1945 doğumlu 150 ye yakın filmde rol almış aktördür. biz kendisini ne kadar banu alkan filmlerinden hatırlasakda 1977 de isveç e kamera eğitimi almaya gidecek kadar değişik bir insandır. ayrıca slip mayonun yakıştığı* ender insanlardan biridir.
mükemmel yeşilçam aktörü. öyle ki özellikle yeşilçamdaki diğer aktörlerle kıyaslandığında o tek rolün adamı değildir. yeri geldiğinde kötü adam yeri geldiğinde jöndür. oyunculuk da budur zaten role yakışmaktan ya da yapışmaktan ziyade her role kendini verebilen ender adamlardandır.
en son beyza'nın kadınları'nda arz-ı endam etmiş yaşına rağmen halen yakışıklı olabilen mavi gözlü adam.
çalışma ve yönetim psikolojisi, davranış bilimleri, yönetim ve organizasyon gibi sahalarda kitapları olan öğretim üyesi.
en sevdiğim aktörlerden kuzey vargın tarafından bıçaklanan bir ye$il'çam yarması. etiğe aykırı hareketleri affetmez kuzey baba; keser çükünü.
türk sinemasının gelmiş geçmiş en yakışıklı aktörlerinden biridir ve aynı zamanda o dönem içinde en güzel giyinen erkeklerde bir numarayı çeker bu adam.***
Nuri Alço'nun hap kullanmayan versiyonu
müjde ar gibi bir afeti devranı keşfetmiş kişidir.
hülya koçyiğit ve ekrem bora ile başrolleri paylaştığı 'sabıkalı' filmindeki sapık rolü izlenesi aktördür.
ayrıca kendisi 'jön' kavramına cuk oturur.
(bkz: behlül)
herbalife adlı wanless ürünlerinin toplantılarında sıça görülen yeşilçam oyuncusu. herbalife'la reklam anlaşması mı yaptı. yoksa herbalife üyelerinin dediği gibi milyoner team'den mi bilinmez.
saba tümer'in bu sabahli konuğu.

annemden 3 yaş büyüktür kendisi. ailecek bir tatil dönüşü mola verdiğimiz yerde; o sıralar en fazla 50 yaş civarında olmasına rağmen 35 yaşında sandığım yakışıklılık ve karizmasının bir arada göz kamaştırdığı adam. şu anki görüntüsü şaşırtıcı... zaman gerçekten çok acımasız.
türk sinemasının gelmiş geçmiş en yakışıklı oyuncularından birisidir.hele müstakbel rakibi kuzey vargın 'dan fersah fersah karizmadır, bunu bilir bunu söylerim.
oyunculuğuna girmeyeceğim, yakışıklılığı yeter.
edit:bu adama yarma dersek hem karizmaya sonsuz ayıp etmiş oluruz(yani hakkı teslim etmemek falan)hem de bir yığın gerçek yarmayı keşfimiz zorlaşır.
(bkz: karizma)
şu an tgrt haber'de röpartajı yayınlanan eski erkek oyuncu ve arkeolog.

aynı şeyleri mi izliyoruz lan!
bana kalırsa yeşilçamda hakettiği yere ulaşamamış aktördür.tip ve oyunculuk bakımından holywoodda olsa iş yapacak potansiyele sahiptir.
kuzey vargın tarafından bıcaklanmıstır .

http://www.turknostalji.c.../salih-guney-6afb74fb.jpg
şimdiki tatlı çocuklara taş çıkartacak gelmiş geçmiş gelecek en yakışıklı aktörümüz;

(img:#816022)
Yeşilçam'ın en yakışıklı aktörlerinden.genelde kötü adam rollerinde oynamış.ona göre kıskançlık Yüzünden kuzey vargın Tarafından bıçaklanmış.deniz Gökçer el OYNADIĞI 1971 Yapımı aşk hikayesi filmi bana göre en güzel filmidir.bu filmde karizmatik sesi ve oyunculuğuyla Yıldırım önal da var.şu an tv de ah Müjgan ah yayınlanmakta.burada da en güzel rollerinden birini oynamakta.rahmetli Sadri Alışık ın da en dokunaklı ve en güzel filmlerinden.
yerli (bkz: alain delon) . onun gibi keskin, yılanvari, sinsi bakışlar .onun gibi ilk bakışta kötü bir izlenim bırakır .onun gibi korkunç yakışıklıdır . bu adamdan daha yakışıklı iki üç kişi türkiye' den çıkmıştır ama hepsi birden kızların karşısına çıksa kızlar bu adamı seçer, emin olun . öyle bir tipi ve tavrı var .
Türk sineması ' nın en yakışıklı aktörlerinden biridir. Genelde "piç erkek " rollerinde izledik kendisini.
Emerken orgazm eden yakışıklı.
http://alkislarlayasiyoru...mme-hastaligi-hulya-avsar
Salih Güney Evlendi
Salih Güney ile Zeynep Tedü pazartesi günü iki şahidin huzurunda sade bir törenle Zeynep'in üvey babası Hayim De Taranto'nun Teşvikiye'deki evinde nikahlandılar. Zeynep'in şahidi Altan Erbulak, Salih Güney'in şahidi ise Haldun Dormen'di Nikaha Salih'in arzusuna uyularak gazeteciler hariç, kimse davet edilmemişti. Nikahın en enteresan anı, Zeynep'in nikah defterini imzalarken Salih'in ayağına basışıydı. Salih Güney 4 – 5 dakika acıdan kıvrandı, durdu. Yeni evliler, nikahtan sonra doğruca Ayazpaşa'da kiraladıkları kata geldiler. Artık macera bitmiş, balayı başlamıştı.
71 yaşındadır lakin yaşını göstermiyormuş.

http://www.dha.com.tr/kim...html#.V0AtK9W-EUk.twitter
Cecen oldugunu ogrendigimde hem cok sasirmis hem de sevinmistim. Yesilcam filmleri'nde en begendigim erkek oyuncuydu kendisi - canlandirdigi karakterlerde pek meymenet olmasa da. meger kan cekmis, bosuna sevmemisim adami. Eh, beyaz ten, siyah sac, renkli goz kombinasyonuna olan ilgimi de es gecmemek lazim tabi.:)
hala yakışıklı bir abimizdir.