bugün

sevgililer arasında en çok muhabbeti yapılan durumdur. genelde bu laftan sonra ayrılınır. ama en önemli işlevi ilişkiye gaz vermektir.
moern zamanlar(!)da aşkın da modernleşip bir makina hüvviyetine bürünmesi ve yıkama, yağlama, onarım türü periyodik bakım istemesi; kalp sızısı katlanılanın azıcık üstüne çıktığında parça değişikliğine gidilmesidir..
böyle başlar ve daha sonra "sanırım ilişkimize bir süre ara versek iyi olur" şeklinde gelişerek, göz görmeyince gönül katlanır kaçınılmazına saplanması muhtemeldir. uyarı olarak algılanmalıdır.
(bkz: ver yolu ver ver ver ver)
işte kapı aha bu da sapı manasına gelen tekliftir.
bitti demenin kıvırması. zaman verelim ,süre isteyelim, gözden geçirelim demek yarıyarıya bitirmektir. *
ayrılıktan önceki hazırlık konuşmasıdır. gözden geçirilse bile bazı şeyler kopmuştur ve hiç birşey düzelmez.
(bkz: compile etmek)
her zaman sanıldığı gibi olmaz. bak mahmut'a;

-sanirim iliskimizi gozden gecirmenin zamani geldi
+ne diyosun mahmut? biz sadece arkadaşız.
-ben de onu diyorum canım, ilerlesek yani anla işte.
+mahmut! bi sktir git iftara dakika say.
ilişkiyi, proje olarak gören kişinin kurduğu cümle.
fazla uzn sürmez zaten ilişkiyi gözden geçirme olayı. bitmiş ilişkiyue verilen adlardan yalnızca biridir.
-levent ilişkimizi gözden geçirmemizin zamanı geldi bence.

+tabi yavrum hemen geçirelim ; iki yıldır seni eve atmaya çalışıyorum, sen bırak eve gelmeyi elini bile gecen yaz tutturdun bana. millet cafelerde yanıbaşımızda çatır çatır yiyişirken biz mal gibi çay içip ilişkimizin geleceginden bahsettik aylarca. onu da gectim ulan insan bi kerecik de olsun hesabı ödemeye yeltenir be kardeşim; her gittiğimiz yerde "aşkım ben sıcak cukulata içicem, sezar soslu hötöröf makarnası yiycem onu alıcam bunu yutucam''... bi kere de elimi cebime atıcam dedin mi? yok... şimdi kalkmış ilişkimizi gözden gecirelim mi diyosun ? odun kırarım lan sırtında senin
ilişkinin bittiğini kabul etmeyen,edemeyen kişilerin kaçışıdır.saçmadır.
-sanırım ilişkimizi gözden geçirmenin zamanı geldı feridun.
-şu işi bi halletseydik, sonra bakardık çaresine aşkım ya.
-sapıksın feridun. terkediyorum seni.
bu ilişkiyi scan ederim darling
bak neler neler cikti
tonlarca threat var
heallade bitmez bunlar
monami bunun işi bitmiş
format atamayacağimiza göre
bu işi bitirelim
yeter ki sebepsiz olmasin
üctas
bak kendime aldim tektas
marry christmast for all

(halkali seker uvertur)
ayrılmak isteyen sevgilinin, bir bahane bulamayıp söyledigi, her duruma uyan yararlı cümledir.
(bkz: tekrar gozden gecir)
(bkz: hassiktir)
(bkz: refactoring)
Bu cümleden sonra o ilişki bitmiş demktir . Fakat cümleyi kuran kişi henüz bunu söylemeye cesaret edemediği için kibarca ima etmiştir .
tak sepeti kooluna herkes kendi yoluna güzelim.
aksiyon arayan dişinin yakarışı. durduk yere başınıza olmadık işler, bir sürü heyacan, merasim vs örerler.
şu an bu yazıyı okuyan yazara söylenen söz.

sanırım ilişkimizi gözden geçirmenin zamanı geldi.

bu böyle olmayacak.