bugün

entry'ler (1374)

akrep burcu erkeği

her ne kadar her genelleme yanlış olsa da uzak durulması gereken erkekler sırasında birincilik için ikizlerle yarışır. bir de ikizler aldatır o kadar yani.

amasya denince akla gelenler

elma, yeşilırmak, ferhat'la şirin, içeri şehirdeki o eski evler. bir sürü anı. biraz bunalmışlık sonrasında duyulan özlem.

o değil de ne çok amasyalı varmış.

kızların bir sıcak bir soğuk davranmaları

Aklı eften püften oyunlarda olan, aşktan bir haber kadın davranışıdır.

kadınların bir erkekte baktıkları ilk yer

(bkz: ayakkabı)

david beckham ın tom cruise ile aşk yaşaması

ne kadar gerçek olduğu bilinmeyen bir olay olsa da son zamanlarda meydana gelen en seksi haberdir.

sözlük yazarlarından aforizmalar

kadın siyah kalbinin kapılarını sonuna kadar açtı, ve adam o kirli yeri ini belledi.

ünzile

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılardan. şebnem ferah'ın açık ara en acıtan şarkısı. anlattıklarından mıdır sesinden midir bilinmez insanı bir anda hüzüne boğuyor. en kötüsü de azımsanmayacak çoğunlukta insanların hala böyle yaşadığı.

--spoiler--
varmadan sekizine
ergin oldu ünzile
hem kadın hem de çocuk
onikisinde ana
bir gül gibi al ve narin
bir su gibi saydam ve sakin
susar kadın ünzile
--spoiler--

yaran öğrenci diyalogları

- sakın hocanın gözüne bakmayın.
+ niye lan?
- dinlenmediğini anlasın da sussun artık.

sözlük yazarlarının itirafları

anneannemi bugün ayağında futbolcuların giydiği bir erkek ayakkabısıyla gördüm. sanırsam nike'tı bunu da gördüm ya daha hiçbir şeye şaşırmam.

sonradan hatırladım ki ta aylar öncesinde kuzenin giymediği ayakkabıları almıştı boşa gitmesin diye. verecek birini bulamamış diyeceğim ama yok yok kesin ayakkabılar çok hoşuna gitti.

seviyorum yahu bu kadını.

yaran anne diyalogları

- anne sen freud'u tanıyor musun?
+ nasıl tanıyım kızım benden önce yaşamış.
* ha?

3 4 5 üçgeni

gerçek bir kurtarıcıdır.

türk dizilerinin tutması için olmazsa olmazlar

tecavüz ya da zina.

hastası olunan sözler

dahiyane bir düşünce ortaya koymuş olanın, ne söyleyeceği önemli değildir bu dahiyane düşüncenin bunu anlatan kişinin ağzından alacağı hal ve biçim altında elde edeceği başarı önemlidir.

(bkz: hitler)

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

--spoiler--
el ele tutuşup gülmeden daha ayrılmak kanun mu aşk kitabında?
--spoiler--

vicdan azabı

dünyadaki en beter duygudur. suçluluktur ve cezadır ama aynı zamanda en insani duygudur da. eğer kötü bir şey yapıp vicdan azabı çekmiyorsan zaten insan değilsindir.

insanın içinden bir türlü gitmek bilmez. düşünmeye başlayıvermez aklına yerleşir ve tün vücuduna yayılır. düşünmemek için uğraşırsın bir türlü olmaz.

saplantılı, tuhaf bir duygudur tam olarak anlatılamaz ama öyle bir duygudur ki kaç yıllık aşkını ilan edip karşılık bulamazsın bu kadar acıtmaz. çok önemli bir insan seni terk eder ama aynı şeyi hissetmezsin.

Belki, umarım, bir gün biterdir.

sinirlenen insanın yapması gerekenler

düşünmemek, hiçbir şeye karar vermemek.

hastası olunan sözler

sürekli barış insanlığın mezarını hazırlar.

(bkz: hitler)

evinde kedi besleyen insanın ben müslümanım demesi

hz. muhammedin de kedi beslemesinden mütevellit gayet doğal bir olaydır. haa tabi misvak kullanıp siyah çarşaflarla gezenler bilmezler bunları oysa muhammed kedisini rahatsız etmemek için sakalını bile kesmiştir.

satranç

ömrü beş yıl uzatan oyunmuş.

evinde hayvan besleyen insanların yalnız olması

insanlardan çok hayvanları sevmelerinden kaynaklıdır. bu kesinlikle kendi seçimleridir ve böyle mutludurlar. çevresinden gördüğü o kazığı, pisliği o hayvanlardan asla görmeyecentir.