bugün

dünyanın en acı veren düşüncelerinden birisidir sözlük.
insana hayatı dar eden, sonunda da ilişkiyi bitiren nedenlerden biri olan sebepsiz takıntı.
adamı başlık up'lamaya bile yönlendirebilecek eylem. kendine güveneceksin hocam, kıza güvenmenin yolu kendine güvenmenden geçer.
eğer sen böyle bir şeyi düşünüyorsan kesinlikle unutamamıştır zaten. farkındalığın verdiği bilinçle hala ilişkiyi yürütme adına verdiğin çabalaramı yan, bitirmek için ortada bir sebep olamamasına mı. bu durumu partnerine dile getirdiğinde partnerinin kesinlikle kabul etmediği gibi birde onun gözünde şizofrenik bir havaya büründüğüne mi yan.
Kesinlikle Paranoyaklaşmanın ilk Belirtisidir. Olaylardan Sonra 2 Adım izlenmektedir
1.Sevgiliden Ayrılma
2.Sevmesine Rağmen Uzaklaşmasıdır.
eğerki eski ilişkisi uzun süreliyse eninde sonunda kafayı yedirtir, unutur unutur hatırlar sonunda da an gelir patlar ve ayrılırsınız. adamı ağlatır sinir küpü yapar, seviyorsanız da ayrılın o acıyla yaşanmaz amk erkek adamın tecavüze uğradığı anlardan bir tanesidir. işin boktan tarafı ise olmayan birine karşı kendi kendinize mücadele ediyor olmanızdır. kimsenin bu durumdan haberi yoktur lakin yanlışlıkla işte şu adam senin hatunun eski sevgilisi deseler bruce lee kesilip adamı sikip atmanız an meselesidir. son tahlilde bu iş ayrılığa varır hocam benden bu kadar 5-6 aya unutursun kafanı yorma biraz depresyon biraz mallık sonrası yoluna girer. selametle...
ilişkinin bitmesine neden olacak düşüncedir. iki taraf için de.
bunu düşündürmek korkusu bir ilişkiye başlamaya engeldir. bu düşüncenin tek çaresi konuşmak olacaktır. eğer alacağınız cevap olumlu yönde ise karamsarlığı bırakıp size bağlanmasını sağlamaktır.
çoğu zaman kuruntudur. ancak sevgili 5 gün önce ayrılıp, 5 gün sonra sizinle birlikte oluyorsa zaten bu durumda olması doğal olan olaydır.

eski sevgili dediğin eskidir, kuruntu yapmamak gerekir. he çok önemli delillerin varsa, yeni yazılmış aşk mektupları yazılar falan bulduysan, mesajlar gördüysen o zaman durman zaten hata.
mazisinde varsa bir büyük aşk, senelerce bu düşünceyle yaşarsınız. sizi sevdiğini bilirsiniz. ama bir kalpte iki aşk neden olmasın ?
hayatakki en igrenc dusuncelerden biridir. icin icini yer ve bunu ona da soylemezsin huzursuz olursun surekli soru isaretleriyle dolasirsin. kisacasi zararlidir yapmayin dusunmeyin dusunuyorsanizda ayrilin gitsin .
konusmaya calıstıgınızda 'yok öyle bişey unuttum ben senınle cok mutluyum senınım bunu kafana sok' tarzı cevaplar verip sacmalıyosun diye sinirleniyorsa fakat facebook ya da twitter'da iz bırakanlar unutulmaz ya da dön bana tarzı şarkılarıda paylaşıyorsa acı perdesinin de ötesinde bi ikileme girmenizi sağlar.
(bkz: durum bu ağabey)
Zordur, acı verir. Hele unutamadığını ondan duymak...
biliriz ki bir erkek uzun süreli bir ilişkiden çıkmışsa o insanı çok çok zor unutur kaldı ki unutması çok zor bir ihtimaldir dönüp geriye bakar yanında ki insanı sevdiyse bile geçmişte sadakatsizlik gördüyse veya ilişki kötü noktalandıysa sürekli eski ilişkisini hatırlar ve başından böyle bir ilişki geçmiş biriyle beraber olmak kadar zor bir şey yoktur hele ki sizin hayatınız boyunca doğru dürüst ilişkiniz olmamışsa o kızı kıskanır durursunuz sevgilinizin sizi sevdiğini bilseniz bile o kızın sevgiliniz üzerinde bıraktığı izlere, acılara ve güvensizliğe lanet edersiniz ve sevdiğiniz adamın ara sıra onu andığını düşünmek bile sizi içten içe kemirmeye, üzmeye devam eder.
zannımca bastırılmış bir duygu olarak çoğu erkekte kodlu biçimde barındırılan düşüncedir. azıcık kuruntuyla birleştiğinde her buluşmada / görüşmede onsekizlik inşaat çivisi misali bir taraflara saplanır durur. uzun vadede iyi bir gözlem / test ile faydalı sonuçlar verebilir ama erkeklik içgüdüleri (eğer saplantı haline getirilmişse) bir süre sonra ayrılığa götürtür.
unutduğunu düşünmek aptallıktır. unutmaması onun sorunu beni ne bağlar. anın tadını çıkar sıkıldığında çek git. neyin hesabını yapıyosun!

hımm anladım sen ciddi düşünüyosun. *
adamı yer bitirir bu düşünce.
taht oyunları bunlar.
adamı ipe götürür.
kişiliksiz olduğunuzun göstergesidir.

böyle bir olasılığın olduğunu düşünüyorsan ve kişiye hala sevgili diyorsan senin atardamarını sikeyim gardaş.
acının saf hali.
kabus gibidir.
kafayı yedirtir insana. yemin ediyorum yedirtir.
acı durumdur, psikolojinizi alt üst eder.

onu düşünmesin diye elinizden geleni yapın, baktınız olmuyor koyuverin gitsin.
aksinin kanıtlanmasıda kolaydır. eskı sevgilisine maldı ne biliyim şerefsizdi bişeyler demesi lazım. demiyorsa gerçekten vardır bişeyler.
gözlerim gözlerini gözlerken gözlerinin o ibneyi gözlediğini gözledim. ayağını denk al! sikerim!