bugün

samsung galaxy s

iphone'la kıyaslanması ancak mizah amacıyla yapılabilecek telefondur. mesela iphone 3gs'den 2 kat fazla ram ve işlemci gücüne sahip olmasına rağmen iphone 3gs'de oyun oynarken bundaki gibi kasıntılara rastlamıyorsunuz. android işletim sistemi ios'a göre çok renkli, çok esnek ama bunun bedeli optimizasyondaki başarısızlığa katlanmak. ayrıca iphone'da şu anda bu yazıyı yazarken yaşadığım yazı ekranının klqvyenin altında kalması problemini yaşamıyorsunuz. iphone aşırı derecede kullanıcı dostu ve çok akıcı, yumuşacık bir işletime sahip.

galaxy s kullanıcısıyım ve eğer android kullanacaksanız sgs 2, motorola atrix 4g, htc desire hd, htc wildfire gibi cihazlara yönelin derim. mantık olarak en az 1gb ram, 1ghz işlemci şart. rehbere ve mesajlara girerken bile gecikme, kasılma oluyor ya acayip sinirim bozuluyor. 400mhz işlemcili, 32mb ram'li bilgisayarda windows 98 kullanıyorduk, yüzlerce sayfa yazı yazıyor, mail okuyorduk, nfs 3 oynuyorduk. android windows 98'den daha ağır bir os mu merak ediyorum. 1ghz işlemci ve 512mb ram yetmiyor... eğer yqzdığım telefonlar pahalı geliyorsa ikinci el iphone 3gs alın. sen niye bunu kullanıyorsun derseniz büyük ekran, bilgisayara flashdisk gibi kolay bağlanması, bluetooth kullanımı...

bakın iphone 4'le kıyaslamadım dikkatinizi çekerim.