bugün

samsung galaxy s

turkcell den dayanamayıp gidip aldım. alalı 2 hafta oluyor ve ben hayatımda böyle birşey görmedim.

öncelikle telefon çok hafif. 118 gram olması büyük avantaj ama arka kapağı kalitesiz hissi veriyor. ama gayet güzel. telefonda andorid işletim sistemi var ve 2.2 froyo ile geliyor. yakında gingerbread a geçicem ama telefonu kurcalama aşamasındayım. ballandıra ballandıra anlatılan super amoled ekran gerçekten inanılmaz birşey. ilk görüşte farkı zaten ortaya çıkıyor. ben telefona uygulamaları internetten usb aracılığıyla atıyorum. zaten sayısız uygulamalar var seç beyen al hesabı. 5 megapixel kamerası günlük çekimler için ideal, gece çekimleri için yetersiz. internet tarayıcısı gayet stabil. internette surf yapmak eğlenceli hatta 3-4 gündür bilgisayar açma gereksinimi duymadım. internette ki tüm videoları sorunsuz izleyebiliyorsunuz. ister siteden açıyor, ister telefonunuzun video oynatıcısı ile izleyebilirsiniz. bir çok kişi flv türündeki videoları izleyemediğini söylüyor. rock player indirerek bu sorunu çözebilirsiniz. son olarak pili çok çok iyi. 3 günden az gittiğini görmedim. sıkıntı yaşayanlar juice defender indirebilirler. telefonun diğer özelliklerine pek girmeyeceğim. zaten parasının hakkını sonuna kadar veren cihaz.

son bir not. bu aralar galaxy s almak iteyenler galaxy s 2 yi beklesinler. çok daha iyi bir cihaz.