bugün

güzelliğine güzellik katan kıyafetiyle şuan tüm dünyanın gözünü kamaştıran aktris.
the blind side adlı filmdeki rolü ile en iyi kadın oyuncu ödülnü kazanmış olan sinema oyuncusudur.
oscar heykelciği eline çok yakışmıştır. şarap gibi kadın deyiminin yeryüzündeki yankısıdır.

http://oscar.go.com/nomin...inees/sandra-bullock/2849
sıradışı adlı filmde hastası olduğum hollywood aktristidir.
hem en iyi kadın oyuncu hemde en kötü kadın oyuncu ödülünü ard arda almayı başarabilmiş ve gerçk bir oyuncuymuş diyerek bizi hayran bırakan muhteşem bir bayan.
aldığı ödülü ( en iyi kadın oyuncu ) sonuna kadar hak etmiştir.
pek çok meslektaşı gibi bir sürü hoş ama boş filmden sonra ben ne yapıyorum, yeter paranın a..na goyduk demiş, adam gibi filmlerde oynamak için tırmalamış ve başarmıştır. helal olsun. kendiside biliyor ki, olmayabilirdi ve silinip giderdi. ödül töreninde ki heyacanı da bu yüzdendir.
bu yıl en kötü kadın yardımcı ödülünü aldı ve en iyi kadın baş rol oyuncusu olarak aday gösterildi...
altın ahududu ödülünü almak için törene katılan oyuncu.
(bkz: altın ahududu ödülleri)
Oscar'lı amerika'lı oyuncu veya aktris, mütevaziliği de ön plandadır. Amerikada her yıl düzenlenen ve en kötülerin belirlendiği ve bu dalda ödüllerin dağıtıldığı törende, ödülünü bizzat almak için gitmiştir.
oscarı kapmis dünyanin en mutlu kadinlarindan biri olmustur.
46 yaşında bu kadın 46... tek diyeceğim maşşallahhh.
gençliğinde çok güzel olan kadın.
güzel olmayan kadın.
iyi bir oyuncu olmayan kadın.
defalarca kez en kötü kadın oyuncu ödülü almış bir kadın.
berbat bir oyuncu olan kadın.

ancak ne hikmetse oscar alan kadın.

iğrençsin oscar, seni takip ettiğim yıllara yazık.
oscar'ın kemikleri sızlıyordur kanımca.
oscar aldığı filmini izlemedim ama sandra bullock ismini duyunca benim aklıma hep ciğeri beş para etmez romantik komedi filmleri gelir.
bu sene hem en kötü, hem de en iyi kadın * oyuncu ödüllerini alarak oscar tarihinde bir ilki gerçekleştirmiş aktrist.
oscar ödül töreninde ödül için sahneye çıktığı o iki dakikalık performansı için de bir oscar verilmelidir kendisine. bana hiç kimse türk sinemasını ya da oyuncularımızı övmesin. sandra bullock' un o sahnedeki performansını pek çok türk filminin tamamında göremiyoruz.
bana göre geçen hafta onun hayatındaki en garip haftalardan biriydi belkide en garibi.çünkü sandra ahududu ödülü aldı 24 olmadan oscara layık görüldü.
1964 doğumlu Amerikalı müthiş oyuncu. Romantik komedi filmlerinde usta olmasıyla birlikte 'premonition' gibi gerilim drama filmlerinde de oldukça başarılı performans gösterebilen sempatik insan.
Hız Tuzağı, Miss Congeniality, 28 gün, Sen Uyurken , The Net, Adım adım Cinayet, Göl evi ve Sıradışı gibi önemli yapıtlara imza atan oyuncudur.
hangi akla hizmeten oscar verildiğini anlamadığım rol yapma engelli kadın oyuncu.
onun hakkında herşey adlı filminde geveze bir bulmaca yazarını canlandıran ünlü.

bir fotosu;

görsel

bu arada bilmem ben mi çok benzetiyorum ama türkiye'deki versiyonu esin civangil'dir.

esin civangil;
görsel
buraya herhangi bi kisiyle ilgili yorum yazarken istisnasiz hepimiz yazdigimiz iyi ya da kotu elestirilerin o kisiler tarafindan okunucagini dusunerek yaziyoruz. ve bundan ayri bir keyif aliyoruz. ancak suan yazicagim kisi sandra bullock oldugu icin okuma ihtimalini dusunmek sacma olur. ama yine de kelimeleri dove dove anlatmak istiyorum kendisini.
"the blind side" da tum tanismalarimizi unutup yeniden tanistim onunla. 2 saat icinde tanidim, sevdim, gulumsedim, huzunlendim. oscari sonuna kadar haketmis. okumasa da soyluyorum. tesekkur ederim sandra beni cok mutlu ettin *
en çok güzel dedektif, aşka iki hafta, sen uyurken gibi filmlerden kazanmış komedi oyuncusu. gerçekten komedi filmlerinde bir başka masum ve doğal oluyor. en çok sen uyurken filminde ilgimi çekmişti ve beni üzmeyi başarmıştı. bir insana yalnızlık bu kadar mı yakışır demiştim. dikkat ederseniz hep yalnız, aşktan korkan, espri yeteneği gelişmiş kadın rollerine cuk oturuyor.
bazı sanatçıları gördüğünde "acaba güzel mi film?" diye düşünmeden oturup rahat rahat izlediğin sanatçılardan biri.