bugün

"övgü övmek" manasına geLen arapça isim.
Rap forumlarının sabit konusu haline gelmiş olan en iyi flex'i kim atar başlığında sürekli aday gösterilen ve ceza'yla sürekli yarıştırılan genç rapçi.

Aslında ceza ve sena'yı tut kıs kıs kıs şeklinde bir ortama soksak güzel olur.
güzel bir kısmı olmakla beraber, sadık arkadaslık konusunda yüksek oranda istatistikler elde edip karakter bakımından sağlam kızlardır. arnavut olmaları tercih nedenidir...
(bkz: övgü övmek)

(bkz: şimşek parıltısı)
+adın ne canım?
-"sena".
+aaaaaaa ben de "benbe".
bazı tutucu çevrelerin sırf kuran'da geçiyor diye çocuklarına verdikleri moda isim.
sena; isa peygamber'in son veda yemeği anlamına gelir.
Ayrıca Almanyada yaşayan Turk erkek rapperdır.
peygamberimiz her akşam bir veda yemeği vermiştir ve bu yemeklerin herbirine de ayrı bir isim verilmiştir; işte bu yemeklerin sonuncusuna "sena" denir. yanlış mı biliyorum?

edit:bu entri ilginç bir şekilde kendinden önceki entrileri refere etmektedir.
görükle'de bir yurt adı. yurdun tam adı sena konutlarıdır. *
olduğu duruma razı olmak manasına da gelir.aslında erkek ismidir lakin kızlar için kullanılıyor.
flex rap yapan, genç yaşta bir kaç gün önce hayata trafik kazası sebebi ile veda eden rapper arkadaş. (bkz: suikast de) sitesi degerli arkadaşın parçalarını derleyip son kez olsun severlerine sunmuştur. allah tan rahmet yakınlarına sabır dilerim.
Şimşek parıltısı demektir ve övgüyle ilgili birşeyler.
güzel bir kız ismi olmasıyla birlikte kızı fazlasıyla güzelleştiren isimdir. mesela;

- kanka cumartesi doğum gününe bir kız çağıracağım ve sana ayarlayacağım, ister misin?
+ boş ver be kanka ya, ben şabzıman'la çıkmak istiyorum.
- kızın adı sena.
+ çağır o zaman. ayarlayacaksın ama bana?
- peki kanka bana da şabzıman'ı ayarla sen?
+ al senin olsun.
bin yılın en sıçış tespiti geliyor; biseksüel veya lezbiyen kız ismidir.
Aşık olduğum, evlendiğim, ünv. yıllarında anfide ön sıradaki mutluluğum ( ayrıca alttan ders kalmasına sebep olan şey * ). Seni seviyorum

tanım: mutluluktur.
sana yağa benzeyen isimdir.
muhafazakar kesimin sıklıkla kullandığı arapça kız ismi.
birkısım sözlük yazarlarında derin izler bırakan isim.
bu isme sahip kadınlar gözlemlediğim kadarıyla genelde erkeksi oluyorlar. böyle irim kıyım senalar tanıdım hep.
hep yanlış telaffuzlara sebep olan bir isim, çocukça espriler yapılmaya gayret gösterirler bu ismi duyanlar genelde. Meth, övgü, ışık parıltısı gibi anlamları vardır ve unisex bir isimdir.
en güzel kadın isimlerinden.
tam bir ergen ismi.
ankara anadolu lisesinde bir dönem vardı böyle birisi. gözleri de şehla idi.
3 Senedir bana bakmayan hatunun adı, hayır tanıdığım tüm Sena isimli kızlar havalı oldu zaten.
bir kısım sözlük yazarlarında derin iz bırakmamış olan isimdir. kim ulan bu sena.