bugün

öyle ya da böyle bu sezon biter, beşiktaş şu veya bu sırada ligi tamamlar. bunlar önemli değil, beni üzen bu adamın beşiktaş'ın başına teknik direktör olarak gelmiş olmasıdır. tarihin bunu kaydetmesidir. olacak iş değil ya, isterse beşiktaş kalan bütün maçları farkla kazanıp şampiyon olsun, bu görüşüm yine değişmez.
Beşiktaş'ın evladıdır elemanı değildir. Evet büyük maçların hocası değil çok korkak ama bahaneside var büyük maç alacak kadroda olmadı hiç elinde.
Ne olursa olsun bu ana kadar iyi işler yaptı. Ligi 2. sırada bitirmek bile Beşiktaş için başarıdır bu sene ama biz hala kendisinden şampiyonluk bekliyoruz inşallah.
büyük maçlar alacak kadrosu yok diye savunulmaması gereken hoca. 27 ocak 2013 galatasaray beşiktaş maçı'nda yaptığı taktik hatalar hala rüyalarıma girmekte. güle oynaya alabileceğimiz maçı can havliyle verdik. tek tek hatalarını saymak istiyorum müsadenizle.

1- tek forvet holosko ile başlıyorsun burası iyi. fakat sahadaki futbolcular sanki hala almeida var gibi holosko'ya top şişiriyorlar. ben olsam maçın ortasından çığlık feryat şişirmeyin lan diye bağırırım. yapacakları çok basit, iki tane ayağa pas yapıp holosko ya da olcay'ı arkaya kaçıracaksın. iki tane pas yapamıyoruz neden çünkü fernandes top eziyor, veli tek topları rakibe hediye ediyor. peki ne yapacaksın dakika 10 çıkar veli'yi sok oğuzhan'ı. kayseri maçında ersan'ı çıkarıp veli'yi soktun maçı aldın, şimdi de aksayan veli'yi alıp oğuzhan'ı alacaktın ve fernandes - oğuzhan pas yapıp holosko ve olcay'yı arkaya kaçıracaktı. bu kadar.

2- aylardır oynamayan mehmet akgün'le çıkmak. aynısını ilk yarıdaki fener maçında escude'yi sol tarafa koyarak yaptı o maçı da verdik. çok basit, madem risk alacaksın minimum risk al, çek veli'yi sağa koy ortaya oğuzhan'ı bitti gitti. hilbert'i ne yerinden ediyorsun.

3- rakip bir amatörlük örneği göstererek hazır olmayan yeni transferini oyuna sokuyor, sende karşılık olarak hazır olmayan yeni transferin dentinho'yu sokuyorsun. hem de defasif hem ofansif etkinliği süren, pas yüzdesi yüksek olan olcay'ı oyundan çıkararak.

4- olcay çıktıktan sonra dentinho'yu sola, necip'i sağa alarak ortasahanın defansif yükünü o günün en formsuz ismi veli'ye emanet ediyorsun. sonra galatasaray 10 kişi kalınca göbekte top yaparak rahatlıyor ve biz baskı kuramıyoruz.

normalde samet aybaba'dan memnunum ama bütün derbilerde maksimum risk alması, sürpriz kadrolar çıkarması beni deli ediyor.

galatasaray'da da eksikler vardı ama minimum risk alarak bizim maksimum risk aldığımız bölgelerden gelip goller buldular. eğer içerideki fenerbahçe derbisini de bu tip saçma riskler alarak kaybedersek bizden çekeceğin var samet hoca.
yabancı sayısı fazla cümlesini dilinden düşürmeyen teknik direktör. çünkü yabancı sayısı azaltılmadan galatasaray ve fenerbahçe' yi yakalamayacağını biliyor mevcut şartlarda.

