bugün

okul sıralarında güçlünün, güçsüze söyledigidir. bu lafı söylerken kolunu büküp omzunu ona döner.
vucudu ile yeni tanışmaya başlayan ergen erkegin abuk güç gösterisidir.

salakça bir muhabbettir ancak yapan o kadar çoktur ki.
kendine güvenin orta okul sıralarından çıkıp hayata taşındığını, sen bir kişiyi vur ben beş kişiyi olayına dönüştüğünü düşündürten üzücü ve gereksiz hadise.
(bkz: kodum mu oturturum)
kendine çok güvenen erkek ve ayı bireyin sinirlendirdiği kız arkadaşına * * söylediği laftır.
-sen bana 5 kere vur ben sana 1 kere vurayım..
-on kere vurursam olur..
-oha..
-ee işine gelirse..
-of ya..
şiddet seven haylaz bir insanın yiyeceği nanedir. gaza gelip uyulmamalıdır.
(bkz: vurucu tim)
(bkz: siz hepiniz ben tek)
- sen bana 5 kere vur ben sana 1 kere vurayım..
+ adamım iyi misin sen?
- ne oldu ki?
+ olm vurmak, vurdurmak falan. sen vurdurmaya başladın galiba.. sonun iyi değil.
karşısındakinin gücünü küçümsemekten ileri gelen davranış biçimidir. Genelde dişilere karşı kullanılır. Kızın vuracağından nolacaktır ki? Sinek vızlaması gibi gelesidir bünyeye. Ama kıza vurulur mu? neresine vuracaksın? vursan yarısı boşa gidecektir. Tavsiye edilmez. Sıkıysa aşağıdakini uygulayın
(bkz: sen bana beş kere ateş et ben sana bir kere)
kampanyaya girmiş hede.
-sen bana 5 kere vur ben sana 1 kere ne dersin la donsuz ismet.
-vurmak nasıl bir eylem dir. nekadar geri kalmışlığın temsili dir. hayvanmıyızda birbirimize vuruyoruz. konuşarak anlaşabiliriz.hem donsuz da ne oluyor öle pekala donum vardır. içimde böle şeyleri...
-bi sktir git ya ismet her bku kursağımda bırakmak zorundamısın???
guzel bir kiza soylendigi takdirde oldukca mantiklidir.
(bkz: ben sana bir kere vurayim da)
(bkz: 5n 1k)
(bkz: vuruşmak)
karşında boks yapan birisi olduğunun açılımıdır. ki sanırım şartların eşit olmasını düşünecek kadar hak severdir
aktif gayin söylemesi pek olanak dışıdır. pasif gayin isteği de olabilir.
sen bana bir kere vur ondan sonra her$ey bitecek tamam mı?
mike tyson'dan duyulmuşsa ardına bakmadan kaçılması gereken söz. kaçmadan önce bir tekme atılabilir. pek de hızlı koşamaz nasılsa.
alt metninde gizli mesajlar saklı olan cümle.
kabul edilmesi durumunda genellikle pişmanlıkla sonuçlanacak önerme.
ben 6 beygir gücündeyim sen bir beygir gücündesin.ben seni her koşulda ezerim.şimdi aklın varsa kaç yoksa da kaderine razı ol demektir.
götün yemediği durumlarda "ama ilk ben ehehe" denerek şakaya vurulacak, karambole gelecek cümle.
(bkz: ona 25 dakika bana 12 dakika verdiniz)
güçlü olanın güçsüzden kaç kat güçlü olduğu, karşısındaki güçsüzden atmasını istediği yumruk sayısına eşittir.

(bkz: the atmation theory)