bugün

türkiyede satışı başladığında kesinlikle bir numaraya oturacak olan iphone4'ü ezip geçen pda dır.

"South Korea Telecom (ST), 6 gün içinde Güney Kore'de 100.000 civarında Samsung Galaxy S satıldığını açıkladı ve böylece Samsung güzel bir başarıya imza atmış oldu.

100.000'lik satış 24-29 haziran tarihleri arasında gerçekleşmiş ve Galaxy S'in piyasaya sürüldüğü gün ilk beş saat içindeki satış sayısı ise 10.000 olarak belirtiliyor. Avrupa versiyona göre teknik açıdan ufak bir farklılık gösteren (T-DMB gibi) Galaxy S, 1 GHz frekansında çalışan işlemci, 4.0 inç (~10.16 cm) boyutunda dokunmatik Super AMOLED ekran, Android v2.1 işletim sistemi, TouchWIZ 3.0 arayüzü, ivme sensörü, 3.5 mm kulaklık girişi, 5 megapiksel çözünürlüğünde CMOS kamera, 720p (HD) video kaydı, WI-FI 802.11 b/g/n bağlantısı, Bluetooth v3.0, GPS, RDS'li FM radyo T-DMB alıcısı, 1500 mAh batarya gibi özellikleriyle göz dolduruyor."

iphone 4'ü ezişi için muhtelif videolar:

http://www.youtube.com/watch?v=HODhXCfcf4c +

http://www.youtube.com/wa...eJuK4&feature=related +
Türkiyede 1475tl den satılacakmış.
(bkz: samsung i9000 galaxy s)
samsung'un dokunmatik ekran yeni telefonu. işletim sistemi olarak google tarafından geliştirilen android kullanılmıştır. tüm google uygulamaları ile entegre çalışması ve daha pek çok özelliği ile "mükemmel telefon" yakıştırmasını sonuna kadar hakeder.

iki gün önce aldım. tüm özelliklerini henüz kullanmamış olmama rağmen şimdiden 10/10 verdim.
süper bir telefon ama fiyatı hayliyle fazla.
dokunmatik olması kötü.
hayırlı olsun türkiye için froyo 2.2 19 kasım itibariyle çıkmıştır.

beyaz renginin de çıkmasıyla tüm dünyada son 3 ayda en çok satan telefon oldu.
mükemmel hızlı menüsüyle gönülleri fetheden adeta bir cep bilgisayar. üstdüzey bir telefon, kapitalizmin üretim ilişkilerini eleştirirken bizi genel söylem içine alıp harcadıkca mutlu olmalısın dedirtmesinde bana payıma düşen harcadım ve mutlu oldum lafını söyletmeyi başarmıştır.
iphone 4 alamayanlar için fakir tesellisi.

(bkz: dost acı söyler)
panoramik fotoğraf çekme özelliği vardır.
iphone killer olarak degilde, iphone fucker olarak adlandirilabilecek smartphone. su ana kadar gordugum en oneml eksikligi uygulama zenginligi acisindan iphone'dan geri kalmis olmasi.
iphone4 ün boku çıkması ve fiyatının çok yüksek olması nedeni ile kesinlikle ilk tercihtir. ayrıca iphone4 fiyat olarak nekadar yukarda olursa olsun iphone4ten bana göre daha da iyi bi telefon. google işletim sistemini kullanması sebebi ile bir çok imkandan (navigasyon çevre hastane atm sorgulama) gibi GPS ile ücretsiz kullanabiliyosunuz. ama çok para be sözlük.
turkcell den dayanamayıp gidip aldım. alalı 2 hafta oluyor ve ben hayatımda böyle birşey görmedim.

öncelikle telefon çok hafif. 118 gram olması büyük avantaj ama arka kapağı kalitesiz hissi veriyor. ama gayet güzel. telefonda andorid işletim sistemi var ve 2.2 froyo ile geliyor. yakında gingerbread a geçicem ama telefonu kurcalama aşamasındayım. ballandıra ballandıra anlatılan super amoled ekran gerçekten inanılmaz birşey. ilk görüşte farkı zaten ortaya çıkıyor. ben telefona uygulamaları internetten usb aracılığıyla atıyorum. zaten sayısız uygulamalar var seç beyen al hesabı. 5 megapixel kamerası günlük çekimler için ideal, gece çekimleri için yetersiz. internet tarayıcısı gayet stabil. internette surf yapmak eğlenceli hatta 3-4 gündür bilgisayar açma gereksinimi duymadım. internette ki tüm videoları sorunsuz izleyebiliyorsunuz. ister siteden açıyor, ister telefonunuzun video oynatıcısı ile izleyebilirsiniz. bir çok kişi flv türündeki videoları izleyemediğini söylüyor. rock player indirerek bu sorunu çözebilirsiniz. son olarak pili çok çok iyi. 3 günden az gittiğini görmedim. sıkıntı yaşayanlar juice defender indirebilirler. telefonun diğer özelliklerine pek girmeyeceğim. zaten parasının hakkını sonuna kadar veren cihaz.

