atiyor ve arastirmadan diger deliler de buna inaniyor. sezen aksu kendisi söylemez mi her zaman bu cografyanin kendisini besledigini? ermeni ya da rum hangi müzikten etkilenirse etkilensin ama caldi iddialari ortaya atmak ne ahlaksizliktir? hani bunun ispati? sezen calacak ve teknoloji döneminde ermeniler bundan haberdar olmayacak ve bir hukuki girisimde bulunmayacak öyle mi? sezen gecmiste hosumuza gitmeyen siyasi bir aciklamada bulunmus olabilir ama birakin hosumuza gitmemis olsa bile onun bu demokratik hakkina saygi duyalim. demokratik bir ülke özlemiyle yanip tutusurken onu bu bel alti vuruslarla antidemokratik fikirlerinize alet etmeyin. sana gelince sevgili sezen: iyi ki varsin!

biraz pop biraz sezen

bu kadin belki dünyanin en güzel sesine sahip degil (ki bana göre dünyanin en güzel sesli insani) ama dünyanin en duygulu sesine sahip oldugu kesin. en boktan sarki dudaklarindan dökülsün dünyanin en anlamli sarkisi halini alir. bugün biraz Pop biraz sezen i dinlerken duvardan duvara carpti, duygu seline sürükledi, satmisim bu dünyanin anasini dedirtti. gercek olan koskoca 6 yilin ardindan ilac gibi geldi, günessiz kis gününde d vitamini edasinda. iyi ki varsin be baska ne denir ki?

mustafa kemal atatürk

allahin bu ülkeye ve insanlarina ve hatta dünyaya en büyük hediyesidir.

sezen aksu

kralicedir, candir, canandir, annedir, abladir, sevgilidir, arkadastir, hayattir, safiyettir, filozoftur, ozandir, hüzündür, nesedir...liste uzarrr gider. kisacasi iyi ki var olandir.

sezen aksu

sabah sabah erol evginle ben imkansiz asklar icin yaratilmisim düetini dinlerken, iyi ki varsin be kadin dedigim.

2016 turizm krizi

Türk turizmi krizdeymis!!!

Bodrumda 4 yildizli bir otel icin Avusturya da bir tatil portalindan 1 hafta her sey dahil sistemi ile 470 Euro belirtilen fiyat icin otelin sitesinde 750 Euro civari fiyat verildi. Söz konusu otelin Türkiyede birlikte calistigi ETS Turun sayfasinda da 867 Euro fiyat yer almaktadir. Oteli aradigimda ise internet sayfasindan daha yüksek bir fiyat olan 850 Euro civarinda bir fiyat verildi. Bu fiyat farkini sordugumda, bilgisayar IP numaram yurtdisindan oldugundan 750 civari fiyat verildigini, gercek fiyatin Türk vatandaslari icin belirlenen 850 Euro oldugunu, yabanci acentalara verilen fiyatlarin yabanci turistler icin oldugunu belirttiler. Vatandasligimi sordular. T.C. vatandasi oldugumu belirttigimde, bu sartlar altinda 850 küsür Euroluk fiyat üzerinden rezervasyon yapabileceklerini söylediler.

Yabanci acentalar veya internet üzerinden rezervasyon yaparsam ne olacagini söyledim, otele geldigimde resepsiyonda T.C. vatandasi oldugum belirleneceginden aradaki yaklasik 2 kat farkin tahsil edilecegini belirttiler.
Bu kriz döneminde, hem turist duasina cikip, hem de yillardir oldugu gibi kendi vatandasini "yolunacak kaz" gibi görmekten vazgecmeyen otellere ne denebilir ki? Beter olun!

sezen aksu

son konserinde aglayan, aglatan yürekleri parcalayan bir yol arkadasi. Aci cook ama cok aci... Sözün vardi torunlarimiza da sarki söyleyecektin. Halbuki biz yillar gecsede sahnede sadece otursan bile o konser salonlarini tika basa doldurup, seni yine cilginca alkislayacaktik. Bizimkisi siradan bir yol arkadasligi degil Sezen, anlamadin mi: sen bizim her animiza eslik ettin, seninle asik olduk, seninle agladik, seninle munzurluk yapmayi ögrendik, yasaklarin delinmek icin oldugunu, yasamanin üc bes kisa andan ibaret oldugunu, eski sevgililerle bal gibi dost kalinabilecegini, özgürlüklerimizden vazgecmememiz gerektigini.....bizi cok mutlu ettin, allahimda seni mutlu etsin, yolumuz insallah en kisa sürede tekrar kesisir. Tanri kraliceyi korusun.

