türkiye şartlarında pek mümkün olmayan, çoğu avrupa ülkesinde dahi önemli kurumlar dışında yalan olan olay.

ama saniyede 960 kb ile oyun indiren arkadaşım var, 512 sıradan; 1000 kb üzeri hızlı sayılıyor. o aralık da normal. 105 kb ile takla atarız biz de. gelişmekte olan ülkeymiş. peh.
(bkz: offline download) * *
sistem gereklilikleri:
bir adet çanak
bir adet uydu destekli tv kartı * *
sabah kalktığınızda dolmuş hddnizi temizleme uğraşına gireceksiniz.
an itibari ile 4.7 mb gördüm ama 11 mb eşeğin bir organına tazyikli su tutmak oluyor .*
(bkz: intihar sebebi)* * *
dosyayı indireni zevke getiren eylem.
download hızı yükselmeye başladıkça, dosyayı indiren tarafından " ayrıl da gel oğlum, ayrıl da gel " şeklinde seslerin yükselmesi muhtemeldir. *

düzenleme: imla. "ayrıl da" kelimesinin da'sı ayrı yazılır. *
saniyede 11 mb dakikada 660 mb yapar. 660 mb, 0.75 gb tır. yani göt oldum. kırk çıkmadı.
saniyede 11 entry giremeyecek olan yazarın moral bozukluğunu gidermek için yaptığıdır.
türkiyede mümkün olmayan hatta hayal bile olamayan indirme hızı.*
(bkz: superonline fiber internet)
Japonya'da bu da hız mı denilesi bir sürattir. Türkiye'de daha tanık olamadım.
bir süre sonra baş ağrıtır, bir yandan ''boşa akmasın internet lan'' hastalığı, bir yandan not enough disk space hatası... sıkar adamı.
geçen arkadaşla oturuyoz 20gblık dosya elim yanlışlıkla dowloada geldi iptal edemeden indi namussuz şeklinde replikleri olur.
T1 Lan 1.5 Mb (Download hizi)
T2 Lan 3 Mb (Download hizi)
T3 Lan 5-8 Mb (Download hizi)
(Bu oranlar yaklasik olarak verilmiştir)

kısaca; iki bilgisayarı ethernet kablosuyla birbirine bağlayıp dosya aktarma sırasında ulaşılacak hızdır. Öbür türlüsü hayaldir kardeşim.
hddye yazma hizi saniyede kac mb ki adamlar 11 mb download yapip hddye yazabiliyor merak ettim dogrusu
not: pcyle pek ilgim yoktur, yazdiklarim kolpa olabilir *
(bkz: delirt bizi)
(bkz: çıldırt bizi)
çaponlar elektrik prizinden bağlanıyormuş internete. onlar yapıyormuş böyle şeyler vallaha bak. öyle teknoloci.
itü'de görüldüğünde pek de şaşırılmayacak olan durum. eğer söz konusu internet ağı aynı zamanda fiberoptik kablolarla da destekleniyorsa hemen hemen her paylaşım ağının görebileceği durum.
(bkz: odtü) networkünde bulunan durum. eleman gözümün önünde 8.5 mb/sn hızla dosya indirdi. kafayı yedim.
Japonyadaysaız evinize internet bağlatmanıza bile gerek kalmayabilir;

http://www.jaxa.jp/countd...14/overview/kizuna_e.html

Karabük üniversitesinde de (okulda öğrenci olan günlerde dahi)9-10 mb/sn hızı yakalanmaktadır.
bu konuda ülkemizi japonyayla kıyaslamak doğru değildir.
işte 100 mgbt internet ve fiyatı. http://www.superonline.ne...me/superfiber-double.aspx

bende şuan 10 mgbt internet var. 1.1 mb hıza çıkıyor en fazla.

100 mgbt olsa 11 mb ile indirebilir sanırsam.
superonline fibere geçtiğimden beri yaşadığım hadise. izlerken resmen orgazm oluyor insan.
Hasretini çektiğim internet hızı. Ttnet sağ olsun saniyede 300 kb ile indiriyorum.
superonline fiberin 100 mbit paketi ile yaptığım eylemdir kendileri.
stressiz hayatın olmazsa olmazıdır.