bugün

entry'ler (981)

20 ocak 2020 türktelekom un çökmesi

modem arayüzüne girin dns ayarlarını google dns yapın (8.8.8.8, 8.8.4.4) düzeliyor sorun ttnet sunucuları ile google arasında sanırım. yardım isteyen mesaj yazabilir sorun uzun sürecek gibi

20 ocak 2020 türktelekom un çökmesi

sadece benim ev internetinde sorun olduğunu sanıp müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalıştığım ama hatlarında kapalı olmasıyla muhattab bulamadığım durum. bir bende değil tüm türkiye genelinde aynı sorun var sanırım. gece de gitti mobil ağı açıp kullanmıştık. bakalım rezalet daha ne kadar sürecek.

hayatınız kitap olsaydı ismi ne olurdu

nickim olurdu sanırım.

nerde o eski nesil yazarlar

on birinci neslin yazdığını görünce eskidiğimin yeni farkına vardım zaman çok çabuk geçiyor demek ki. dün gibiydi ilk girdiğim entry

sıva fayans ustasının rte ye yaptığı yalakalık

insanlar istediğini övüp yerebilir kendine idol seçebilir size ne ki.

tele1

solcu, komünist, kemalist olunca bağımsız, tarafsız, gerçek yayıncılık oluyor. olmayınca mı olmayınca o. çocuğusunuz.

kadınların orgazm olmadn önce ve sonrki halleriyle

bahse konu olay vukuu bulurken öküz gibi yatan tipik bi anadolu kezbanıysa öncesi ve sonrası arasında bir fark olmayacaktır. hatta orgazm bile olmayacaktır.

küçük memeli kadınlar

diğerlerine göre şansı az olan kadınlardır.

--spoiler--
Genc bir erkegin dort kiz arkadasi vardi ve bir turlu hangisiyle evlenecegine karar veremiyordu En sonunda dogru karari verebilmek icin bir test yapmaya karar verdi.Herbirine 1000$ verdi ve "bu parayi istediginiz gibi harcayin" dedi..

Birinci kiz arkadasi kendisine yeni elbiseler ve ayakkabilar aldi,kuafore ve guzellik salonlarina gitti.Genc erkege geri geldiginde soyle dedi:
"Senin icin en guzeli ben olmak istiyorum,cunku seni seviyorum!"

Ikinci kiz arkadasi ise genc erkegin tuttugu takimin iki kombine biletini,en sevdigi turden bir suru video CD ve bir ay yetecek bira ile geri geldi ve soyle dedi:
"Bunlar senin icin aldigim hediyeler eminim seni mutlu edecektir.Senin mutlu olmanla bende mutlu olacagim."

Ucuncu kiz arkadasi ise bu parayla iyi bir yatirim yapti ve kisa bir sure icersinde para kendini ikiye katladı ve bu parayi cesitli yatirim alanlarinda kullandi.Genc adama geri gelerek soyle dedi:
Bana verdigin parayi birlikte yasayacagimiz mutlu bir gelecek icin cogalttim, cunku seni seviyorum!"

Dorduncu kiz arkadasi ise bu paranin bir kismiyla bir suru kitap aldi, kalan kismiyla ise fakirlere yemek dagitti.Genc adama geri gelerek soyle dedi
"Verdigin paranin bir kismiyla sana layik olabilmek icin bir suru kitap aldim diger kismiyla ise senin adina fakirlere yemek dagittim."

Genc erkek dort kiz arkadasinin yaptiklarindan cok etkilenmisti. Karar vermek icin epey bir sure dusundu.....dusundu.....
dusundu.....
ve sonunda buyuk memeli olanla evlenmeye karar verdi...
--spoiler--

türkiye deki işsizlerden bana ne diyen suriyeli

yahu tc vatandaşlığı verilmeyen biri nasıl oy kullanıyor hele biri bunu bana açıklasın.

kediye tekme atıp uçuran ruh hastası it

götüne çöp sokulup doğaya bırakılması gereken şahıstır.

28 şampiyonluk fenerbahçe nin hakkı

hak kazanılır ağlayarak alınmaz. mücadele edersin ve kazanırsın. acıkan çocuk gibi ya da altını ıslatmış bebe gibi ağlayarak isteklerini dile getirmezsin.

doğum gününü kimse tarafından kutlanmayan adam

sağolsun bankalar, gsm operatörleri gibi kurumsal firmalar buna müsade etmiyor. sizi en yakınınızdan bile çok düşünüyor. tamaaaameeen duygusal bir konu.

kaliteli bir yazar olmak

zamanında tv ekranında magazin aleminde kendine zorla imparator dedirtmeye çalışan şahısın çabası kadar boş uğraşıdır. sıfatlar şahıslara yakıştırılır şahıs kendine değil.

cumhurbaşkanına soru sormanın yasaklanması

Sıradan her vatandaş gibi sorunuzu sorabilirsiniz haa cevap alırsınız almazsınız orasını bilemem.
ama kuvvetler ayrılığının uygulandığı başkanlık rejimlerinde bu vekilin dediği olmamalı zaten. ne meclisin başkan üzerinde ne de başkanın meclis üzerinde etkisi olmamalı.