https://www.facebook.com/...354635262338/?pnref=story

sezen aksu

Bu ülke icin coook ama cok fazla olan bir sanatci. Sirf kendileri gibi düsünülmüyor diye yerden yere vurulan, babasinin müdür oldugu okul nedeniyle sorgulanan, hayatin siyah ve beyazdan ibaret olmadigini baska renklerin de oldugunu söyleyen, her seyi kökten reddetmeyecegini söyledigi icin bir partiyle adi özlestirilme pahasina inandiklarini söylemekten vazgecmeyen minik sercemiz. Simdi bel alti vurup sesini sorgulayanlar inaniyorum ki kendi siyasi görüslerini destekler aciklamada bulunsaydi bu kadin, dünyanin en güzel seslisi diye nitelerlerdi. Iste burasi Türkiye Sezen in bir parcasinda da söyledigi gibi: "Ya bizdensin ya da onlardan, Hadi bu köprüyü geç bakalım, Ya dostsun ya da düşman, Hadi sıfatını seç bakalım..." Besteleri baskalarindan araklayacak ve bu yillardir ortaya cikmayacak öyle mi? Gözden düsen bir kadin nasil olurda üst üste bir kac gece verdigi konserde ve diger konserlerinde merdiven bosluklarini bile doldurur? Kaldi ki dolduramasa bile ben cikipta 40 yili bir cirpida cöpe atmam, atamam. O kadin kac kusagin ask acilarina, yalnizliklarina, umutsuzluklarina care olmadi mi? Ondan sirf kendi kisisel tatminkarligina ulasamaman nedeniyle nefret eden arkadas: eminim en sevdigin 10 sarki icinde 2-3 Sezen sarkisi mevcuttur. Sonuc olarak, seni cok özleyecegim Sezen! Sen hayata, biz sana tesekkür ederiz her sey icin!

ilk gün gibi

insani dikip atan Sezen parcalarindan birisi https://www.youtube.com/watch?v=mEMenit94gg

sezen aksu

uzak diyarlarda dinlemenin ayri bir tadi vardir kendisini, hic unutmam yurtdisindaki ilk aylarimda kulagimda walkman bu sehri onunla kesfetmistim. son dönemde yerden yere vuranlarin bile, icten ice sevdigidir. belki dünyanin en güzel sesine sahip degildir ama en duygulu sesi ona aittir. iyi ki varsin!

sezen aksu

tarkanla bir dönem ciktiklari almanya turnesini izlerken, keske yine ortak projede birlikte olsalar dedigim kisi. en sevdigimdir, en özelim, en güvendigim, en uzun yol arkadasimdir... `https://www.youtube.com/watch?v=Mrw_gyW_Eqg`

recep tayyip erdoğan

%50 nin oyunu alip, %50 nin de saygisini kazanip cumhurbaskani olmak varken, kendi tarafli davranislari sonucu %50nin fanatikce sevgisini, geri kalan %50nin ise tarif edilemez nefretini kazanmis tarihimizde örnegi olmayan kisidir. Özal, Demirel, Necdet Sezer ve digerleri de sevilmezdi dogal olarak tüm halk tarafindan ama en azindan saygi duyulurdu. Gerektiginde tek baslarina disari cikar, araba kullanir, halkin arasina karisirlardi. Korkudan binlerce polis, jandarma, koruma seferber olmazdi. Iste fark burada Cumhurbaskani herkes olur ama Cumhurunbaskani olmak zordur.

sarı odalar

sabah sabah beni Viyanadan alip, Kanlicanin soguk sularina sokup cikartan sarkidir. "Alirim basimi giderim efeler gibi hey!" Tanri Kraliceyi korusun!

mustafa kemal atatürk

Zoraki egilenlerin aksine, önünde saygiyla, minnetle ve özlemle egiliyoruz! dedirten ATAmiz.

sezen aksu

sensiz bu dünya cekilmez, hep yasa, hep bizimle ol be Sezen! Allahim sana uzun ömürler versin! diye dua ettigim annem, sevgilim, yol arkadasim...

sezen aksu

gurbette en iyi yol arkadasidir kendisi, iyi ki varsin be kadin!

sezen aksu

kalbimin efendisi ülkemizin cay üretimine ve üreticilerine de destek vermistir, cok güzel de olmustur https://www.youtube.com/w...p3fydroebekJkRuskf82BJ6Jj

sezen aksu

askin adi, kelimelerin efendisi, asik oldugum tek disi!

geciyor bizden de

way be 4 yil olmus ve yine ayni sarkiyla yaslanmaya devam ediyorum. nice mutlu yillara sari odalar, iyi ki varsin Sezen Aksu.

sezen aksu

uzun zamandir kendisiyle ilgili seyler yazmadigimdir. Lakin dün aksam viyana da kardes türküler in sahnesine konuk oldugu an beni yine benden almayi basarmistir. Okumadigini bildigim halde bu satirlari duygularimi dökmek istememe sebep olmustur. Kim ne derse desin, sahneye cikisi, bakisi, durusu, isvesi, cilvesi bambaska birisi! Seviyorum seni be Sezen! Allahim seni korusun.