bugün

gayet hoş, etrafta gördüğünüz karşı cinslere ruh halinize göre kayıtsız şartsız asılabiliyorsunuz.
yan gel yattır! yatarken yanında başka bir hatun varsa yemede yanında yattır. *
ıssız hayattır.
(bkz: no aşk no dırdır hep şamata hep gırgır)
özgürlüktür. (bkz: daha ne olsun)
steril hayat, (bkz: bekarlık sultanlık)
insan beyninin en az çalıştığı süreçtir.
birçok şeyi eksik yaşayacağın hayattır.
sevgilili bir hayattan çok daha güzeldir. bir kere insanın kafası rahattır. neredeydin kimleydin bilmem ne gibi zırvalarla uğraşmaz. kiminle isterse onunla takılabilir. kıskançlık krizi çekmek zorunda kalmaz. ne isterse giyebilir. bu ve bunun gibi daha birçok güzelliği vardır. yaşanasıdır.
dönem dönem insana iyi gelen durumdur.
aslında en güzel hayattır. açık net

istediğiniz yere gidebilirsiniz, istediğiniz kıyafeti giyebilirisiniz, eğer haylazlık yapmak isterse canınız yaparsınız, yoldan geçen birine laf atabilirsiniz. neyin nasıl sonuçlar doğruca sizin urunuz da olmaz.

birine danışmadan planlar yapabilirsiniz. hangi arkadaşınla görüşmek istersen görüşürsün.
canın kontur almak isterse alırsın istemese almazsın. aklın, kalbin, beynin huzurludur.

geceleri başına yastığa koyarken huzurla koyarsın.

eğer sevgilin olsaydı; sana karışacak, kıskançlık yapacak, hem ağır başlı olmalısın sonuçta artık sen başı bağlı birisin, hareketlerine oturmana dikkat etmelisin.

eğer o bir plan yaptıysa arkadaşları ile sende o planda varsın demektir sana söz hakkı vermezler verseler bile gitmeme şıkkı yoktur. gitmezseniz acaba orda bensiz ne oluyor diye düşünürsünüz. beyninizdeki kuşkular sizi yer bittirir uyumak istersiniz ama nah uyursunuz.

ama şu da var;

sevgilisiz hayat daha zordur. bazen size sadece sarılması bütün olumsuzlukları yok edecek kadar değerlidir.

hasta olduğunuzda sizi sizden daha çok düşünen 2.bir şahıs vardır. canınız yanında onunda canı acır.

bir günaydın mesajı ile güne bir sıfır başlamak gibidir.

hayat daha farklıdır sevgiliniz olunca , farklı bir heyecanla gelir , deniz daha farklı yansır gözünüze , içiniz içinize sığamaz.

falan fıstık işte.
bazı çarpık,dengesiz, saçma sapan ilişkileri gördüğünde iyi ki sevgilim yok dediğin hayattır.
sevgilin mi yok derdin yok.
ayrıca herşeyin bir zamanı vardır, o da olur. fazla takmaya gerek yok.
eski alışkanlıklara dönülmeye çalışılır. zordur ama zaman işte ilaç diyorlar, alıyoruz her gün.
(bkz: sevgilim hayat)*
hayatin butun detaylarini gormek zorunda kaldiginiz toz pempe aanilarin icinde hic kaybolunamayan hayattir.
yalnızlık güzeldir, istediğin herşeye sahip olma imkanı sağlar. sevgili adayın çok olur ama sen yalnızlığını kimseye değişmezsin.
gayet rahat hayattır efendim. 24 yaşına gelen ben, bazen gaza gelip bazı (bence haketmeyen) erkeklerin manitası olmuştur, her seferinde karın ağrılarıyla geçen cicim ayları evrelerinde acılar çekmiştir. bu erkeklere öyle körü körüne bağlanmıştır ki; şiir sevmezken bir sabah özdemir asaf şiirlerini sayıklayarak uyanmıştır, bir akşam içerken nazım hikmeti anmıştır, kısacası karakterini değiştirmiştir. iyi de yapmıştır.

eskiden bu durumu çok kafaya takıyordum, 'gerçek bir ilişkim olmalı artık, hep böyle kısa süreli nereye kadar!' modunda geziyordum ama bu durumun bana tek getirisi bol bol depresif müzikler oldu. evet çok fazla slow rock parçalar keşfettim, söylemem. dediğim gibi; parçalar!

hatta bu bünye birzamanlar ileri gidip matematiksel açıdan ilişki durumunu irdeledi;
yaptığım hesaplara göre; türkiye sınırlarında, tam anlamıyla uyuşabileceğim 110,4 erkek bulunmakta. 0,4 lüğü merak etmiyor değilim. henüz bu 110,4 erkeğin, 0,2777 si ile tanışmışım. yani 4/1 yol katettim hayat arkadaşımı bulmakta. yaptığım hesaplara göre; 34 yaşıma geldiğimde, paydayı 1 de tamamlayıp hayatımın anlamıyla tanışacağım, bu da 2022 yılının kasım ayına denk geliyor.

bir düşün bakalım ey yazar! yolda yürürken, kulağımda müzik; now playing: guns n' roses - november rain ve dakika geliyor, çanlar benim için çalıyor! paydayı tamlayacak 1'e yolda rastlıyorum. o gün bu entariyi editleyeceğim, meraklanma.

evet, hayat beni isviçreli bilim adamı yaptı.

yazarken düşündüm; ya o gün 0,4 ile tanışırsam? kim verecek bunun hesabını?
insandan insana değişik hissettirecek hayattır.