şeriat artık gelmeli

http://www.youtube.com/watch?v=PZRqtjXDsbU

fox tv sözcü cumhuriyet halk tv ekşi sözlük

iki ucu boklu değnekse değneğin diğer ucu için

atv, star, sabah, akit tv, langenscheidt universal sözlük

en güvenilmez erkek ismi

muhammed

Not: kesinlikle islam dininin lideriyle falan alakası yok nerde bu isimde birini tanıdıysam beni hiç yanıltmamıştır. belki isim ağır geliyor kaldıramıyorlar falan ondandır.

yumurcak tv izlemiş efsane nesil

yumurcak tv izlemiş efsane nesli bilmem ama durduk yere bu başlığı açma ihtiyacı duyandan şüphe duyarım (bkz: kes lan fetocu)

osmanlı sömürgeci diyen denyo

kesinlikle sömürgeci falan değildir. sömürgeci toplumlar bir halkı veya devleti iş gücü, yeraltı ve yer üstü kaynakları yönünden sömüren toplumlardır. osmanlı tarihte bunu hiç bir zaman sistematik olarak yapmamıştır. osmanlı devleti iş gücünü, doğal kaynakları sömürüp endüstride kullanmaya gerek duymamıştır çünkü endüstriye gerek duymamıştır en başta. egemenliği altına aldığın halkları haraca bağlayarak yattığın yerden keş paralarla har vurup harman savurmak varken üretmekte nerden çıktı ya la..

ibda c

iki kişi arasındaki bir diyaloğu herkese ifşa ettiğini sanmak hoş bir davranış değil. beni yobazlarla karıştırmamanız için yukarıdaki şahsa yazdığım mesajı aynen yazıyorum. 'benle aynı düşüneceksin düşünmüyorsan o. çocuğusun' mantığından bi uzaklaşın artık

--spoiler--

ben burada salih mirzabeyoğlu'nu savunmuyorum. ben inancı olan biri falan da değilim benim kadar islama antipati besleyen ikinci birini bulamazsın emin ol.
benim açıklamaya çalıştığım tek şey din tüccarları ile siz kemalistlerin güttüğü ideoloji arasında hiç bir fark yok her iki kesimin de içi boş, diğerini öteleyen, halkı kutuplaştırıp nefret duygusunu kamçılayan deli saçmalarını üretmekten başka bişey yaptığı yok.

bu entryi girmemdeki tek amaç sizin yere göğe sığdıramadığınız banka soyan, devletin memurunu, savcısını öldüren bir teröriste kıyasla daha az suçlu olduğu gerçeğidir.

gönderdiğin bilgilere gelince hep içi boş 28 şubat dönemi saçmalıklarından ibaret. adı geçen şahsın 'şanlı sivas kıyamı' gibi bir söylemi yok o dönemde günü birlik çıkan ne idiği belirsiz dergilerden birinde atılmış bir başlık. he söylemiş de olabilir adamı savunmuyorum sonuçta söylemiş olsa bile bu onun bi tasaffurudur yaptığı bir eylem değil sonuçta. ercümend özkan( böyle bir şahsın açıklamalarını dikkate alman bile ironik) konusuna gelince bomba koymuşlar niye ölmemiş o zaman. ben halep'te 70 arşın atlıyorum ona bakacak olursan ispatı hani. sözün kısası ergenekon sürecinde tanık olduğumuza benzer bir şekilde gönderdiğin şeylerin içi hep boş. çünkü her iki dönemde senaristleri farklı bir projeden ibaret.

ibda/c inde o dönemde hortlayan sözde hizbullah( ki sunni bir toplumda şii bi islami törer ne alakaysa artık) aczmendiler, şeriatla mehdiliğini ilan edenler, müslüm gündüzler fadime şahinler ankarayı basan ak sarıklı orospu çocukları vs vs... ndan hiç bir farkı yok. ne oldu nere gitti bunca insan bir gündemi kayboldu.

sözümü toparlamam gerekirse almanya bile çok kısa sürede darma duman olduktan sonra toplanıp dünyaya hükmedecek güce, teknolojiye haiz olurken biz ülke olarak neden yıldır bir adım ileri gidemedik( almanyanın iki sefer dünyaya kafa tuttuğu dönem zarfında ülkenin başında kim vardı sorusunu sormak isterim) tek suçlu dinciler mi osmanlıcılar mı geri kafalılar mı sizin hiç mi suçunuz yok. sorun ideolojilerde falan değil tek sorun ideoloji ne olursa olsun boş beyinlerin içerisinde düşüncelerin sağa sola vurarak ses çıkarmasından ibaret.

--spoiler--