bugün

emre altuğ un son albümünde yer alan güzel şarkı.
sözlerini de yazalım tam olsun;

Sevmedin beni ne yapayım
Zorla sev diyemem ya
Ben sana çok aşıktım
Sen de ol diyemem ya
Herkesin bir dengi var
Ben seninki değilmişim
Baksın gözlerin bana
Parlasın diyemem ya

Ben böyle geldim böyle gideceğim
Aynı şeyleri söyleyeceğim
Binip yalnızlar vapuruna
Gidip bir daha dönmeyeceğim
Seni bir daha görmeyeceğim

Ben böyle sevdim böyle seveceğim
Aynı hislerle öleceğim
Binip yalnızlar vapuruna

Ne yaptıysam olmadı
Gurursuz olamam ya
Bir gün seversin sandım
O gün gelmedi asla
Kalbimde duracağına yanımda olsaydın ya
Hayaline alışırım gerçeğin üzüyorsa

Ben böyle geldim böyle gideceğim
Aynı şeyleri söyleyeceğim
Binip yalnızlar vapuruna

Aynı hislerle öleceğim
Binip yalnızlar vapuruna
muhteşem bi şarkıdır, farklı bir havası vardır. her emre altuğ şarkısı gibi buram buram kalite kokmaktadır ayrıca...
alıp götüren şarkılardandır.*
söz ve müziği gülşah tütüncü'ye, düzenlemesi alper erinç'e ait olan emre altuğ şarkısı.
eski türk filmleri tadında, biraz erkin koray biraz da göksel tadında.
güzel şarkı işte.
üst üste kaç kere dinlediğimi sayamadığım bağımlılık yapan emre altuğ şarkısı tek kelimeyle mükemmel
2 gündür dinlemeye doyamıyorum, öyle güzel bir melodisi var ki, kulak sürekli duymak istiyor. çok naif bir şarkı. emre altuğ' da çok güzel seslendirmiş, ağzına sağlık.
erkin koray şarkılarını anımsatan, melodisi ve hüzün yüklü sözleriyle, başlı başına depresyona girme sebebi olağanüstü şarkı.

bu süper şarkıyı besteleyene özellikle teşekkürlerimi iletiyorum. emre altuğ; senin de o güzel, içten sesine kurban olurum ben. ne güzel söylemişsin. kaç gündür bu şarkıyı dinleyip etrafa küçük emrah'ın kız kardeşi gülcan gibi bakışlar atıyorum kıro gibi.

bu şarkıyı kendime ve yalnızlığıma armağan ediyorum. bi de kronik hastalığım mutsuzluk var tabii.

Aynı hislerle öleceğim
Binip yalnızlar vapuruna

vay babam vay. güzel yapmışlar adamlar. aşığım bu şarkıya.
dinle dinle bıkılmayan şarkıdır.
çok güzel şarkı sözleri ama üzüyor insanı, içten içe.
harika bir şarkıdır. günde defalarca dinlenebilir.

sözlük yazarlarını bu yüzden seviyorum.

yakalayın efendim, tutuyoruz.
melankolik, platonik aşık olmak, o çağlarına geri dönmek isteyenlerin parçası denebilir.

sandalyede otururken içinin içine sığmadığını hissedip eyleme geçmek ister insan. sonra kalkmaz yerinden aylaklık yapar. ağız dolusu bir küfür sallar ve başını öne eğer. göbeği olmamışlıkların timsalidir.
şimdiye kadar dinlediğim şarkıların içinde karşılıksız aşkı anlatmak için yapılmış olan en güzel şarkıdır. ayrıca remixi normal versiyonundan daha güzeldir. bir dinleyiniz derim ben.

"ne yaptıysam olmadı
gurursuz olamam ya
bir gün seversin sandım
o gün gelmedi asla...
kalbimde duracağına yanımda olsaydın ya
hayaline alışırım gerçeğin üzüyorsa."
insanın dinledikçe içini acıtan gözlerini dolduran bir şarkıdır.Emre Altuğ'un sesiyle daha da dinlenesi olmuştur.Ne zaman dinlesem alıp beni bir yerlere götürür.Müthiş bir çaresizlik vardır.Çoğu insanın içinden gelip , dilinden dökülemeyen sözlerdir.Sanki sevgiliden gitme denmesi beklenir şarkının sonunda.Elinden geleni yapmış fakat karşılığını alamamış bir aşık vardır. özellikle

sevmedin beni ne yapayım
zorla sev diyemem ya
ben sana çok aşıktım
sen de ol diyemem ya
herkesin bir dengi var
ben seninki değilmişim
baksın gözlerin bana
parlasın diyemem ya bölümü beni oldukça duygulandırır.
işte budur şarkısı.

sürekli dinle dinle dinle... iyi geliyor be adama.
emre altuğ'un eski şarkılarındaki aldığımız o tadı tekrar veren ve bize biraz nostalji katan hoş şarkı.
şarkı gibi şarkıdır hele finali tadından yenmezdir.
emre altığ'un müthiş bir koyvermişlikle okuduğu, bir kadeh rakı eşliğinde dinlenebilecek içli şarkılar listesine eklenebilecek kadar güzel şarkısı. tempolu olmasına rağmen yinede iç acıtabiliyor.
benden başkasını.
platonik aşıkken dinlemeye teşebbüs edilmemesi gereken mükemmel emre altuğ şarkısı.
bir şey var bu şarkıda, hiç sebepsiz hüzünlendiriyor insanı.
http://www.dailymotion.co...iyemem-www-asikalbi_music
melankolik yapıp tatlı tatlı acıtan emre altuğ şarkısı. dinle dinle sıkılmadım.
canımı acıttı.
bir daha dinlemem dedim.
açtım açtım dinledim.
bana verdiği acıyı sevdim.
buram buram (bkz: erkin koray)kokan , tekrar tekrar dinlesi (bkz: emre altuğ) parçası.
..
sevmedin beni napayım
zorla sev diyemem ya
..
giriş bölümü ile sanki candan erçetin şarkıya girecekmiş gibi bir his yaratıyor bende.* şarkı ilerledikçe de erkin koray ın eski şarkısının emre altuğ tarafından yeniden seslendirildiği hissi ekleniyor. *
şarkının sözlerinin yarattığı diğer hisler eklenince bünyeye ağır geliyor bu şarkı ama üst üste seksen kere dinleniliyor işte efendim. *
--spoiler--
ben böyle geldim, böyle gideceğim..
--spoiler--