bugün

entry'ler (97)

gulun solmasi

(bkz: abdullah gülün anayasa mahkemesinde patlaması)
(bkz: güllerim soldu anayasa mahkemelerinde)

13 mayis 2007 izmir gundogdu cumhuriyet mitingi

istanbul da ve Ankara da yapılan mitinglerden daha farklı olmasını beklediğim mitingtir. Fark ne olur bir fikrim yok ama izmirim den mutlaka değişik bir şeyler bekliyorum ben.

duzenlenen mitinglere kizan insan toplulugu

Milyonlarca vatandaşın katıldığı, tehlikede olan laikliği ve cumhuriyeti kurtarmak adına yapılan mitinglere farklı bir gözle bakan insan topluluğudur. Bu topluluk, bu mitingierin amacının halkı germek ve kaos ortamı yaratmak olduğunu savunur. Zira haklıdır da. Her şeyin bedeli vardır, laikliğin de elbet. Laikliğin ve cumhuriyetin elden gidecek olmasındansa şurda bir kaç hafta gerilmemizin lafı bile yapılmamalıdır.

hayatımızdan yavaş yavaş çıkan şeyler

(bkz: akp) o da olacak sonunda, allahtan ümit kesilmez..

laiklik ve cumhuriyet tehlikededir

Laiklik ve Cumhuriyet tehlikededir, ama halk isterse bu tehlikeden sıyrılmasını en güzel şekilde bilir. akp li başbakan ve bakanlar da hangi ara validelerini yanlarına alıp da gittiklerinin farkına bile varamazlar.. Bu üç maymunu oynamakla da hala halkın gözünü boyadıklarını zannederler ama asıl kendilerini kandırdıklarını kendi içlerinde bile itiraf edemezler. Ne kadar kulaklarını tıkasalar da, milyonlarca insanın mitinglerde kendilerine olan inanılmaz tepkilerini gözlerine sokmasına rağmen bunu görmezlikten gelseler de, hatta ve hatta mitinge gitmeye çalışan vatandaşları abuk subuk yöntemlerle engellemeye çalışsalar da; bu halkın, onların en zor engellerini bile aşıp kendilerine feleklerini şaşırtacak bir güce sahip olduğunu unutmaktadırlar..

laiklik ve cumhuriyet tehlikededir

(bkz: üsküdar da sabah oldu)

friedrich wilhelm nietzsche

"niye bu adam bu kadar çok seviliyor ve niye hakkında devamlı entry giriliyor, herkes çok seviyor da ben neden haz etmiyorum kendisinden" tarzında kendi kendime sorular sormama neden olan filozof.

sana geliyorum

(bkz: allahım sana geliyorum)

atatürk ün gençliğe hitabesi

Özellikle bu aralar, Türk gençliğinin günde en az bir kere olmak üzere her gün okuması gerektiğine inandığım, Atatürk ün Türk gençliğine seslendiği yazıdır. işin ilginç yanı, şu sıralar okunduğunda, Atatürk ün uzun yıllar öncesinden sanki şu anda bulunduğumuz rezalet durumu görüp bu seslenişi kaleme almış olmasıdır. Ve artık hiç bir şeyle ilgilenmeyen, farklı bir dünyada yaşayan, kendini başka başka ve tuhaf şeylerle meşgul eden Türk gençliğini uyandırmada (eğer okunursa) birinci derecede aktif rol oynayacağına inandığım hitabedir. Zira artık, yumurta kapıya dayanınca, genci yaşlısı demeden, bir uyanma hissi oluşmuş durumdadır. Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğuna Tandoğan ve Çağlayan mitinglerinden sonra aşırı derecede inanmış durumdayım. Fakat benim endişem damarlarımızda gerçekten asil bir kanın dolaşıp dolaşmadığı değildir.

Acaba, şu an aşırı derecede muhtaç olduğumuz damarlarımızdaki asil kanda bulunan kudret bu milleti kurtarmaya yeter mi? Muhtaç olduğumuz kudreti niye daha yeni yeni farkına varıp da ancak harekete geçebiliyoruz? Yumurtaya kapıya dayandıktan sonra damarlarımızdaki asil kan gerçekten işe yarar mı?

"Atatürk ün Gençliğe Hitabesi" olmasa, bu kendi kendime sorduğum sorulara yanıtım pek de iç açıcı olmayabilirdi. Fakat, ne kadar geç olursa olsun uyanıp da harekete geçtiğimiz taktirde(ki geçtik, hem de fazla fazla) bizi kimsenin durduramayacağını söyleyen Atatürk e sonsuz derecede inanıp güvendiğim için, Atatürk ün bu kadar ileriyi görebildiğini bildiğim için, Atatürk ün Türk milletinin ortak bağımsızlık duygusuna sonuna kadar inandığı için, her zaman, her şart her koşulda bu millete güvenim sonsuzdur..

ozel universiteler

sanıldığının aksine bazı özel üniversitelerde okumak devlet üniversitesinde okumaktan daha zordur, bir kaçı süründürür. Bunu bize en basitinden, istanbul üniversitesinden gelen bir hocayla bizim hocaların soruları arasındaki dünyalar kadar fark gösterdi.
Ayrıca eğitimin ingilizce olması bu zorluğu daha da katlıyor. Bunu bilmeden, şahit olmadan konuşulması saçmalıktır.

andaç

genellikle izmirlilerin kullandığı, istanbullulara söylediğimde yüzüme garip garip bakmalarına neden olan sözcük..

yakinlarda canli bomba oldugunu fark etmek

sadece kaçınız, başka bir şey yapmakla ya da düşünmekle vakit harcamak salaklıktır..

söz

(bkz: sözümün eriyim)

söz

yakın zamanda patlayacağından emin olduğum piyasaya henüz çıkmamış sezen aksu şarkısı. inşallah sezen patlatır..

muzigin kralicesi

(bkz: sezen aksu)

her ruh halinde sigara tüttürmek

üzülünce, sevinince, heyecanlanınca, terk edilince, sınavdan önce, sınavdan sonra sigara içme durumu.

(bkz: sigara içmek için bahane bulmak)

bebek taklidi yapan kızlar

bebek taklidini yapan kızların her dediklerini yapan erkekler vardır bi de..

john lennon

sonunun hazırlanmasında kendisinin çok büyük bir payı olan adam.. yazık olmuştur kendisine..

karantinalı despina

fahişe bir hatunun nasıl da böyle güzellikle ve zarafetle anlatılabileceğini gözler önüne seren şiir..

izmir türk koleji

Bizim mezun olmamızla birlikte yok olmaya başlamış okul. Yakında kalmayacak sanırım bu disiplin felsefesiyle devam ederlerse..