bugün

sözlük yazarlarımızdan lavinya_'nın ingiltere yolculuğu öncesi 23 ağustos 2008'de yapılacak olan bir nevi veda, uğurlama zirvesidir...

kendisini seven sözlük yazarları ile bir arada gitmeden doya doya eğlenmesi amacı ile 23 ağustos 2008 cumartesi günü saat 16:00'da ilk olarak yeşilçam cafe'de başlayacak olup saat 20:00'de degustasyon restaurant'a geçilip eğlencenin dibine vurulacak ve gecenin geç saatlerine kadar sürmesi beklenen bol göbekli, rakılı, şunlu bunlu bir vedadır... öyle ya her veda hüzünlü olmaz bazılarında eğlenmek gerekir...

yeşilçam cafe'de herkes ne tükettiyse onu ödeyecektir...

degustasyon restaurant'da ise "limitsiz menü" 45,00- Ytl olup katılan herkesden indirim yapıldığı için nakit olarak eğlence sonunda toplanacaktır...

yeşilçam cafe için bir rezervazson gerekmeksede fasıl için kesin gelecek yazarlar bana bildirmelidir. rezervasyonu ona göre ayarlayacağız. "kesin geleceğim" deyip de gelmeyen olursa eğer mekan bizden parasını alacağı için bizde ilk gördüğümüz yerde kendisinden tahsilat yapacağız. bü yüzden ne biz sıkıntıya düşelim ne de siz!...

fasıl eğlencesinin yapılacağı mekan; http://www.degustasyonrestaurant.com

kesin gelecekler bana bildirsin lütfen...
katılımın fazla olmasını temmenni ederekten, büyük ihtimalle orada olacağımın müjdesini sözlük zirve müdavimlerine veriririm efendim. eğlenilecek, taşkınlık çıkarılamayacak, efendi, efendi eğlencemize bakacağız efendim..

ayrıca uzun süreliğine benim de son zirvem olacakır bu zirve. eylül başı gibi ben de açık denizlere yelken açarak, 6-7 aylığına ülkeyi terk etmek durumundayım. içim sızlıyor be sözlük.

ayrılık acı. tekrar bir araya gelecek olmamız ise heycan verici.

şimdi bütün dertleri bir yana bırakıp, sıkıntılardan bir süreliğine uzaklaşıp, yıllarca hatırı sürecek heyifli bir akşama katılma umudu ile...
(bkz: sevgililerimizi yurtdışına göndermeyelim oluşumu) olarak desteklediğimiz zirvedir.
(bkz: sana gitme diyorum)
deyip sonra gidiyor diye eğlenecek insanların zirvesi. ayıp yahu.
katılmak istediğim zirvedir ama kesin değil.*
(bkz: gitme lavinya)
fasıl'ın yapılacağı mekana rezervasyon sayısı bildirilmiş olup eğlence saati beklenen zirve..
(bkz: lavinya akıllı olsun akıllı)
(bkz: o kadar gitme diyoruz kardeşim)
bu en güzeli idi. tüm vedalar böyle olsa diye geçiyor akıllardan. gerek mekan, gerek katılan dostlar, o güzel sohbetler. gerçekten de yıllarca hatırı sürecek bir gece oldu. her şey için teşekkürler. devilscry senin de yolun açık olsun *
bana da vesile olan zirve olmuştur bir bakıma. pay çıkardım kendime.*
"yıllarca hatrı sürecek keyifli bir akşam olması dileği ile..." demiştik. tam karşılığı oldu. bir de kendime dersler çıkardım bu keyifli günden..

1.tabu'da anlatma yeteneğim anlama yeteneğimden fazla imiş.
2.tabu'da "ben pek bilmem" diyenden korkmak lazımmış. karga ve malankolik bu işte çok iyiler.
3.pizza her zaman lezzetli değilmiş. yeşilçam cafe'de yemeyin.
4.yazarlar patates kızartması paylaşımında da çok iyiler.
5.tabu'da "edepsiz" kelimesini anlatırken "karga nasıl biri?" sorusu çok işe yarıyormuş.
6.fatal zirve organizasyonu konusunda çığır açmış birisi imiş.
7.bearent ile dokuz sekizlik "sa na git-me de mi yee ceeem.../amma gidiiyorsuuuun lavinyaaa / ahhh aman amaaannn" tarzında beste yapılabiliyor. peynirden kaynaklanıyor sanırım.
8.hanımağa gerçekten de bir hanımağa imiş. (nick kişilik uyumu)
9.allwayssleepy'den kısa, vurucu entry yazımı konusunda ders aldım.
10.yazarlar "bundan 7-8 ay sonra ben gelince bir zirve yapacağım ki süper olacak. herşey bedava. hepinizi bekliyorum" yalanına inanıyorlar. (bedava olmayacak tabii ki)
11.mulayim içerken daha ciddi oluyormuş. bir terslik olduğunu biliyordum.
12. geveze olmak bazı insanlara gerçekten yakışıyormuş. sağol melankolik.
13.rakı zararlı bir içecekmiş. ertesi gün bile çift görmeni sağlayabiliyor.
14.junior adamı yarı yolda bırakmıyor. eve nasıl geldim bilmiyorum.
15.uludağ sözlüğü sırf bu güzel insanlarla tanışmamı sağladığı için sevdiğimi fark ettim.

gelen herkese teşekkürler. kafa dağıtmamızı sağladıkları için.
yolun açık olsun lavinya...
adımı katılım listesine yazıp malesef katılamadığım zirve. ama yazılanları okuyunca pişman olmamak elde değil. *
havanın aşırı sıcaklığından dolayı ilk mekana yazarlar epey bir geç gelsede sonrasında tabu oyunu ile eğlenceye başlamış olup fasıl ile devam eden ve gece saat 02:00'e kadar yiyilip-içilen, sohbet edilen güzel eğlenceli bir zirve olarak sözlük sayfalarında ve anılarda yerini almıştır..

(bkz: gitme diyorum sana gitme)
eğlencede zirveye hatta nirvanaya ulaşıldı.

katılacağanız zirvede melankolik var ise kazım koyuncu'dan bir kaç türkü söyletmeden bırakmayın.
mülayimin göbek dansıyla rumba çaça yayıp, göz zevkimizi okşadığı içinde kendimi şanslı hissediyorum.

ama şunu söylemeden geçemeyeceğim,

biz sana ingilizceyi burda da öğretiriz lavinya_
gitme be...

edit: organizasyon için by fatala teşekkürler.