bugün

sevgiliyi ishal etme çabasıdır.
genelde sevgilinin mercimek çorbası içmesi ile gelişen aktivite. daha komiği götüren sevgili de ezo gelin çorbası içmektedir zaman zaman.*
hatta bazen sevgili (kız tarafı) bunu isteyebilir. sarıhan'da güzel çorbalar içilir, kokoreçler yenir. ne var bunda bu kadar abartılacak anlamış değilim.
kaçarak uzaklaşılması gereken kişinin eylemi.
çok normal bir eylemdir. sevişilecekse dişler fırçalansın, e bunu da kıza söyleyemiyorsan çekeceksin kokuyu efenim.
ilişkide atraksiyon arayan kişinin gerçekleştirebileceği keyifli eylemdir. öğk böğk demeyin, valla makara oluyor. şerbetli ekmek kadayıfım vb. şekillerde hitap ederseniz işkembecidekiler kaçabilir orası ayrı.
işkembe seven sevgili için gayet yerinde bir davranış biçimi.
illa lüks bir restorantta mum işığı eşliğinde yemek yemek gerekmiyor, türk insanıyız biz işkembe seviyor olmakta normal bir durum.
iki taraf da seviyorsa normal karşılanması gereken olay.
birlikte alkol alınan bir gecenin sabahında gayet normal olan eylem türü.. haa, ben illa sevişme isterim hacı dersen, sarımsak komazsın içine olur biter..
yadırganmayacak durumdur.
*
e:er kişi k:hanım kızımız

k: hadi işkembeciye gidelim hem kokoreç te yeriz.
e: sus bak yoksa kusucam.
k: yaa neden öyle diyosun? ben çok seviyorum.
e: belli annen sana biberonda işkembe çorbası vermiş küçükkken.
k: çok kötüsün.
e: sen daha kötüsün kusmaya gidiyorum.
algıladığım şey, eski sevgiliyi işkembeciye götürmek olan hededir.*
demek ki neymiş, hali hazırda var olan sevgiliye zihin bunu yakıştıramıyormuş. sakatatsal romantizmi bünya kabul etmiyormuş. hem sarımsaklı aşk mı olur muş? soğan olsa neyse!
dün itibari ile sonunda başarılmış olan eylemdir. uzun süredir yaptığım analiz ise şu şekildedir:

- her kız götürülmemeli, baharatı fazla kaçırmamalı ve sonrasında öpüşülmemelidir.
bir kizin karsilasacagi en igrenc durum olsa gerek. ayrilik sebebi.. *
muhteşemdir.
Efendim bence yapılması gereken bir davranıştır.
Bu konunun bahsi geçtiğinde hep midesi bulanan kızlarımız baya mevcut. biride çıkıp demiyor ki ben seninle her şeye varım hadi gidelim!
(bkz: içimde kaldı sözlük)
sevgi göstergesidir iyi bir şeydir.
çok acep gibi dursada minicik bir ihtimalle farklılık yaratmak adına yapılabilecek bir eylemdir.

saygılar sunuyorum azizim...
samimiyettir.
(bkz: küçük Emrah)