bugün

beşiktaş ın müstakbel teknik direktörü dür. takımla yönetimle ve taraftarla dalga gecen tigana nın yerine cok iyi bir secenektir. Yıllarca beşiktaş futbol takımı kaptanlığı yapmıştır;yıllarca amacı beşiktaş teknik direktörlüğü olmustur ancak taraftarın buna ve kardeşi adnan a alerjisi vardır.

Edit: ileri görüşlülük diye buna denir herhalde. Başarılı olacağına inanıyoruz, tek handikapı çabuk küsüp istifa etmesidir.
ağlamaklı suratıyla iyi işler yapmaya çalışan bir teknik direktör. trabzonspor camiasına dayanabilseydi başarılı olabilirdi. ayrıca ziya şengül'ün dediğine göre kardeşi adnan aybaba'ya; telegol'den kaç para aldığını sorup, kendisinin de verebileceğini söyleyip çıkmamasını isteyen ağabey.
futbolculuğu son derece efendi, teknik adamlığı ise bir o kadar agresif olan enteresan kişilik. camiamızda herkesin sevdiği bir adam olamadı nedense.
2002-2003 sezonunda, trabzonspor'un başındayken, beşiktaş 90. dakikaya 1-0 mağlup girmiş, 90+3'te pancu'nun son saniye golü ile beşiktaş'ın skoru 1-1'e getirmesi ve namağlup ünvanını koruması karşısında kahrolmuş, beşiktaş'ı yenemediğine çok üzülmüş beşiktaş'ın başına geçecek olan teknik direktör adayları arasında ismi geçen kişi.

samet aybaba'yı severim ancak; beşiktaş'ı yenemedği için ağlaması, kahrolması benim içimde yaradır... ben maçı versin, yatsın demiyorum ki; zaten başta ziya doğan olmak üzere beşiktaş'ın evlatları beşiktaş'ı mağlup etmek için çıkar her zaman ancak, neyine kahroluyorsun kardeşim, beşiktaş'ı yenemediğin için neden ağlıyorsun? tamam profesyonel hayatında üzülürsün ancak bu gözyaşlarının sebebi neydi?
beşiktaş'a gelmesi gündeme gelen teknik direktör. kendisinin beşiktaş'a gelmesinin ardından artık takımla ilgili her bilgiyi telegol programında kardeşi adnan aybaba'nın sayesinde öğreniriz. takımın taktiklerini bile söyler, abisi teknik direktör diye adnan aybaba hava atıp durur. gelmesin bu adam.
trabzonspor u çalıştırdığı dönemde erman özgür , ali şen kandil , erdinç yavuz , gökdeniz karadeniz gibi ismi cismi duyulmamış ikinci sınıf futbolcularla türkiye 3. yakalayıp türkiye kupası nı kaldırmayı başarmış, bana göre türkiye nin sayılı teknik direktörlerindendir. ayrıca 2002 2003 sezonundaki maçta * ağlamaklı olmuş, çünkü takımı haketmediği bir şekilde beşiktaş la berabere kalmıştır. ne yani üstüne bir de göbek mi atacaktı? beşiktaş lı olabilir ama o trabzonspor un başında beşiktaş ı ve beşiktaşlılığını düşünecek durumda olması beklenmemelidir.
2007-2008 sezonunda çaykur rizespor'u çalıştıracak olan teknik adam.
show yapmayan hatta sesi solugu cikmayan adamakilli teknik direktor.
trabzonsporu calıstıran yerli hocalar arasından en çok begendıgım isimdir. * *
adnan aybaba sayesinde bir gün beşiktaşın başına geçeceğini düşündüğüm teknik direktör.
iyi takım kurmalarına rağmen, daha ligin ikinci maçında kendi taraftarlarından küfür yemesi sebebiyle, bu şartlarda iyi işler çıkaramayacağını açıklayan teknik adam.
artık rize'ye dönmeyeceğini açıklayan teknik direktör.
bülent korkmaz ın bursaspor dan ayrılmasından sonra bursaspor için adı geçen teknik adam.
gün itibariyle uludağ üniversitesine gelmiş resmiyette bursasporlu teknik direktör.*
koskoca futbol hayatı boyunca sadece 7 (yedi) gol atarak rekor kırmıştır. akıllara gol atan kalecileri getirir ki (bkz: ivankov) (bkz: martinez).
gençlerbirliği nin yeni hocası.
bursaspor'daki görevinden istifa eden teknik direktör. gençlerbirliği ile anlaşmış...
erkek muhabbetini bölen erkek mahremine girip maç sohbetini bambaşka algılayan dişi olarak yıllardır soyadını komik bulduğum * futbolcu olmadı yan hakem.
beşiktaşlılığından dolayı bursaspor taraftarıyla arası bir türlü iyi olmayan aybaba, 2 kasım'da oynanan bursaspor-ankaraspor maçında, bursasporlu taraftarlara 'allah belanızı versin' gibilerinden yaptığı el-kol hareketlerinden sonra gelen tepkiler üzerine bursa'da daha fazla duramayacağını anlayıp istifa etmiştir. iyiki de etmiştir. çünkü 'ben profesyonelim' diyen bir teknik adamın takım tutmaması gerekmektedir. yıldızların barışmaması biraz da bu yüzden dir. ama genede hakkını yememek gerekir, sağlam hoca dır. allah yolunu açık etsindir.
Gençlerbirliği başında çıktığı son Sivasspor maçından sonra taraftarın kadro dışı bıraktığı El Saka için tezaurat etmesi sonucu "beni bi Arap'a tercih ettiler diyecel kadar aşağılaşabilen ırkçı söylemli teknik direktör.
özer hurmacı , sercan yıldırım , fatih tekke futbol oynuyorsa ve para kazanıyorsa yüzde 40 ını bu şahısa vermelidir. gençleri usta oyuncu diye tabir edilen futbolculara karşı sürekli korur ve şans verir. nesli tükenmek üzeredir. buna lafım yok, ancak ağzı çok küfüre alışkın, futbolcularla diyaloğu pek iyi değildir. muhtemelen bu alanda uzman olan eski yardımcısı bahattin güneş i çok arıyordur.
(bkz: bi siktir git dedirten teknik direktörler)
ırkçı, kafatasçı bir teknik direktör. kendisi muhtemelen atsizci.
trabzonspor un yeni sezon için anlaşmaya vardığı teknik direktör. olabilecek yerlilerin en tecrübelisi alınması gerçekleşmiştir. hayırlı olsun.
değeri bilinememiş bir teknik adam. genç yetenekleri türk futboluna kazandırmada bana göre en başarılı antrenör. bunun dışında tam bir aile babası, gerçek bir vatanperver.