bugün

entry'ler (952)

cem adrian

nedensiz triplerin, nedensiz depresyonların ve nedensiz saç kesmelerin has sebebidir kendileri.

hazreti ali

Allah seni özgür yaratmışken, başkasının kölesi olma. demiştir. hz. muhammedin amcasının oğlu, müsahibi ve aynı zamanda damadıdır. hz. muhammed'in seçtiği halifedir ve namaz kılarken sırtından kılıçlanarak katledilmiştir.

sözlük yazarlarının itirafları

geçen yıl üç yıldır süren ilişkim vardı bir gavatla. bizim gavat üçüncü yılımızda doğum gününde beni aldatıyor kadiköy'ün bir ... neyse hatunla. hatunu bir yerden gözüm ısırıyor falan derken bizim gavatla gittiğimiz kadiköy'de ki mekanlarda gördüğüm geldi aklıma(hatun hafızası işte) kafamda senaryoyu yazdım tabi ben instagramdan araştırıyorum falan ortak arkadaşımızın(ki sürüsüne berekettir) hatunla fotoğrafları gördüm haziran gibi birlikte tatile gitmişler sonra da bilgisayarını parçalarken sevişirken çekildikleri fotoğrafları buluyorum.bak ya duramıyorum ama sen üç yılını ver köpekliğe gel. gavatın ev anahtarı var bende gittim eve o pis leş tuvaletine sokup çıkardım diş fırçasını, odasına gittim o imzalı galatasaray formasını bir güzel kestim katladım, oyunları kaldırsın diye yeni aldığı bilgisayarını balkondan aşağı atıp gidip alıp masasına koydum. duvalarına ne kadar ahlaksız olduğunu yazdım vs tabi benim sinirimin dinmesine yardımcı değil. 1 hafta sonra üçüncü yılımızı kutlayacağız keşke bekleseydim falan derken bu gavat haftaya uludağ'a tatile gidecek diye bana sürpriz yapmış arkadaşlarımız falan bende baya büyük parti vermiş bu hatunu da getirmiş ben tabi sinir küpü ilk gavatı sonra hatunu yanıma çağırıp ilk kafalarını tokuşturup sonra fotoğraflarını bilgisayarıman açıp arkadaşlara teşhir ettim. sonra da bu ikisini öylece kapı dışarı ettim eşyalarını da arkadaşlar balkondan aşağı ama o diş fırçasını yılda bir değişmeye devam etsin tabi..

yazarların en yakın arkadaşının özellikleri

olur olmaz kapıya gelip sürükleyerek dışarı çıkarmaları, doğum gününde sigara alıp bira ısmarlayınca sanki pahalı saat almışım gibi gülümsemeleri en belirgin özelliklerindendir.

dar kot giyen kızın amacı

dar kot giymek istemesidir.

pub da tek başına içmek

barda tek başına içmek mantıklı da pub da tek başınıza ne yapıyorsunuz diye sorduracak bir eylemle karşı karşıyayız.

rüzgar çetin in avukatının savunması

sicili bu kadar kabarık bir zengin züppesinin hala sokaklarda araba nasıl kullandığını sorusunu sorduran haber kaldı ki yine kaza yapsaydı ve kimse ölmeseydi babası parasını verecek yine sokaklara salacaktı. sonuç olarak para her kapıyı açıyor, ver parayı cezaların ne caydırıcılığı var ki? kaldı ki ölen kişi polis olmasaydı babası parayı verip tutuklanmaktan da kurtarırdı. çünkü paran yoksa fakirsen ölümün bile bir önemi hatta haber değeri yoktur.

kadınların araba kullanma becerisinin sıfır olması

cinsiyetçi yazarların böyle konular açması bir yana alkollü araba kullanıp, kadınlara o arabalarda tecavüz eden, sonra kazalar yapıp insan hayatına kastedenlerin nedense sadece %4'ünün kadınlar olduğu gerçeğiyle beraber cinsiyetçi yazarın tezi çürütüldü.

