bugün

Nasıl başarıldığına hayret ettiğim bir şeydir.

Sanırım bu biraz da benim yapımdan kaynaklanıyor.
bana ilgi gösteren, beni seven, güzel laflar söyleyen bir kadını geri çeviremem. Geri çevirmek için bir neden yok ki. Güzellik de her şey değil. (bkz: dilek öcalan) tipli değilse, beni seviyorsa ben de severim arkadaş. Ortak nokta illaki bulunur. Çok mühim değil. Ben kahve seveyim o çay sevsin ne olacak.

Sanırım bendeki ilgi eksikliğinden kaynaklanıyor, bilemem. Ama bir insanın beni sevdini görürsem ben de onu seviyorum, beni sevdiği için minnettar oluyorum, elimde değil.
ne demiş mükremin çıtır: "senin sevdiğin, senin sevdiğin kadar sevmiyorsa seni; sen de sevme gitsin seni sevmeyeni.."
Zaman ister ama olmayıncada olmuyor malesef. Birbirini seven iki insan görmek çok zor. Yani iki insanın birbirini sevme olasılığı çok düşük.
seven insan için çok zordur. depresyona sürükler. çaresizlik çok kötüdür. yaşadım, bilirim.

(bkz: sevip de sevilmemek)
Hiç nasip olmadı.
Ayıptır. Beni seveni sevmek insanlık görevimdir. Beni sevenleri seviyorum sanırım beni sevmeyen bazı insanları da seviyorum.
genelde en kötü huyum. sevemiYorum arkadaş zorla mı?
aile ye yeni gelen damat dışında tüm herkesi sevebilen bir insanım yakında damadı da ablamın bizden ayrılmış olma durumuna alıştığımda sevebilirim.
Başıma gelen en berbat şeydir, o bana sarıldığında karnında kelebekler uçuşur, benim kelebekler arka tarafa kaçtı sanırım.
cidden insanlar bunu nasıl başarıyor? beni sevdiğini düşündüğüm insani bende severim.
Ben de yapmam anda.
Sevene can feda, sevmeyene elveda, hayat felsefem.
(bkz: senli benli başlık formatı)
(bkz: anlatım bozukluğu)
(bkz: Kişinin kendisini seven insanı sevmemesi)
Biri beni sevse ne olur bilemiyorum. Zira böyle bir şey tarih boyunca hiç yaşanmamıştır. Eğer yaşanAcak olursa, beni seven kişiyi isviçreleri bilim adamları incelemeye alacaktır.

insanlığından şüphe duyulur.
elden gelmiyorsa olmaz...
bu hayatta korktuğum şeylerden biridir. Sevip sevilmemek nedir bilirim. Hatta sevilmediğimiz de ' beni neden sevmedin? ' diye sormak isteriz. Ve işte burda, korktuğum şey gelir aklıma, seni seveni sevememek. Acı verir mi bilmem. Empati yapmaya çalışıyorum, zor bir durum olsa gerek. Ama ne olursa olsun, bi sevip sevilmemek değildir diye tahmin ediyorum.
Sen kafanı yastığa koyduğunda onu düşünürsun o bi başkasını sözünün tamamlayıcısıdir.
Çok ayıp.
ilişkinin kısa süreceğinin göstergesidir. zorla birine aşık olamazsınız. yalnız kalmaktan korkuyorsanız başkadır tabi.
Karşılıksız aşk anlamındaysa bu çok olağan bir durumdur, biri size aşıktır ama siz ona karşı hiçbir şey hissetmezsiniz sevmezsiniz ve bunu belli edersiniz umut vermemek için.. Gönül işleri dışında ise insan kendini seveni sever, sevgisine Kayıtsız kalamaz.
insanın doğası galiba bu. seni sevmeyen insan daha ilgi çekici geliyor.en azından benim için bu böyle.insan kendini çok seven insanla mutlu oluyor bu bir gerçek . Ama birini mutlu etmek isteği bazen daha ağır basıyor.onu mutlu etmek fikrine kendini o kadar kaptırıyorsun ki sonunda kendi mutsuzluğunu hazırlamış oluyorsun.onunla olmak ,onu mutlu etmeye çalışmak seni mutsuz ediyor sanıyorsun ama asıl mutsuz eden sevilmemek.insanların çok büyük hırsları var bunlar uğruna özsaygısını yitirmemeli insan.başkasının hırslarından uzak tutmayı becerebilirsek kendi hırslarımızı da yenebiliriz.kaybettiğimiz ya da olmayan saygımızı tekrar kazanabiliriz.o zaman mutlu olabiliriz.biraz ketum olmalı kırılmamak için insan. Kalbinde olan her şey dilinde olmamalı.kendini seven herkesi seven insanlar biraz saf,biraz iyi niyetli insanlar.ama ilahi adalet olsa bile dünya,insanlar adil değil.
Klasik bir sorundur. Büyük üstay Ismail yk der ki beni beğeneni ben beğenmem, benim beğendim ise beni beğenmez yoksa ben tipsiz miyim?
olmuyor işte uyuşmuyor kafalar, seni yeterince tanımıyor yine de sana aşığım diyor. tanısan sevmezdin inan. üzüyor insanı bir çift göz içine düşecekmiş gibi sana bakıyor, seni seviyorum diyor ama sen hala kayıtsızsın. insan mıyım dedim kendi kendime denesem de olmuyor zaten.

seni üzmeyi hiç istememiştim inan.
Onu sevmek isteyipte sevememek kahrolsun hisler.
bir insanı sevmek ya da sevmemek için o insanın seni sevip sevmemesinin bir önemi yoktur.

ama yine de;

aranızda beni sevmeyen tatlı insanlar yoktur umarım. (-_-)
bu içte olan bir durum olduğu için kişi sorgulanamaz, suçlanamaz ve bir hükme varılamaz.

sonuçta bu hormonların uyuşması, sana hormonları kimyasal reaksiyon göstermiyorsa o halde insan biyolojisini mi suçlayacağız?

olamaz böyle bir şey.
güncel Önemli Başlıklar