bugün

referandum sonrası oluşan veya oluşacak durum.
-müzik açsana dinleyelim
+tamam abi açıyorum.
gidiyorum bütün aşklar yüreğimde.....
-ebenin başka sanatçı yok mu lan

fikirlerinden dolayı bir insanı, sanatçıyı ötekileştirmeyelim.
faşizmin doğurduğu sonuç. sen yıllarca birde kahrolsun faşizm diye bağır cık cık.
kk'nun oy kullanamadığı, rte'nın yaptığı şerefsizliklere demokrasi dediği bir ortamda; yanlış da yapmış olsa sa'yu kınayamıyorum. bir müddet aramızdaki soğuk savaş dinmeyecek biliyorum. ama yine de insan olarak seviyorum durumudur.
herkesin siyasi görüşü kendinedir.Sanat herkes için geçerlidir.Sevilen parçalar, sırf o sanatçının siyasi görüşü yüzünden dinlenilmeyecek değildir, tabi ki dinlenilir.
bütün kemalistler gibi tedaviye ihtiyacı vardır.. sezen lan bu boru mu? sezen aksu'yu çıkardığın zaman müzikten geriye ne kalıyor ki?
Evladı evet'i verse evlatlıktan, babası verse babalıktan, eltisi verse eltilikten reddeder bu tipler***
aynı guruhun yasaklı listesine giren diğer vatandaşlar için ısrarla bakınız. ki yakında bunlara da ambargo koyulursa hiç şaşırmam!

nihat doğan ı da dinlemeyin. (bak bunda haklıklar o başka)

teoman 'ın adı silinsin müzik listelerinden. gençkızlar kıçlarını yırtarcasına bağırmasın kafam şişti!

laik kadın imajlı lale mansur'un hiç bir filmi izlenmesin. hatta laik imajı yobaz kadın olarak değiştirilsin!

kenan ışık kim 500 milyar istemez ki?

ediz hun yeşilçam filmlerine ambargo koyulsun. ediz hun'un kafası buzlandırılsın.

yeşim salkım zaten diş etleri gözükuyor bunun misvak kullandığı ordan belli!

emre belözoğlu milli takım maçlarına çıkartılmasın! o artık vatan haini evet!

emel müftüoğlu bastın faka şarkısı bastın boka diye değiştirilsin.

metin şentürk evet diyerek ne denli kör olduğunu bir kez daha belli etmiştir kendisi. hem kör hem cahall!

yetmediyse %52 kesimi atın bu ülkeden! mutlu mesut hem bana rabbena yaşayın...
12 eylül anayasa referandumuna kadar sezen aksu dinlemiş olan kemalisttir.
Sezen Aksu bakin ne diyor bu tiplere:

aşkım da değişebilir gerçeklerim de
pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
yan gelmişim diz boyu sulara
hepinize iyi niyetle gülümsüyorum
hiçbirinizle döğüşemem
siz ne derseniz deyiniz
benim bir gizli bildiğim var
sizin alınız al inandım
morunuz mor inandım
ben tam kendime göre
ben tam dünyaya göre
ama sizin adınız ne
benim dengemi bozmayınız
fazıl say'ı müdafa edip sezen aksuya lanet okuyan sözde demokrat kemalisttir.
sonradan sonraya sezen aksu sevgisinden ne yapacağını şaşıran, sezen posterlerine sarılıp yatan şakirtler kadar enteresan insan tipidir.
terapıye ıhtıycı olabılır.
aslında durum farklıdır. şöyle düşünmek gerek sezen aksu yıllardır sol görüşün şarkıcısı gibidi. hatta o zaman akp ci sevmezdi bu bir gerçek ama bir anda dönünce eski görüşündeki insanlarda ona küstü.
hadi sezen bir taraf tuttu da bu hale geldi. Bir de sessiz kalıp korkup düşüncesini söylemeye çekinen sanatçıları düşündüğümde aslında o kadar da sert davranılmamalı kemalistler.
Değişik tipler var. Sırf tayyip yapıyor diye "hayır" diyen, sırf tayyip yapıyor diye "evet" diyen. darbeciler cezalandırılsın diye evet diyen, anayasa değişikliği maddelerine bakıp da hayır diyen. işçilerin hakları, memur hakları, pozitif ayrımcılık, yeniden yapılanma vb gibi maddeleri konuyla alakasız gören, darbenin siyasi şeklini yapmaya çalışan bir fikre "hayır" diyen, milleti resmen her yönüyle kandıran bir pakete "hayır" diyen, diyen oğlu diyen. Şimdi durum şu biraz, "hayır" diyene "kemalist" deniyor. SEzen aksu dinlemeyene de kemalist deniyor. Yani aslında şu da deniyor; "sezen aksu dinlememeye and içmiş atatürkçü", çünkü kemalist diyerek "aslında atatürkçü demiyorum, kemalist diye başka bi şey diyorum" gibi bir kaçış yolu aranmıyordur. Lafı uzattık, özüne dönelim; "sezen aksu dinlememeye and içmiş atatürkçü". Siz kimsiniz ki Atatürk ismini, Atatürkçü kavramını sırf lay lay yapmak için böyle bir yaftaya alet ediyorsunuz. Kemalist'in sözdesi, böylesi falan mı var? Yobazların üstüne oynadıkları bir tabir "kemalist". Eğer "atatürkçü" kavramını "kemalist" ile bir tutuyorsanız kastettiğiniz şey nedir? Vatanının birliğini, cumhuriyetini seven insanlara mı kemalist diyerek taşak geçiyorsunuz kendinizce? Sezen aksu dinlememeye and içmiş kemalist, peh peh peh. Şurada herhangi birinin bunu kasteden insana yobaz demesinden hiçbir farkı yok, çünkü kemalist kelimesini yobaz'ın karşıtlığı olarak kullanıyorsunuz. Kendini kemalist olarak kabul edecek insanlar varsa bunu vatan millet bütünlüğünde düşünen, atatürkçü insanlardır. Sizin kullandığınız şekliyle yobaz'dan hiçbir farkı yok. Bu mu yani bunun kuralı? Başbakan da dahil artık nerdeyse "ben atatürk'ü sevmiyorum, değiştiricam ben bu rejimi" diyecek raddeye geldiniz belli ki. Rahatlığa bak, bilmemne yapan kemalist. Seçebiliyorsan adam gibi bir tabir seç. Zira, ben kendime "kemalist" diyen birisi değil, içi adam gibi doldurulamıyor çünkü, fakat kendime kemalist diyeceksem düşünce sistemim yobaz'la aynı değil. Eğer ben "kemalist" isem, o zaman "kemalist" kelimesini makara yapmak için kullanan herkes de yobaz. Kabul müdür? Değildir muhtemelen.

Not: Bundan sonra da Sezen aksu da dinlerim çoğu atatürkçü gibi. Ya da herhangi bir şeyci gibi. Senin kastettiğine gelirsek, mantık olarak sen de Abdurrahman Dilipak'ın kitaplarını okumaya devam edeceksin, çünkü senin bana "kemalist" yaftanla benim sana "yobaz" yaftam aynı çizgide. Haliyle Sezen Aksu'yu hangi noktaya koyuyorsam, Abdurrahman Dilipak da aynı minvalde.
kaypak kemalisttir. kendisinden ozan arif dinlenilmesinin beklenmeyeceği gibi sezen aksu dinlemeyen bir kemalist hayal bile edilemez çünkü.
öyleyse sezen'den and içmiş kemalistlere gelsin;

"yanarım, yanarım tutuşur
yanarım kavurur ateşim
seni de beni de belalım.."