1- çekingen: bu tipler sadece hatun ortamlarında değil tüm ortamlarda kendini geri çeken tiplerdir.

*arkadaşlarla kafedeyken muhabbete giremez, arada bir ehe hehe diye eşlik etmekle yetinirler. bir şey söylemeden önce akıllarında hep rezil olmayayım, bana gülmesinler korkusu vardır.

*dolmuşta ineceği yere yaklaşınca "allah' ım lütfen biri aynı yerde insin de müsait bi yerde desin" diye dua ederler.

*olursa eğer, kız arkadaşıyla gezerken sürekli kızdan bi fikir gelse de he desem durumundadırlar.

çekingen için sevgilisiz hayat, kabullenilmiş çaresizliktir.

2- abazan*: hayat görüşü olmayan, pipisinin doğrultusuna giden bir adamdır.

*abazan tetristeki üçgen parçadır. boşluk doldurucudur.

*sadece am değil, göt zaten çerez, bir ördeğe bir damacanaya tecavüz edendir.

*bir partide dj kabinde döktürürken, abazanın odaklanabildiği tek şey, kendinden geçmiş bir kız arayışıdır.

*en ufak bir şey içtiğinde, aklına ilk ve tek gelen şey seks olduğundan, oturup sürekli çay içendir.

*chat yaptığı hatundan "is typing..." i gördüğü anda "kesin verecek" düşüncesi ile siki kalkandır.

*türk erkeğinin abazanı cine-5 in şifreli halini, sinek vızıltısı gibi gelen kanal sesi eşliğinde izleyerek 31 çekendir.

bu sebeplerle abazan için sevgilisiz hayat, keraneye gitmektir.

3- rahat: en güzel duyguların insanıdır.

*onun için hayat, yaşanmak için vardır.

*sevgili arayışı içinde değildir. fakat uygun ortam kendiliğinden oluşursa tabi ki yok demez. ibneliğin lüzumu yok.

*bi gün halı saha maçına gider, bi gün evinde kitap okur. kafasına göre birden gezmeye çıkar.

*korkuları yok mudur? vardır tabi. zırt pırt sevgili tarafından aranıp, rapor vermekten korkar. bir bara gidip soğuk bira içerken dinlenmek istediğinde, trip yemekten korkar.

bu yüzden rahat için sevgilisiz hayat, kendine vakit ayırmaktır.
ekmeksiz köfteye benzer.
Kişinin kendi isteği ve arzusuyla seçtiği sürece tadından yenmeyen hayat tarzıdır. Özgürlüğün, izdüşümüdür. Lakin, bir süre sonra bu duruma iyiden iyiye alışılır. Bu alışkanlık, yalnızlığı besler. Bu yalnızlık ise alışkanlık halini yaratır. Bir paradoksun içinde ne ara bunca sevgilisiz vaktin geçtiğini anlayamazsınız.
Memesiz kariya benzer .
iyi gibi de ama yok ya iyi değil. iyi de olabilir aslında.

bu sevgili işlerini hiç anlamış değilim. olsa bir dert olmasa olmuyor diye ayrı bir dert. sonuç olarak olsa da olmasa da sıkıntı. hangi sıkıntıyı çekeceğini seçmek mesele.

diğelim sevgilin var. iş bitiyor mu? hayır asıl iş şimdi başlıyor. hayatının merkezine koyuyorsun isteyerek veya istemeden de olsa. eskisi kadar özgür değilsin artık. daha çok yalan söylemeye başlıyorsun. onun için bazı şeylerden vazgeçiyorsun.

kaba tabirle bir program düşünün tam sürümlü bir de bunun kısıtlamalı olanı düşünün. seçiminizi şimdi yapabilirsiniz bilmem anlatabildim mi?
adeta;

hagi siz galatasaray alex siz fenerbahçe
domatessiz menemen peynirsiz künefe
beyinsiz kafa kafasız insan
halısız ev evsiz aile
o_o sız ulu sözlüktür.
Cok sıkıcıdır. Bircok arkadasi olup yapacabilecek aktivitesi bol olan biri olarak soyluyorum. Sevgilinin yeri ayridir ve gereklidir. Guzel diyenler sokakta elele tutusmus mutlu cifler gorunce kafasini one egip dusuncelere dalmiyorsa ben de bisey bilmiyorum.
sıkıcıdır.
güncel Önemli Başlıklar