bugün

sevgilinin hep otuzbir çekecek modda hazır olması ve sevgilisiyle ne zaman sevişeceği arzusuyla yanıp tutuşması ve bundan dolayı uyuyan sevgiliyi uyandırma çabası.
ayrı yatıyosak onun suçu.. birlikte yatıyosak benim suçum..
yorgundur napsın. televizyon karşısında uyukluyorsa başka yatakta sarılıp konuşarak uyukluyorsa başkadır. kıyamazsın ki kaldırıp daha konuşsun sana şirinlik yapsın. en iyisi bende sarılıp gözlerimi kapatayım dersin...
şüpheli bir durumdur. 2 ay önce sabahlara kadar konuşan biri artık birden uyuyorsa sıkılmış demektir. aynısı benim de başıma geldi. sonra efendim o küt diye uyuyan kızı ertesi sabah başka bir yerde buldum. dikkat etmek gerekir. uyuyakalma numarasıyla sizi uyutabilir.
ne güzel sevgilidir, mırıl mırıl uyur.
siz de saçını okşayıverin
öncelikle; (bkz: #7569694)

-o: Çok uykum geldi xD
-ben: Uyu istersen, fazla zorlamayalim, uyuyup kalinca hos olmuyo =D
-o: uyumiycam xD
-ben: neden? =D

sonrası malum... cevap yok...
ciftlerden birinin, konusmanin yada gorusmenin en romantik ve heyecanli anlarinda uyuyakalmasindan dolayi sikayet edilir genelde. lakin aylarca beni de psikopata baglamis mevzudur zamaninda. zaten okuldu kildi yundu haftada 1 bilemedin 2 gorusuyorsun, e kalan zamanda sms ve msn malum kontorler boy boy gotumuze siralaniyor... neyse hacim, sunu anladim ki bunun sebebi tamamen duygusal degil tabii ki. tamamen fazla cebe girmenin rahatlığından kaynaklanan, 'uff uyusam nolur yarin iki kiritir, bir oper alirim gonlunu' mantaritesinde yapilan siklememe eylemidir*. simdi hic bosuna yoh ulan oyle sey demeyin. bilhassa hatun kismisinin profey$inil manada erkegin safligindan yararlanip cok guzel oynadigi sozum ona masumane bir oyundur... sikerler oyle oyunu. sen sallamiyacan, isine geldigi gibi davranacaksin, canin istedigi zaman sevgili oldugunu hatirlayacaksin, adam da buna eyvallah cekecek?.. e ceker. ceker ama bir gun siktiri ceker, seni degil.
ne kadar zamanlık sevgili olduğuyla bağlı bir durumdur. ilk başlardaki o aşkın patlamasından dolayı yaşanan uykusuz geceler yerini zamanla "amaaaan koy ver rahvan gitsin" olayına bağlamıştır ki taraflardan birisi artık farklı şeyler peşine düşmek ister.
ama şöyle bir durumda söz konusudur. ben ve sevgilim mahmut inşaat işçisi olduğumuz için gündüz ebemize atlandığından dolayı gece erken yatar olduk. birbirimizi anlayışla karşılıyoruz. ama her gece birbirimize mutlaka "iyi geceler xd" diye mutlaka mesaj atarız. * * *
o gecelerden birinin doğum gününüze denk gelmesi ise ayrı bir koyar adama.
her ilişkide bir dönem sonra olan şeydir. ilişkinin başlarında sabaha kadar mesajlaşılır/konuşulur bir süre sonra sevgililerden biri sürekli uyuyakalmaya başlar. baştan beri böyle olsa denir ki erken uyuyor. ama bir süre önce bu kadar dayanıklıyken bir süre sonra sürekli uyuyakalması, konuşacak konu bulamaması onun sıkıldığını gösterir.
ilişkinin 2.ayından sonra çok sık yaşadığım durumdur.kesinlikle çok sinir bozucudur.nekadar kızdğımı bile bile sabah kalkınca bi özür bile dilememesi beni artık çileden çıkartmıştı.beni artık s.klemiyosun dediğimde de 'ya hayır ne alakası var tamam daha uyuyakalmıcam 'demişti.fakat sonrasını tahmin etmek kolay ertesi gece yine uyuyakalmalar yine tartışmalar.
akşam altıdan sonra sevgisiyle konuşamayanları göze aldığınızda, çok da vahim olmayan durumdur.
(bkz: biz ne yapalım lan) *
uyuya kalmıyordur ayakta uyutuyordur.
ilgisiz birak, köpekler gibi pesinden kosacak, bir dene.
sadece sevgili değil.ben arkadaşımla konuşurken uyuyakalıyorum.çok sinir oluyor.ama oda geç cevap vermesin uyurum tabi.*
tam önemli bir konu konusurken mal gibi seni ortada bırakmasına sebep olan durumdur. bunun çaresi yoktur.
(bkz: sorun sende değil bende)
bundan bi bok olacaüğı yok zaten bamya kadar pipisi var zaten banada yaramaz en iyisi yatıp zıbarmak diyen sevgili tipitipisi.
yaklaşık 1 ay önce 2 hafta boyunca her gün başıma gelen durum. ben uyumuyordum o uyuyordu. şimdi ne oldu diye sorarsanız ayrıldı ve bitişte bir çok şey söyledi. siz siz olun böyle durumlarda ne yapacağınızı bilin. benden uyarı. * * *
Uyandirmak icin turlu metodlar gelistirmek zorunda oldugunuz durum.
Uyandirmak icin turlu metodlar gelistirmek zorunda oldugunuz durum. Ayrica onu uykusunda izlemek icin guzel firsat.

