bugün

konser performanslarındaki başarıları ile ünlü, kafaya göre müzik'in kurucusu bursa'lı punk grubu.
Resmi web siteleri http://www.delirdik.com olan grup.
her türlü şeyi yapmakta özgür ya da dünyadaki gerçek özgür insanlar.
ablam ve osym sarkılarının cok saglam oldugu, cacaronda cıkan grup
kendisine her gun bayram olan insan.
akli dengesi bozuk insan.
deli cevatın lakabı
feridun düzağaç'ın bir devam filmi siyahbeyaz türkçe dublaj adlı albümünden kliplenen manidar şarkısı.

bana kötü davranıp durma
zaten iyi değilim.
beni anladığını da hiç sanmam,
kim bilir kaç taneyim.
ne seninle oluyor ne bensiz
ne kendimle mutluyum ne de sensiz
aklımla çözemedim bu işi
deliye vurdum deliliğe vurdum kendimi
anladım kararsızım yaralarıma yararsız
ıslığımı fısıldamıştım şişeye
kıyıya çığlığım vurmuş
dokunmayalı çok olmuş ki
kalbim kuş yuvası olmuş
doluya koysam almıyor,
bu bardak hep yarım dolmuyor.
aklımla çözemedim bu işi,
deliye vurdum deliliğe vurdum kendimi
anlayan el sallasın bana merhaba der gibi
beden gitmeye teşne hayat kal der gibi
kulaklarının da küpeli olduğunu iddia edenler vardır.
ahh kalbim ben senden çook çektim söyle nedir bu halin valla sen delisin delisin
feridun düzağaç ın son klip parçasının adı.deli bir klip olmuş.
feridun düzağaç şarkısı.
sözlerindeki "deliye vurdum" kısmı,"deliğe vurdum" gibi anlaşılmaktadır.yoksa benim içim mi fesat?
"Delilik insanın saçmasapanlayabilme özgürlüğüdür, Bunu yaparken saç ile sapanı ayırmak DELi'nin yegane yükümlülüğüdür" diyen enteresan ve bir o kadar da eğlenceli grup.
aslında sorunlu olanların siz mi yoksa biz mi olduğuna hala karar verilememiş olgu...
yakınınızda varsa bazı yaptıklarına özendiğiniz, bazen üzüldüğünüz, bazen cok eğlendiğiniz ama mutlaka etkilendiğiniz kişi.
dün uludag üniversitesi bahar şenlikleri 2006 organizasyonunda sahne alan, ancak bi kaç sene önceki süper sahne performasını göremeyip üzüldüğümüz, çokça eğlenemesek de yeni çalışmalarını beklediğimiz grup..
deli misin?sorusuna
deliğim...diye cevap verildiği taktirde çeşitli dedikodulara ve geyiklere sebep olan soru cevap kalıbının en önemli elemanı olan kelime...
deli bir feridun düzağaç şarkısıdır. * * *
aklı başında olmayan, başının bile olduğundan haberi olmayandır bazen. kendisi çok hafiftir kendisine; ama canlıdır sonuçta. varlığını bile farketmeyebilir deli; fakat varlığın her zaman farkındadır.
bursa'da okurken tanısan arkadaslar tarafından kuruldugu icin 'bursalı' diye gecen ,ös yeme sarkısına sahip gruptur.
su sıralar klip güzelliginden sonra sitesi yeni kişicikler kazanan ve karalama bölümü ucan grup.
çok yakın zamanda albümlerini çıkaracak olan uludağ üniversitende tanışmış beş gençten oluşan bursalı grup.
kesin olmamakla birlikte yarın akşam beyaz show'a konuk olacak olan grup.
fairuz derin bulut adlı güzide grubun kundante albümünden bir parça. şarkının tamamı bağlama solosudur.
feridun düzağaç'ın klibini de gördüğümüz siyah beyaz türkçe dublaj'daki tamamen gerçekçe yazılmış gibi havası olan bir şarkısı.