bugün

günlük yazarken, başlangıçta kullanılan en popüler söz öbeği.
deşarj amacıyla , çevreleriyle paylaşamadıklarını yazan * insanların ,sözkonusu defteri kişi yerine koyması;anlatarak rahatladığını düşünmesi. (bkz: objeleri kişileştirme)
sevgili günlük hede hödö diye yazılır seneler sonra tekrar okunduğunda gotuyle gülünür...
birgün namahrem ellerin değmesinden korkulan iç dünyası. yazarken okunabileceğini düşünerek mi yazmak gerekir cevapsız bir sorudur.
günlüğü kişileştirip kendi çapında ona bir şeyler anlatmaya çalışan ve günlüğün onu dinlediğini sanan kişinin günlüğe girişinde yazdığı şey.*
sevgilini günlüğünü alıp okuduktan sonra o günlüğe yazılan son yazıdır.
(bkz: bugun entry gırdım oy verdım)
dear diary... uzantısıyla dünya çapında da binlerce ergenin başvurduğu ilginç, viktorya döneminden kalma saçma eylemin kilit giriş cümlesi. kullanılması gençlerin ruh gelişimi için kötüye işarettir.
sevgili sözlük..

diye başlayanları da vardır.
sevgili günlük seklinde hitapla başlar hede hödö zödö mödö şeklinde devam eden sayfalarca süren günün ya da seni etkileyen olayların özetlenmesiyle son bulan durum.
alıntılar ;

- sevgili günlük, bizim imparator iyice sapıttı. ülkenin etrafına duvar örün! diye tutturdu. yok ebenin şeyi! bu adam ya ülke sınırlarını bilmiyor ya da bizimle kafa geçiyor! * *

- sevgili günlük, bugün çocuklara hediyeler dağıttım. * *

- sevgili günlük, aramızda kalsın ama, bizim stajiyer monica var ya, taş gibi şerefsizim! şeytan diyor, at şunu oval ofise, kim nereden duyacak ki! * * * *
-sevgili dümbük...ay pardon, günlük.
günlük: ama abi olmaz ki yaaaa, kalbim kadar temiz bi sayfa açmıştım sana.
+tamam lan tamam, dümbük günlük o zaman....muahahaaaa...
günlük: offfffff, işimiz var senle.
+sus len.
...seni annemin haldır haldır aradığını söylemeliyim. anne okuyorsan seni sevmiyorum. anne okuma...anne diyorum...şşşttt
şizofreni başlangıcının ilk adımı.
sevgili günlük. anne sus günlük uyuyor.. günlüğüme de bir tabak koydum.
yazar alımı kapalı imiş şu an döncem ben sana.
sevgili günlük,
adam sevmek adam gibi bir yürekle oluyormuşta, karşındaki adam değilse sonunda yürek hep mutsuz oluyormuş.
sen yaptın deme günlük, peki dürüst mü olalım. ben yaptım. ne yaptım 10 sene birini sevdim.
atalar deveye diken insanı siken yaranır demiş . ben insan oldum sevdim. her defasında seven kalbe boşalıp boşalıp giden , her gelip gidişinde kıçı dahada tavan yapan bencil ben, olamadım.
hep gidecek diye kavga etmeye, bağırmaya, başımı eğdiğim yerden gözerimi çekip yeter deyip silkelenmeye korktum. bana verdiği acıyla onsuzluktan korkup, onursuzluğu seçtim.
onun aşkı için girdiğim tüm iyi kötü kimliklerden bugün sıyrılıp, içimdeki bir adama ait bütün aşk kokulu duygular akrebin iğnesindeki zehire döndü.
onun için, artık inşallahla başlayan bütün iyi dileklerim inşallahla başlayan beddualara dönüştü.
inşallah benim sevğime muhtaç bırakacak insanlar karşısına çıkar. karşıma çıktığında inşallah beni taştan kalple bulur.