internetten tanışılan kişiye aşık olmak doğru mu

nerede ve nasıl tanıştığın değil de birlikte nasıl olduğu önemlidir insanların. internette tanışmanın sokakta karşılaşmaktan ne farkı var.

sözlük yazarlarının içinden geçenler

bob dylan dinleyip kırık kalbime köz basayım.

ilişkide bir kadının hoşuna giden davranışlar

karşındaki insanla eğer gerçekten emek ve sevgi doğrultusunda bir ilişki içindeyse insan ve adamı gerçekten seviyorsa eh adamda emek veriyorsa özel olarak "hoşa giden davranışlar" silsilesine gerek yoktur.
emek yeterlidir.

mahir çayan

Kel dünya, Ada'mın ağaçlarıyla ayıbını örtüyor, güzelleşiyor artık.
iyi bak bana feodal duvar, iyi tanı beni.
Seni yerle bir edecek Ada'lıları iyi tanı.

2000 2007 ölüm orucu

Ölüm orucunda ki insanların üzerine bombalarla gelip saldıran asker gerçeği vardır bir de. Ama teslim alamadılar. Feda eylemi gerçekleşti. Halil kendini yaktı, altı kadınımız alev alev yandı. Ölüme gülerek gittiler yanarken. Fırat operasyonu durdurun yoksa kendimi ateşe veririm dedi ama katiller durmadı Fırat yaktı kendini.
Af çıkardılar direnişi kırar zannediyorlardı ama yoldaşlar direnişe dışarda da devam ettiler.
Onlar onurun, inancın simgeleriydi. Ölümleriyle adaletin geleceğini biliyorlardı. Devrim gelecekti onlar görmese bile birileri görecekti.
Yaşasın ölüm orucu direnişimiz!

hakikat savaşçısı

Gerçekten hakikat savaşçısıydı Engin abi. Uyuşturucu batağından çıkmıştı halkı buldu büyükçe atarak adımlarını Büyük armutlu direnişinde devrimcilerle kesişti yolu. Halk çocuğuydu, ilk değildi işkencelere uğraması çıktığı bataktan başka kirletilmiş çocukları çıkarıyordu. Devrim yaşatırdı çünkü. Yeni bir hayat bulmuştu yoldaşlarıylaydı savaş veriyordu kavganın merkezinde.

Engin abiye soyun dediler soyunmadı. Çünkü biliyordu onuruyla oynamak istiyorlardı demir çubuklarla, ıslak sopalarla dövdüler Engin abi'yi başeğdiremediler.
Haykırdı Metris'te "insanlık onuru işkenceyi yenecek!"
Metris ilk kez şahit olmuyordu direnenlere sonda olmayacaktı.
Biz sendeyiz Engin, sende bizdesin.

Nasılsın Engin? dedi Apo. Engin cevapladı: iyidir iyi.
iyiydi tabi ki kızıl karanfil oldu Engin artık hep iyiydi.

engin çeber

(bkz: hakikat savaşçısı)
insanlık onuru işkenceyi yenecek!

hasan ferit gedik

Bugün Hasan Ferit Gedik'in onurlu mücadelesini sürdürmek için çetelerden hesap sormaya Anadolu Adliyesine gidiyoruz.
Sen yoksan bir kişi eksiğiz.

sabahın 6 sında chateaubriand yiyen adam

(bkz: ben adını okumaya üşendim yemem)

betül vangölü kozağaçlı

"Polisler zorla tükürüğümü ve kan örneğimi aldı. Tükürüğüm sizde kalabilir ama kanımın hesabını sorarım!"
Betül Vangölü Kozağaçlı - Çhd Davası

üye sayısını azaltarak sözlüğe kalite getirilmesi

Modlar sözlüğe kalite değil daha fazla ergenle daha fazla reklam yani daha fazla para peşindeler.

bayan sözlük yazarlarının saç renkleri

en koyusundan siyah.