bugün

sevgili nedir sorularına verilen cevaplardır...

bugün bana gelen formspring sorularından biri sevgili nedirdi , ulan dedim yıllar geçmiş üstüne yazılar şiirler yazılmış , açıklanmaya çalışmış , kimileri bunu 35 40 yaşlında , kimileri ölene kadar keşfedememiş cevabını verememiş. dedim ulan sen nasıl verecen... sonra farkettim ki herkesin cevabı sadece kendi sevgilisini tanıtıyor herkes gördüğü bildiği sevgiliyi anlatmış şiirlerde yazılarda. ve ben de sonra o soruya şöyle cevap verdim...

-sevgili nedir?

+sevgili , ruhumu alıp , başka bir bedene koyduğunuzda eğer tam sığıyorsa o sevgilidir...

(bkz: afferin bana)

edit : imla
- sevgili nedir?
+ kişiye verilebilecek en büyük sorumluluklardan birisidir.
sevgili neydi? sevgili iyilikti dostluktu.. sevgili emekti. *
sevmek fiil kökünün iki tane yapım eki almış halidir.sev-gi-li.
aşk hamili.
bu soruyla muhatap olmadan önce düşündüğüm. muhatap olduktan sonra bu kesinlikle o dediğim varlık. kayıtsız, şartsız sevilendir sevgili..
(bkz: kime göre neye göre)
aşka inanmayan insanlar için seks aracı.
sevgiye sahip olan.
ayrılığın ardından belli bir zaman dilimi geçip, başına eski sıfatı eklendikten sonra, hazır hale gelecek olan en güzel rakı içme bahanesidir.
içine istediğin ruhu yerleştirdiğin ve seçmiş olduğun bedendir.
gün geçtikçe erip yok olan bedendir sevgili.
candır.
-sevgili nedir?
+geçmişin alternatifidir. *
son çıkma teklifimi kabul etmiş şahıstır kendisi.
bir dokunuşuyla seni sarsabilecek biridir...yumruk atsalar bu kadar koymaz lan.
yüzüne dokunduğunda incinir diye korkarsın, bakmaya kıyamazsın gözlerine, kalbinin onun bedeninde attığını hissedersin, işte budur sevgili.
(bkz: altarnatif)
(bkz: alternatif)*
anlatılmaz yaşanır tipten bişeydir...
cevabı herkese göre farklı olan sorunun cevaplarıdır , ne gördüyseniz karşınızda cevabı odur...
ihtiyacın olduğunda yanında olandır.
derdini ilk paylaştığındır.
düşündüğün şey çok saçma, düştüğün durum çok utanç verici de olsa seni yadırgamayandır.
senden bir parçadır, seni sahiplenendir.
ama hepsinden önce,
sevgiye sahip olandır ve bunu sana sınırsız verendir.
sevgili is insanın kendine yakışanı giymesidir.

olmadı mı?

sevgili is kendi kendini yönetmesidir.

lan?!
Sadece bana veren kaşar.
diğer yarınızdır.
"Sevgilin var mı ? " sorusunA sinsi bir gülüşle "evet var " Dedirten başka da bir işe yaramayan şeydir.
Dert ve tesellisi.