bugün

hindistan'in güneyindeki seylan (yahut sri lanka) adasından gelen çaydir. rize çayına göre çok daha güçlü ve koyudur. ama tadı nasılsa daha hafiftir.
türkiye'de kaçak çay adıyla meşhurdur.
(bkz: seylan çayı)
bu çaya kacak denmesinin sebebi hikmeti dahi, turkiyenin cay uretmeye basladiktan sonra, cay ureticisine destek olmak adina cay ithalini zorlastirmis ve vergileri fahis duzeye cikarmis olmasidir. bunun pek tabii bir sonucu olarak, rize çayına alisamayanlar kacak olarak ulkeye getirilen seylan cayindan icmeye devam etmislerdir.
istanbul da cafemsi güzel bi yer.çay istediğinizde normal mi olsun kaçak mı diye soruolar.
alışan insanın gözünün başka çayı görmemesine sebep olan, hoş kokulu tabiat mucizesi.
ekşi'deki 'kaçak çay' kişisi olup olmadığı merak edilen 'hoş gelmiş' yazar...
nesildaşımızdır.hoşgelmiş sefa getirmiştir.
ekşi'deki kaçak çay için; (bkz: boyle bir yazar aslinda yok)
içilesi çay
"çayımız kaçaktır, sevdamız gibi."
ekşideki kaçak çay değilim. bir nick hırsızlığı da söz konusu değildir. kaçak çaydan başka çayları pek beğenmeyen arkadaşım bana da bu çayı içirir ve her daim ağzımda acı ve buruk bir tat bırakır. iş bu sebepten bu sıcak hatıralardan dolayı bu nicki benimsiyor ve kullanıyorum.çayın çok acı ve 5 şekerle bile tatlanmayan haline denir.(çay bardağına)
genellikle suriyeden gelen çaylardır bunlar. en ünlüsüde seylan çayıdır.
tadı acıdır.
istiklal caddesinde giderken sağda dönerken solda kalan cafenin ismi. kaçak çay içerim diye umutla gitmeyin halis rize çayı...
karadenizde yetisen caylara göre daha buruk ve yogun bir tadı olan, hayatında rize cayından baska caya agzını sürmemis bünyelerin "bu ne lan böyle ıhlamur gibi!" türünde tepki vermelerine neden olabilen, tiryakisi olanların ise kolay kolay vazgecemeyecekleri seylandan gelen lezzet.
diyarbakır dan getirtilebilen gerçek çaydır. çaykur çayı gibi suya benzemez, midenizi bulandırmaz. kokusu da çok güzeldir.
şırnak ta sokak ortasında kaçak adıyla satılan çaydır. sınırdan kaçak geldiğini devlette bilir ama ses çıkarmaz. askeriyenin içinde de en çok rağbet bu çayadır. içilmesi tavsiye edilmez, tadı acı. başka çaylarla karıştırılırsa o zaman içilecek hale gelir. fiyatı normalin yarısıdır.
mahmut (bkz: mahmoud) marka bir çeşidi de vardır. doğu yörelerinde pek bir kıymetlidir.
mis sokak'ta bir kafe.
çok gittim, yine giderim.
tazeyken içilmesi makbul olan çaydır. bekletildiğinde acır. demini çok iyi veren çay yapraklarından oluşur. seylon diye de tabir edilir.
kesinlikle en sevmediğim çay çeşididir. ekonomik olduğundan tercih ediliyor olsa gerek çünkü başka hiç bir avantajı yoktur.
rize çayına göre daha pahalıda olduğu görülebilir bu çayın yetiştirildiği yer sri lanka dır.
sert ve acı bir çaydır, herkes içemez, içen de kolay kolay başka çay içemez.
5000 yıllık kadim kürt uygarlığından günümüze kalmış en büyük eser.
demliğinize koyduğunuz çay miktarının, yarısı normal çayınız, çeyreği ahmad tea ve geri kalan çeyreğini de bundan koyduğunuz takdirde enfes bir harmana katkıda bulunan çaydır.
okuldayken ev arkadasımın getirdigi, normal çay bitince kullandıgımız bir tutamdan fazla koyulunca zifte dönüşen çay türü.