bugün

adamın amına koyan bilinmesi güç geçmiştir. hele ki her şey taze ise si*ler atar adamı bir anda hayattan. umutsuzluğa iter, korkulara kapılmayı sağlar ve sonunda beyin iflas eder.
adı üstünde geçmiştir.
sevilen kişinin geçmişi; eğer ki sevdiği kişiyi gerçekten seviyorsa kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. tabi seven kişi öğrenmek isterse...
bi' de seven kişi reenkarnasyon'a inanıyorsa işi biraz zorluklarla doludur.
gelecekte benimle beraber olacağı için geçmişi no problem.
geçmişte bırakılmalıdır. hele ki takıntı haline kesinlikle getirilmemelidir. aksi halde sizde geçmiş olursunuz.
Gecmis bitmis sonucta.nasil senin gecmiste kalan aciklamak istemedigin pisman oldugun veya eski sevgilinle yasadigin seyler varsa onun da var.bunlari kafaya takarak iliskiyi bozmayin araniz sogumasin sonucta gecmis bitmis gitmis.tekrardan acmaya gerek yok
sevdiğim kişinin sevmediğim özelliği.
Geçmişine dahil olmak istemiyorsan fazla kurcalamamak lazımdır.
önemlidir tabi , geleceğin aynasıdır bir yandan..
sevgiliye asla sorulmaması gereken şeydir.
önemli değil diyen yalan söylüyordur. 20 yıl önce olsa önemli değildi belki, ama günümüzde neler oluyor etrafımızda görüyoruz. en azından önemli olayları bilmek lazım diye düşünüyorum. şahsen içimi kemirir, rahat uyuyamam.

üniversitede bir arkadaşım vardı, sevgilisiyle 4 yıl boyunca aynı evde yaşadı. okul bitince de ayrıldılar mesela. şimdi o kız başka birisiyle çıkıyor. belki geçmişi önemsemeyen birisiyle, belki de haberi yok hiçbir şeyden. garip.
geçmiş geçmiştir. pek de takılmaması gereken durumdur.
sevilen kişi unutmuşsa, sevenin unutmaması kadar saçma bir şey yoktur. zor olan, sevdiğinin gerçekten unuttuğuna emin olma kısmıdır.
bilsen bir dert bilmesen bir dert dedirtir adama.
bilip aptal yerine koyulmayı önleyebilir insan; mesela eski sevgilisiyle arkadaşım ayağına hala görüşüyorsa. ama aynı zamanda bildikçe dahasını ister insan, daha detayını bu da kendini kıyaslamasına, huzurlarının kaçmasına neden olur.
bilmese aptal yerine koyulsa bile mutlu mesut yaşayabilirler.
bu durumda sevdiğin kişinin geçmişinin bilinmemesi daha sağlıklı sanırım.
adı üstünde geçmiş.insanız pek tabi ki yaşınla beraber yaşadığın bir sürü şey olacak.yaşaması gerekiyormuş yaşamış ve bitmiş diyebileceksin.ha tabi ki o güzel duyguları yaşarken yanında olamadığın için üzülebilirsin ama bunu takıntı haline getirmemek lazım.geçmişe geleceğe değil şimdiye odaklan ki görmen gereken hissetmen gereken güzellikleri kaçırma derim ben.
Genelde hoşa gitmez.
eğer çok kıskanç biriyseniz başınızın etini her dakika yiyecek önermeler bütününü doğuran olaydır.
bilmememiz gereken gerçeklerdir. o sevgi pıtırcığının (!) daha öncesinde bir kaç erkeği aynı anda idare edebildiğini,lüks bir otelde yaz tatilini bedavaya getirmek için paralı hanzonun birinin altında yatarak tatilini geçirmesini, eski sevgililerinden birini onun kardeşiyle aldattığını vs. duymak bize bir kazanç sağlamaz. bana sağlamadı kendimi salak gibi hissetmeye başladım. en iyisi o bizim gönlümüzde sevgi pıtırcığı olarak kalsın arkadaşlar yine üzülen biz oluruz.
önemli olmamalıdır. şu an sizinleyse şu an önemlidir.
(bkz: ctrl h)
takmamak lazım.
bi de sen üstünden geçiverdin mi her şey tertemiz olur.
tamamen bilmek istemeyeceğin tek şeydir.
Tarihsel değildir.
sizi ilgilendirmez tıpkı sizin geçmişinizin onu ilgilendirmemesi gibi. anlatılır konuşulur ama bunun için tartışma kavga vs çıkarılmaz.
O kadar çok seviyorum ki Umrumda olmayandır.