son bir not. bu aralar galaxy s almak iteyenler galaxy s 2 yi beklesinler. çok daha iyi bir cihaz.
iphone işkencesinden kurtulup gönül rahatlığıyla kullandığım telefon.
ekranı mükemmel.
Ekranı hayal kırıklığı yaşatan telefon. Huawei ideos x5'in performansı bunun gibi olsa bu telefonu her türlü ezer.

Gözlerinin hastasıyım editlerin ustasıyım: iphone 4 kullanma şansı bulmuş bir kankanız olarak şunu açıkça söylemeliyim ki iphone apayrı bir şey. sgs'yle sözlükte yazarken bazen kelimeyi yazdığım kısım inatla ekran dışına çıkıyor. böyle saçmasapan hatalar 2.3.3'de hala devam ediyor.
ics'nin an itibariyle beta 2 aşamasında olduğu telefondur. cyanogen ekibi de build 9'u yapmıştır. şubat başı gibi stabil sürüm cyanogen üzerinden yayınlanacaktır. ben bunlarla uğraşamam derseniz resmi sürüm muhtemelen nisan, turkcellin de bunu yayınlaması ağustos gibi olur.
ICS yakışırdı bu telefona, olmadı malesef.
hem fiyatı hem de sunduğu imkanlar cazip. bir aydır araştırıp duruyorum. sonunda almaya karar verdim. umarım hayırlısı olur. teknoloji konusunda vukuatlıyımdır. ne alsam mutlaka bir sıkıntı yaratıyor ya da hemen bozuluyor. böyle olmamasını umarak alıyorum.
iphone'la kıyaslanması ancak mizah amacıyla yapılabilecek telefondur. mesela iphone 3gs'den 2 kat fazla ram ve işlemci gücüne sahip olmasına rağmen iphone 3gs'de oyun oynarken bundaki gibi kasıntılara rastlamıyorsunuz. android işletim sistemi ios'a göre çok renkli, çok esnek ama bunun bedeli optimizasyondaki başarısızlığa katlanmak. ayrıca iphone'da şu anda bu yazıyı yazarken yaşadığım yazı ekranının klqvyenin altında kalması problemini yaşamıyorsunuz. iphone aşırı derecede kullanıcı dostu ve çok akıcı, yumuşacık bir işletime sahip.

galaxy s kullanıcısıyım ve eğer android kullanacaksanız sgs 2, motorola atrix 4g, htc desire hd, htc wildfire gibi cihazlara yönelin derim. mantık olarak en az 1gb ram, 1ghz işlemci şart. rehbere ve mesajlara girerken bile gecikme, kasılma oluyor ya acayip sinirim bozuluyor. 400mhz işlemcili, 32mb ram'li bilgisayarda windows 98 kullanıyorduk, yüzlerce sayfa yazı yazıyor, mail okuyorduk, nfs 3 oynuyorduk. android windows 98'den daha ağır bir os mu merak ediyorum. 1ghz işlemci ve 512mb ram yetmiyor... eğer yqzdığım telefonlar pahalı geliyorsa ikinci el iphone 3gs alın. sen niye bunu kullanıyorsun derseniz büyük ekran, bilgisayara flashdisk gibi kolay bağlanması, bluetooth kullanımı...

bakın iphone 4'le kıyaslamadım dikkatinizi çekerim.
ics nin relefona uyum sağlamayacağını düşünen, ön gören, haber yapan cemmate ithafen, yok öyle bişey...
miss gibide çalışıyor.
o biiiiir iphone killer! ekranı daha büyük, renkleri çok daha canlı. gayet güzel ve kullanışlı telefon.
resmi 2.3.6 xxjvu sürümü ile yüz tanıma, video çekerken resim çekme, photo editor gibi yeni özelliklerin geldiği telefon.
Orjinal Rom'da kullanılan Touchwiz arayündeki bir güvenlik açığı nedeniyle resetlenmekte hatta wipe dahi yapılabilmektedir. http://www.ertemur.com/sa...nde-buyuk-guvenlik-acigi/
sar değeri çok iyi olan cihazdır. stock rom ile kullanılmaması gereken telefondur. cyanogenmod +touchwiz ile s3 gibi görünmektedir. Geleneksel kasa soyulması haricinde memnun olduğum cep yoldaşımdır.
çıktığı tarihten itibaren 100 milyon adet satılmış.

http://www.techno-labs.co...yon-galaxy-s-satildi.html