çok samimi söylüyorum yabancı saysını azaltmak bu ülke futbolunu geri götürür. alper potuk 10 milyon euro olur, türk oyuncular kendilerini artık hiç geliştirmezler bu sefer ve avrupa' da bir halt yapamaz türk takımları.
allah'ın beşiktaş'a cezası.
beşiktaş'ı on kere şampiyon yapsa bile, beşiktaş'a yakışacak çapta hoca değildir.
10 kişi kalmış rakibe karşı fernandesi oyundan çıkaran, lua lua gibi hızlı bi forvetin karşısına escudeyi koyan futbol zekası olmayan teknik direktör.
beşiktaşın 2 puan kaybetmesinde kilit rol oynayan isim. ulan mehmet akyüz bile daha etkilidir o sinan denen maldan.
dentinho'yu alacaksan ne diye fernandes oyundan alınır arkadaş.
yeter artık biraz vizyon ya.
feda dedik diye salakça maçlar puanlar kaybetmeyelim.
bu akşamki kdç karabük maçını, yaptığı kadro seçimiyle ve oyuncu değişiklikleriyle hediye eden adam.

sinan kurumuş u eve götür hoca. karnı acıkmıştır çocuğun.
antrenmanlarda cidden taktik çalıştırıp çalıştırmadığını merak ettiğim, sözde teknik direktör. benim gördüğüm kadarıyla beşiktaş'ı sanki fm'de oynuyormuş gibi yönetiyor. başından beri desteklememe rağmen, bugün itibariyle benim ve çoğu beşiktaş taraftarının gözünde samet aybaba bitmiştir. şuan istifa etmesi en doğru olandır.
Beşiktaş futbol kulübünün şuan ki teknik direktörü ve eski kaptanlarındandır. 3 Eylül 1955 Osmaniye doğumludur. Türkiye'de birçok takımda teknik direktörlük yapmıştır. göz kapaklarının yapısı nedeniyle sürekli uyuyan birisi gibi görünebilir.
Maç 2-2 iken fernandes'i çıkarıp tam hazır olmayan dentinho'yu alarak beraberliğe razı olmuştur. Arkadaşın dediği gibi bundan sonra tüm maçları kazansa da bu hamlesi ile gözümüzden düşmüştür kendisi.
tam da ertuğrul boşa çıkmışken kendi kariyeri açısından daha dikkatli olması gereken teknik adam. lig başlayalı ne kadar zaman olmuş hep aynı teraneden puan kaybı yaşıyoruz. motivasyon eksikliği. hoca ne yap yap bu işi çöz. beşiktaş bir lualua nın s.kerteceği takım olamaz.
kaşları ido tatlısesle yarışan hocadır.
acındırmaya başladı yavaştan. bu arada hala basın toplantısında futbolcu ismi vererek konuşuyor.
yazıklar olsun hocasıdır.

taktik teknik bilgisini konuşmak dahi istemiyorum lakin ahlak olarak da bu camiaya yakışmamaktadır kendisi.

2-0'dan 10 kişilik anadolu takımına maç verip kendi oyuncusunu taraftarın önüne atıyor. ersan hata yapmış olabilir, bok gibi de oynamış olabilir ama orda o mu yapılır samet. ersanı çıkarıp forvet alsan tamam diyecez de aynı özellikte oyuncu almak ne demektir. son 5 dakka kalmış, oyuncuyu taraftarın önüne atıp kendini kurtarma çabası nedir? yazıklar olsun.

maç sonu çıkmış yine oyuncuları eleştiriyor. yok fernandes kötüymüş de oyuncular fırsatları değerlendirmeliymiş de. yahu hazır olmayan adamı oynatan sensin hoca. yine hazır olmayan bi başka adamı oynatıp 1.5 ay sahalardan uzak kalmasına yol açan da sensin. bırak artık oyuncuları suçlamayı. sene başından beri aynı terane. her puan kaybı sonucu kendi oyuncularını suçluyor, basının önüne atıyorsun. yahu bu nasıl beşiktaşlılıktır. bu hangi ahlaktır. yazıklar olsun bu kaçıncı? utan artık.

