bugün

hiç bir şeyi hakketmeyenin ta kendisi olandır.

(bkz: 5 para etmeyen insan)
arkadaşı ciddi bir iç bunalım geçirirken, arkadaşına kötü günlerinde destek olacağına sinemada sevgilisinin kucağına destek veren * insandır.
duyduğum bir lafı hatırlattı bana
"en iyi kız en dandik arkadaş olamaz. sana en yakın kız imza atar gelir arkadaş selam verir"
not: lafı ben söylemedim sadece duyduğumu ilettim yuva yıkan insan muamelesi yapmayın.
(bkz: aa bu benim lan)

ozellikle erkekse gayet normal insandir. sevgili bulsam en iyi arkadas ne ki.. hepinizi toptan satarim lan.
satış karlıysa neden olmasın diyecek insandır.
(bkz: duyduklarıma inanamıyorum)
(bkz: hayır bu benim sözlerim değil)
(bkz: #4653446)
arkadaşlarının en abazanı olan kişidir.
ne kadar sevgili hayatın anlamı, hayatın insanı olsa da, sevilen insan için arkadaş satılmaz. zira ne kadar sevseniz de gereksiz kıskançlıklar ve tripler giriyor ilişkinin içine. o zaman birileri ile dertleşme ihtiyacı duyuyosunuz, kiminle, sattığınız arkadaşla mı?
aşka sormuşlar nerden geliyosun diye birinin göz yaşlarını döktüm ağlattım ordan geliyorum demiş
dostluğa sormuşlar nere gidiyosun diye aşkın ağlattığı gözyaşlarını silmeye gidiyorum demiş.
birini diğerine tercih etmek aptallıkmış.
sevgilisi için en yakın arkadaşını satmayanları buldugunuzda bırakmayın bu insanların yakasını cünkü emin olun nesli tükenmekte bu türlerin, özellikle de erkekse en yakın arkadaş, cok zor satmayanını bulmak artık.
(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
yaşam felsefesi 'hoes b4 bros' olan insan.
hayattan şutlanması için malesef geç kalınmış insandır. onsuz hayat fikri müthiş bir rahatlama verir.
sevgili kalpse, arkadas cigerdir. kalbin alıcısı cok olur ama cigerin bes para etmez...
zaten sevgilisiyle yasayan ve kirk yilda bir hemcins arkadaslariyla bulusan birinin bu bulusmada sadece bir saat kalip sevgilisi isten dondu diye alelacele bende kalkiyorum diyerek bulunan ortami terk etmesi gibi hadiselerdir.

burda sevgilisini goze sokan sevgili sahibi arkadasin dusunmesi gereken sey o kisi kendisini biraktiginda kimin omzunda aglayacagi gercegidir. bundan daha onemlisi ise iliskilerde yapilan en buyuk hata olan; hayatinda sadece iliskin varmis gibi davranip, kendi zevklerin ve ozel yasantina vakit ayirmazsan karsindakinin sana olan saygisinin hizli bir bicimde yok olacagi gercegidir. var gerisini sen dusun. bir dost...
bir sevgilisi varken 'en yakın arkadaş' diye birini hayatında barındırmasına hayret ettiğim, takdir ettiğim insandır.
eşkıya filmindeki berfo karakteridir. can dostu baran ı kıçı kırık sessiz bir lama için satmıştır.
Hayatta, sevgili mi arkadaş mı önemlidir? sorusuna yanlış cevabı verdiğini düşündüğüm kişi.
Hatta sevgilinin geçici olduğu, arkadaşlığın daim olduğunu düşünürken bir de hayatını paylaşmak istediği kişiyi tanımak için geçmişindekileri yıkmak zorunda kalan insan.* *
dostluğun değerini bilmeyen insandır.
sevgilisini en yakın arkadasina satan insan kadar ipne değildir, aşkın verdiği sarhoşlukla mantıksız düşünmektedir; "yerim seni aşık mı oldun?" denilip geçilmelidir.
pis insandır.
- lan muharrem bi kere versene lan..

+ ne diyosun mahmut abi sen? tovbe tovbe..

- lan oglum bak, nurten cagiriyor useniyorum gitmeye.. ver iste yorma beni oraya kadar.

+ nurten sevgilin degil mi abi git iste yanina..

- lan sonra da arkamdan sevgilisi icin en yakin arkadasi satan insan mahmut diye laf cikariyorsunuz.. vermeye gelince hepiniz fissss..

+ ay kiyamam.. cok mu alindin sen?.. gel gel hadi veriyim bu seferlik.. uzulme.

- ay' li mayli konusma lan.. delikanli ol iki dakka...

+ pardon abi, bizde yanlis olmaz.. senden mi esirgeyecegiz.. aha buyur feda olsun sana..

- ha soyle yola gel.. yollu muharrem seni.

not: nobrainnopain' in (#4954231) no' lu entrysinden esinlendim. hosgorusune siginiyorum... ayrica siradaki entryimi askerdeki halama, almanya'daki salama ve evdeki bana armagan ediyorum.
bir sonraki aşama için (bkz: evlilik).evet sevgili bakınızımızı da verdik heralde bi fikir sahibi olmuşsunuzdur. ben olmamışsınızdır diye açayım konu. ne demişler sevgili başlıkta " sevgilisi için en yakın arkadası satan insan." bu durumun bir sonraki evresinde ise evlilik mercisine erişmiş olan çiftin artık sevgili değilde karı koca gibi sıfatlara bürünmüş olmasıdır. bu bağlamda kocası arkadaşı ile dışarı çıkmak bazında takılmak için karısından izn alamadığı için satılan yine arkadaş olmuştur. bakın burda dikkat etmemiz gereken bir konuda bu arkadaş sıfatının hiç bir zaman değişime uğramamış olmasıdır. enteresanmıdır. hayır değildir hatta tamamen yüzde yüz caizdir efenim. zaten arkadaşın değişmeyeni makbuldür.
(bkz: satan)
(bkz: satanist)
yanlış kişiyi en yakın arkadaş seçmiş insandır. zira en yakın arkadaş zaten bu konuda daima anlayışlı olacaktır arkadaşının mutluluğu için.