Edit: o eksileyen arkadas bana bir mesaj atsin. Uyurken sevgilini hic izlemedin mi sen?
ulan otuz tane sevgilim oldu belki, hepsi mesajlaşırken benden önce uyuyordu. insanın siniri bozuluyor arkadaş. senin de ertesi gün işin oluyor, senin de sınavın oluyor, senin de uykun var. zorluyorsun kendini uyumayayım diye. çat mesaj gelmiyor bir süreden sonra. sonra ertesi gün mesaj: uyuyakalmışım canım :-)
hadi ya? ben anlamamıştım uyuyakaldığını.
ayrıca son mesajda yazdığınız şeyin hiçbir önemi kalmaz ertesi güne.
'aşkım, gerçekten sen de hayatıma girdiğin günden beri ayrı bir mutluyum. her şey daha güzel sanki. bazen diyorum ki...'
ertesi gün mesaj. uyuyakalmışım canım yaa.
ee ne oldu benim son yazdığım. ne diyordum ben orda. oldu mu şimdi?
ama ben de sırf kendisinden daha erken uyumak ve son mesajları atan aptal olmamak için bir sevgili daha buldum sonra. yemin ediyorum hayat ne güzelmiş. uykum gelene kadar mesajlaşırım, gelince de tutmam kendimi hoop uyurum. mesajlar da ninni gibi.

burdan hemcinslerim olan erkeklere sesleniyorum mısralarımda. yatın uyuyun oğlum. ne uğruna iki saat uykuyla sınava girdiğiniz kız kalıyor, ne ertesi gün uğruna uykusuz, hayalet gibi dolaştığınız sevgiliniz hayatınızda oluyor zaten ilerde. hiç kasmayın. ertesi gün de atarsınız mesajınızı uyuyakalmışım bebitom, aşkulim, hajulim, cankulim, cigulim diye. kafa rahat. uykunuzu alın.
belkide o uyuyakalmıyordur, uyuyordur sadece, uyumayan sen olduğun için sana öyle geliyordur diyeceğim düşüncedir. bırak da uyusun çocuk neden mani oluyorsun anlamış değilim.
iyi yönünden bakılması gereken durumdur. sevgiliniz hiç değilse insomnia hastası değildir.
çok muhabbet tez ayrılık getirir. fazla sıkmaması lazım sevgililerin birbirlerini.