bir an evvel ayrılması beşiktaş'ın selameti açısından faydalı olacaktır. 5 yıllık planlama böyle çapsız ve duruşsuz insanlarla yapılmaz. beşiktaş zararına olur.
kendisine en başından ber destek veriyorum.fakat bu mac bize havlu attırman mac olmuştur.istifasını tüm kalbimle bekliyorum.gel Ertuğrul hoca seyirlik değil ömürlük olsun.samet hoca Mehmet Akgün damadın olsun.
maalesef beşiktaş'a kattığı insani açıdan çokşeyin yanı sıra, bugün, kendisinin tekni-taktik açıdan yetersiz kalacağı hakkında ki fikrimi sabitlemiştir.
Fernandesin oyundan çıkarken elini sıkmayarak, bozdugu ve beni bir O kadar sevindirdigi saha kenarı bekçisi, feda firsatcisi. Senin Elinden gelen şampiyonluk bile zerre sevindirmez beni. Takımı takoza bırakıp gitse ne iyi olur.
ersan gülüm'ü oyundan alıp, bir futbolcusunu daha taraftarın önüne atan hocadır. taraftar tepkisini en fazla 5 maç böyle sana göstermez, sonra sıra da sana gelir hoca derler adama. resmen oyuncuları harcıyor bundan sonra hiç bir futbolcu senin için yormaz kendini, artık beşiktaş defteri senin için bugün kapanmıştır, sadece birazcık daha görevi sürdüreceksin, sonra her maç aybaba istifa samet istifa diye inleyecek inönü, sonra bir sürü küfür yiyeceksin ve sonunda ya kovulacaksın, ya da istifa edeceksin.
utanması gereken insandır.

sinan kurumuş kadar başına taş düşsün.
bu takımdaki kredisi kesinlikle ersan kadar olmayan adam.
(bkz: #18486144)
bugünkü maçta fernandes'i çıkarmakta haklı olan, ancak sinan'ı ısrarla oyunda tutma ve ersan'ı oyundan almasıyla sıçıp batıran teknik adam. 18 yaşında oyuncuya bu kadar yüklenilir mi? ersan'ı da resmen tribünlere yem etti, herkes ekran başında görüyor orda ersan'ın ayağına basıldığını ancak tribünler göremiyor bunu.
surat yapısına bakılırsa orta asya' lı olması muhtemeldir. futboldan anladığı da türkmenistan' lı bir çocuğun anladığı kadar zaten. aykut alex' in başını yedi sen de fernandes' in başını ye. büyük hocasınız ya amk.
galatasaray'a yenildiğimizde karabük beraberliği kadar üzülmedim lakin beraberlikten çok almeida'nın sakatlanmasına ersan'ın oyundan çıkarılıp moralinin sikilmesine sinanın ve fernandesin taraftarın önüne atılmasına üzüldüm.sene başında samet aybaba'nın başarılı olacağına inanıyordum.aslında hala başarılı buluyorum lakin elimize aldığımız maçları vermemiz çok acı.ve bu dar kadroda bu kadar oyuncumuz sakatlığa kurban gidiyorsa muhakkak bunda samet aybaba'nında payı vardır.

aslında anlatmak istediklerimi anlatamadım ama özetle samet aybaba'nın bu kadar süre içerisinde elimize aldığımız maçları bu kadar kolay kaybetmemize ve bu kadar çok sakat vermemize çözüm bulamayışı, ayrıca oyun içine müdahale edemeyişi büyük handikaplarıdır.ve buda yıllarca neden beşiktaş'a teknik direktör olamadığını gösteriyor.hepsini geçtim oyuncularına sahip çıkmayışı hatasını kabul etmeyişide cabası.bir kere sadece bir kere de kardeşim şunu benim hatam oyuncularımın suçu yok de.ersan hata yaptı fernandes kötüydü kadromuz dar rerere rörörö.

esasında başarı düşkünü bir insan değilim cl'yi alalım 30 tane şampiyonluğumuz olsun derdinde değilim sadece takımına sahip çıkan ve bu sebepten ötürü takımının sahada mücadele ettiğini görmek isteyen o ilk yarıdaki oyunu ve mücadeleyi görmek isteyen bir taraftarım lakin son 3 maçtır ne o mücadele ne de o oyun var sahada.bunun sorumlusunun da samet aybaba olduğuna inanıyorum.

hepsinden geçtimde amk mis gibi kuponum yattı sizin götlüğünüz yüzünden.hemde en düşük oranlı maçtan.