bugün

bunlar daha ne istiyorlar anlamış değilim. arkadaş , çocuk istediği fen lisesine , anadolu lisesine girececek zaten daha neyin hesabını yapıyorsun ?

(bkz: açgözlülük)
mükemmeliyetçi bir aile örneğidir. bu davranışı akıl sır almamaktadır.
bi de mağdur bırakılmayacağıma inanıyorum demiş. sanki ilk 2 sıra senden daha iyi okullara gidecek de, sen düz liseye gidiceksin. yok artık. aç gözlülüğün bu kadarı. zaten hepiniz aynı liseye gidiceksiniz kardeşim, notu yüksek olanın prestiji daha mı iyi olacak sanki? 0,000004 puanın hesabını yaptırmış allah bilir.
neden herkes kendi ölçüleriyle düşünür anlamam. bu çocuk dediğiniz kadar hayvani bir şekilde çalışmış, alnının akıyla tüm soruları doğru cevaplamışsa hem de ilk iki yıl da böyleymiş. sistemden kaynaklı bir hatayı gidermek istemesi doğal değil midir bu annenin? burda çocuğa "neden 500 değil de 600 almadın" demiyor ki kimse, "yetinmiyorlar" falan diyelim. yaşayamadığı çocukluğunun bedelini en azından adil olarak almalı.
sistem hatasıyla biri dandik bir x meslek yüksekokulu yerine y meslek yüksekokuluna girseydi de hakkını aramalıydı. ama zirvede olunca adı açgözlü oluyor. bırakın uzayan kol bizden olsun,inanın zararı olmaz.
tanım: hakkını arayan bir ailenin eylemidir.
(bkz: türk malı)
dershanenin gazına gelmiş annenin eylemidir. çocuğu birinci yaptırıp dershane reklamı yaptıracaklar. benim çocuğum 3.olunca ne diye itiraz edeyim? o şekilde de fen lisesi, bu şekilde de fen lisesi.
ister 1. ister 2. olsun, ne yazık ki diğer binlerce arkadaşı gibi şimdiden android olmuştur. Eğer genetik olarak şanslı ise dünyayı diğerlerinden belki bir nebze olsun farklı kavrayacaktır. Ancak böyle bir şansı da yoksa belki ileride yalnızca kendi alanında çok iyi bir uzman olabilecektir. Onun dışında kalan çoğu şeyde kafa yoramayacak, dünya değişkenlerini mukayese yeteğinden yoksun ve potansiyelini ortaya çıkarmaktan uzak bir birey olup çıkacaktır.
Ve yine eğer genetik olarak şanslı değilse üretme yeteneği olmadığından kendi başına bir bilgi yaratamayacak, sadece var olanları kullanabilecektir.
Androidizme kurban edilen bir öss-ygs-ales-kpss-ygs-dgs-fıss-tırıss sınavı cengaveridir kendisi.

Dokunmayın en ön sıradan girsin. Bağlı bulunduğu Android yetiştirme merkezi * kendi bandrolünü basmak, satış oranlarını arttırmak peşindedir, netekim. Tüm robotlar gibi kullanılacaktır işte. Yazık...
dövülesi çocugun dövülesi annesidir. klasik 90 aldım ağlıyorum vakasıdır.
zaytung haberlerini andıran olaydır. daha kötüsü de olabilirdi demekten alamadım şimdi kendimi (bkz: sbs 2 sinin eniştesinin meb e itiraz etmesi)
üzüntüden hızını alamayıp test kitaplarına dadanır.
annelerin çocuklar üzerinden egolarını tatmin etme çabasının güzel bir örneği. jokey misali çocukların sırtına binip çevre anneler içerisinde, günlerde, akraba çevresinde alkışlanma ve hava atma sevdası. o değilde ne egoymuş arkadaş 3.lükte yetmiyor.
annenin, atı iki yarış üstüste kazanıp, üçüncü yarışta üçüncü gelen at sahibi gibi davrandığı durumdur.
tam bir aile içi ilişki örneğidir.
(bkz: ensest) *
"beynin bedava olduğu bir ülkede bu kadını parayla mı vermişler arkadaş?" sorusuyla karşı karşıya bırakan olay.

(bkz: beyin bedava)
aslında 3. olamayan çocun annesidir. çünkü 1400 tane 500 puan alan var. en az 3000 tane de 2. olan vardır. buradan hareketle ortalama 5000. olmuştur. *
ulan hakkatten,birsürü 500 tam puan alan öğrenci var,neye göre birinci ilan ediyorlar birisini?hepsi 500 işte,ulan 500 alıyorsun işte,1. olsan ne 3. olsan ne,500 aldın mı?-aldın,neyin hesabını yapıyorsunuz yahu.
balon notlar veren okulların bir örneği olduğunu düşünüyorum. ne de olsa o okul da prim yapacak. maalesef böyle çok okul var, sınav başarısı yüksek olsun diye havadan notlar veren okullar. benim üzüldüğüm adil muamele görüp * yorulup çabalayarak ama öğrenerek iyi ya da kötü not alan öğrenciler. sonuçta öğreniyor ama notu iyi de olsa kötü de olsa, karnesi şişirilmiş çocuğu geçemiyor. yazık bizim sistemimize...
bizi sbs de 1., 2. ve 3. olanlar olarak 3 ayıranlara bir çift sözümüz var:

hass.ktir diyoruz, hass.ktir!
(bkz: mallığın daniskası)
babasının kılıbık olduğu sonucuna varılan başlık.
şimdi sınava giren kuzenimden öğrendim;
sırf bu çocuk 3.lükten 2.liğe yükseldi diye, gerisinde kalan binlerce öğrencinin sıralaması gerilemiş. evet, doğru. belki de şimdi çoğu insan istediği liseye giremeyecek. bu kadar açgözlülük olmaz. he, oh olsun, yine birinci olamadın.

edit: meb bu olayı henüz kamuoyuna açıklamamış. bu yıl 8. sınıfı bitirenler meb'in sitesine girip sıralamalarını bir karşılaştırsınlar derim.
aslında çocuğa biraz da bana ver puanlarından denilmelidir.
allah o annenin belasını versin diyorum, başka bişey demiyorum. çocuk sbs'de 3. olacak ama hayatta sonuncu olacak haberi yok. düşman başına böyle anne
yok ebesinin bale pabucu *

kadın abartmış. çocuk elinden gelenin en alasını yapmış zaten efendim. zorlamaya luzum yok.
Kadın derhal telef edilmeli.