amin
güldüğün zaman gülen yüzler, verdiğin zaman hakkım bu deyip elindekini kapanlar.
karşısındaki, iyiyken dost kötüyken en azılı düşmanı yapanlar.
yapılan bütün samimiyetin ve içtenliğin itiraflarını aşağılamakta ve yermekte karşısındakine silah olarak kullananlar.
maskenizi bir zahmet siz çıkarınız. korkarım, ben çıkarırsam çıplak kalıp üşüyeceksiniz.
Selamın aleyküm sevgili günlük.Şu sıralar sevgili sıfatını yakıştırabildigim ve buna layık gördügüm bir sen varsın hayatımda.abazalıkla felanda alakası yok hani,yine monotonlukta sınır tanımadım bugun.Normal insanlar gibi artık sabah horozlar öterken uyanmak istiyorum,birilerine günaydın demek istiyorum,kahvaltıda cay höpürdetmek ve o sabah ters tarafından kalkmıs hissini aile bireylerine yansıtmak istiyorum ama nafile 13 sularında istanbul semalarında uyandım yine.
Askerden geleli 2 ay olmus iş yok güç yok burdaki güç yok deyimi tamamıyla gercek hastalıktan ötürü hakketen güç yok,spor ve alkol yasak haftada bi halısaha macı haftada bir viskiye devam.Zombi gibide oldum bu arada sac sakal ahenkle sevişmekte,bu yıl öss ye de girecegim haberin olsun bak ilk sana yazıyorum degerini bil,gerci bu kacıncı giriş a.k belki ösym acırda bana "lan bu adam yıllardır giriyo en azından 2 yıllık bi bölüme yerleştirelim" der ve yine yerleştirirler bir umut işte,askerden bir geldim herkesler evlenmiş lan günlük pardon gaza gelip sana "lan" dedim ademoglu işte kadir kıymet bilmezki baslarken sevgili de sonra lan ile devamını getir affet beni,neyse babam şimdi Sivas'ta gelsin hemen ever beni baba diyecegim yetti gari,dügünden gelen parayla bi iş kurarım sonra eve bi kaç cocuk serpiştiririm yalandan askımızın tomurcukları kıvamında,iş kurduktan sonra tek celseye baglarım bu yüce müesseseyi,yok be olm bu kadar kötü olmamalı bi insan iyi bir baba olurum velakin dişi kuş nerde,neyse günlük sonra yazarım ben sana gitmem gerek hem karnımda acıktı ama evde ekmek yok ben bi koşu bakkala gidip ekmek alıcam nakit yok yazdırcaz yine hayata bak...Diye iç dökülebilecek satır bası.
(bkz: #2868070)
insana hem dost hem de en kötü arkadaştır.yazarken rahatlarsın, senden başka kimsenin bilemeyeceği şeyleri yazarsın sözde.ama seneler geçip büyüdükten sonra anlarsın ki;aslında günlük senin değil ailenin ortak malıymış. *
sevgili günlük,
ulan niye kendini herkese okutturuyorsun.boşuna mı koyduk o kilidi senin üstüne. lan geri senin yüzünden annem her bir foyamı öğrendi. bir daha sana yazarsam nolsun. şeytan diyo yol yapraklarını tiftik tiftik et. ulan dua et hatıralarım yazıyor sende yoksa ben senin ananı....
vakti zamanında, uzun uzun yıllar evvel cılgın bediş ve sıdıka isminde iki tuhaf kızın ilköğretimdeki küçük bebelere bulastırdığı gunluk alıskanlıgının giriş cümlesidir. *
hani demiştin ya bir film yap gönder diye.
ben yaptım sanırım
ve konusu beklemek üzerine
hala aynı ayda mıyız bilmiyorum

ama inan ben sözümü tutuyorum
filmi seçtim, biblolar da duruyor

biliyorum geç kaldım biraz
ama ben seni seviyorum
özlenenlerin en özleneni
takvimlere yenik düşmez değil mi aşk

yani eğer deniz kızları gerçek olsa
ve sen korsan olsan gemi batsa
inan seni gene ben bulurum

nerde olursan ol
sesini de unutsam
gözlerinin rengini de

biliyorsun sen benim için iyi yüreklimsin.

mutlu kalalım.
üyeliğinizin olduğu bir sitenin forumlarında bulunuyorsa çokda güzel paylaşımlar yapar,denemeler yazarsınız.ufkunuzu genişletir.masal kahramanlarının adını ona verebilirsiniz.
selamün aleyküm sözlük

uzun yazıp değerli vaktini almıyacağım.gene kış geldi.bu kışı ben bir türlü sevemedim.keşke hep yaz olsa.hava sıcak olsa, bıktım gene lahana gibiyim,kat kat giyinmekten.
depresyonda değilim allaha şükür,tabii üzerimde bir tembellik bir bananecilik mevcut inkar etmiyorum.sözlüğü sevdim yaralı bünyeme ilaç gibi geldi.sanal dünyada bir deniz kızı olarak yaşamımı sürdürüyorum.

gözlerimi arada kapatıp özlediklerimi düşünüyorum yüzleri gözümün önüne gelmiyor bazılarının acaba iyiler midir ?

her zaman neşeli ve güleryüzlü olmamı bekliyor insanlar. mesela kankam her aradığında neşeli sesimi duymak istiyor kızcağız benden enerji alıyormuş. sanırım pollyannanın türkiye şubesi olmaktan başka çarem yok.ben de takındım yüzüme sahte bir mutluluk gülüyorum. eskisi gibi oldum, aynalara gülümseyen iki yüzüm yalancı lülelerim var.deniz kızları ağlamaz bilirsin, ağlayamazlar çünkü kıyıda belirir gözyaşları saklayamazlar.okyanusdayım sanalda sörf yapıyorum arada kuyruğum takılıyor ağlara kaçıyorum.

sana doyum olmaz bende bilirsin gevezeyimdir. son bir şey ben herkese en az kendim kadar zekiymiş mantığıyla yaklaşıyorum.ama anlamayan çok tabii.sen anladın beni sözlük iyi anladın.

istanbul'a çok selam söyle. gelemiyorum oraya deniz kızları yaşayamazlar orada ama elbet bana gözlerini okyanus yapacak biri çıkacaktır değil mi sözlük?

hadi allaha emanet ol.

hoşça ve dostça kal

sarışın deniz kızı'n