bugün

öyle büyük, öyle zeki, öyle eşsiz bir 'insan'. asıl film şimdi başlıyor adlı bir kitabı var, sinema üzerine. bakışları karanlık ormanlar gibi... ve ne ararsan o var. ve şair ve yazar... ve kocaman bir dünya. ve tanımlayacak kapasiteye sahip olmayanların, deli deyip kendilerince anlattığı... anlaşılan; fakat anlatılamayan insanlardan...
http://www.sadikbattal.com
milli gazetede sinema eleştrileri yapan kişi. yüzüncü yıl ünversitesinde akademisyendir ayrıca. ekşi sözlükteki raskol nickinin de sahibidir.
ülke tvde başlayan Tahta Köprüyü sunan kıyak adam.
program sunmayı iyi bilmeyen adam.
(bkz: tahta köprü)
“mütemadiyen tamirat nedeniyle mütemadiyen kapalıyız; mütemadiyen yıkım var çünkü”
sadık battal
(bkz: Av Mevsimi) adlı yapıtta konuk oyuncu olarak katılmıştır. Filmde, istanbul Üniversitesi'nde konferans verdikten sonra çıkan (bkz: Çetin Tekindor)'u tebrik eden kişi rolünü oynamakta. Görünce çok şaşırdım kendisini, o'nu gördüğüm sahneyi defalarca izledim acaba o mu değil mi diye, casting kısmında aradım ve buldum, evet kendileriymiş! Zira, bu hayatta en sevdiğim hocalarımdan birinin abisidir kendileri.
çok konuşan adam. bi soluklan da konuklar da konuşsun arkadaş.
bizim acelemiz yok
bizim çok acelemiz var.

gökhan özcan'la aynı dünyadan gelen sinemacı.
ideolojisini sevmediğim bir akımın isimlerinden.
an itibariyle gaziantep üniversitesi sinema televizyon bölümünde öğretim gorevlisidir, bugün dersimiz vardı hakkında söyleyeceğim tek şey kısa bir zamanda tanımaya çalışırsanız deli dersiniz ama uzun zaman sonra onda ki cevheri anlarsınız.
Gaziantep üniversitesinde bölüm başkanlığı görevinde olan, "kul kulu sınayamaz" diyeret sınav sistemini sorgulayan, sinema televizyon bölümüne "aynısı sende var", "birşeyler birşeyler olur", "haddini tanı kendini bil" gibi dersler koyarak farklı bir bakış açısına sahip olan kişilik. Aynı zamanda "asıl film şimdi başlıyor" adlı kitabın yazarı. Hak yoluna kendini adamış bir aşık. Çoğu insanın gözünde (bkz: deli)

Düzeltme editi: üstte yazanlar bahsi geçen şahsın kendini tanımlama şeklidir. Tanıdıktan sonraki görüş= devlet düşmanı, türkler haricinde bütün ırklara saygısı sevgisi olan, bölüm başkanı olduğu okulu mülteci okulu yapacağını iddaa eden ve devletin maaşıyla geçinip devletin bölünmesine iyi nitetle bakan varlık.